... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
swalko
Autor témy
Príspevky: 71
Registrovaný: 12.12.2010
Kraj: Žilinský

E90/320D - riesenie poistnej udalosti

Nedeľa, 1. Mája 2011, 08:54

Zdravim vsetkych

Nie som si isty ci riesenie tohoto problemu patri do tejto sekcie 8-[ , ale auto urcite ano :smile: Vcera mi na mojom auticku sposobil iny vodic skodu :evil: . Moje auto bolo zaparkovane pred panelakom. Vodic ktory mi poskodil auto mi nebol ochotny povedat co spravil a tak isto ani jeho spolujazdci. Vsetko vsak videla suseda, no to som sa dozvedel az vecer. Takze z toho co som sa dozvedel a podla polohy aut sa stalo nasledovne:
1.) Vodic cuval (zrejme dost rychlo)
2.) Z pre mna nevysvetlitelneho dovodu stocil auto medzi moje a susedove auto.
3.) Na susedovom aute oskrel blatnik (co sme si vsimli az vecer (nehoda sa stala rano) a vodic (ani jeho spolujazdci) sa ku tomu sam pri rieseni nehody nepriznal), uvidime ci sa to bude riesit dalej, ale jednalo sa o skodu 120, tak mozno ani nie.
4.) BEZ BRZDENIA vrazil do mojho auta :evil: a moje auto posunol o nieco medzi 20 az 50 cm (na zatiahnutej rucnej brzde a zaradenom druhom prevodovom stupni :evil: :evil: :evil: )

Iste skody:
1.) Pravy predny blatnik
2.) Predny naraznik
3.) Plastovy podblatnik
4.) Pravy predny svetlomet
5.) Kapota

Mozne dalsie skody:
1.) Zamok volantu (trochu logá)
2.) Rozbabrana geometria, nieco s prednou napravou (vyzera to tak ze sa mi kolesa na prednej naprave po nehode rozbiehaju, je vsak aj mozne ze to skresluju rozmlatene diely)
3.) Ine skody sposobene posunutim auta ktore nie je mozne identifikovat hned

Policajt...... privolanej hliadky mal na moju stranu od zaciatku ( :?: nemal by nam pomahat :?: ) blbe komentare, pri tom som sa s nim ani nebavil. Trval som na privolani nehodovky [-( . Nehodovkar bol vpohode. Spisali sme spravu o nehode pre poistovnu, policajt vyhotovil zapis, vodicovi udelil pokutu. Vodic nepovedal ako sa mu to cele podarilo vykuzlit ](*,) ](*,) ](*,) , ale vinu si priznal. Na prilozenom obrazku som sa snazil zachytit priebeh nehody. Miesto odkial vychadzal vodic ktory mi poskodil auto sa na obrazok nevmestilo, ale je to cca raz taka dlzka ako je zachytena na obrazku.

Tak a teraz moje otazky:
1.) Na co si dat pozor pri vybavovani s poistovnou (moje auto ma PZP, havarijnu, EuroGap, vodic ktory mi sposobil skodu ma PZP)
2.) Na karosarske diely sa nevztahuje zhodnotenie a kedze mne vznika skoda znizenim hodnoty automobilu koli vykonanej oprave, mala by vynnikova poistovna zatiahnut celu vymenu karosarskych dielov (blatnik, svetlomet, podblatnik, naraznik, kapota). Ci posunutie auta sposobilo ine skody uvidime neskor.
3.) Opravu chcem zatial riesit cez vynnikove PZP, nie cez moje havarijne.
4.) Je niekolko moznosti ako poistovna vyplati opravu, ktoru zvolit? Ja nechcem opravu hradit z vlastneho vrecka a tiez nechcem aby sa servis natahoval s poistovnou, takze by som chcel aby poistovna dopredu zaplatila (pripadne vystavila kryci list) a potom sa vykona oprava.

Za vsetky vhodne odpovede vopred Dakujem
Prílohy
no_comment..png
..........
no_comment..png (12.54 KiB) 1093 zobrazení
Naposledy upravil/-a swalko v Utorok, 3. Mája 2011, 10:53, upravené celkom 1 krát.
ancaaa: ...ty moj boh ruky vam polamať toto lucifer nevidel aj keby to montoval ježiškristus s.r.o ,plyn do m5 montovať o matičko skakava...
 
Zawinac
Príspevky: 66
Registrovaný: 19.11.2008
Auto: BMW 325D Touring
Kraj: Košický

Re: E90/320D - riesenie poistnej udalosti

Nedeľa, 1. Mája 2011, 09:56

1.) policia
2.) spisanie toho papiera o nehode, aj s VINNIKOVYM podpisom!!!
3.) nahlasenie skodovej udalosti do poistovne
4.) obhliadka auta v spolocnosti, ktoru ti povie poistovna
5.) zajdes tam a oni ti povedia, ktory servis ma s nimi zmluvu
6.) opravia ti auto v tom servise
7.) kryci list
8.) oprava auto a vec je vybavena :)

tak by to malo isto podla mna, hodne zdaru \:D/
 
swalko
Autor témy
Príspevky: 71
Registrovaný: 12.12.2010
Kraj: Žilinský

Re: E90/320D - riesenie poistnej udalosti

Nedeľa, 1. Mája 2011, 10:23

1.) policia - vybavene
2.) spisanie toho papiera o nehode, aj s VINNIKOVYM podpisom!!! - vybavene
3.) nahlasenie skodovej udalosti do poistovne - vybavene zatial odoslanim mailu, v pondelok zajdem na pobocku osobne
4.) obhliadka auta v spolocnosti, ktoru ti povie poistovna
5.) zajdes tam a oni ti povedia, ktory servis ma s nimi zmluvu
6.) opravia ti auto v tom servise - myslim ze servis si mozem vybrat sam (mam svojich majstrov, inemu auto do ruk nedam)
7.) kryci list
8.) oprava auto a vec je vybavena :) - rany na dusi zostavaju :evil: :evil: :evil: a su teda hlboke :( ale mohlo byt aj horsie ...
ancaaa: ...ty moj boh ruky vam polamať toto lucifer nevidel aj keby to montoval ježiškristus s.r.o ,plyn do m5 montovať o matičko skakava...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných