... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
sixo
Príspevky: 163
Registrovaný: 6.12.2010
Auto: bmw e46 330d
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Utorok, 12. Apríla 2011, 17:10

TT-SIMIK napísal:
Pokial viem E46 nemá origo svetelny senzor,ktory by zapínal svetlá napr v tunely,ta automatika je len že ked zapneš kluč tak už máš svetla zapnuté nič viac.....

Dakujem za vysvetlenie, takze budem muset zapinat :)
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Utorok, 12. Apríla 2011, 18:14

TT-SIMIK napísal:
Pokial viem E46 nemá origo svetelny senzor,ktory by zapínal svetlá napr v tunely,ta automatika je len že ked zapneš kluč tak už máš svetla zapnuté nič viac.....


akoto ze e46 nema svetelny senzor? Kto ma na light module 'A' ma v tejto polohe automat na svietenie, cize ak je zapnuty a vonku je slnecno svetla nesvietia ale akonahle poklesne intenzita okolneho svetla rozsvietia sa xenony

to ze mate svetla neustale zapnute na stretavackach, rozsvietia sa vam pri potoceni klucika do 1polohy a zhasnu pri polohe kluca v 0 je len naprogramovane v light module

co sa tyka programovania denneho svietenia dialkovymi da sa to len na xenon light module, ak by niekto chcel jeden xenon light modul mam v inzeratoch na predaj s nakodovanym zapinanim v 1ke a vypinanim svetiel klucom v 0 pri neustale zapnutych stretavacich svetlach ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
MuadDeeb
Príspevky: 948
Registrovaný: 12.12.2008
Auto: EX: E46 320dT 2005
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Streda, 13. Apríla 2011, 08:31

Ice ani ty nemas pravdu. Da sa to naprogramovat na vsetkych moduloch, ja osobne mam halogeny a automatiku a ide to, myroslavovi som to dava lna xenony s automatom, bratrancovi na halogeny bez automatu. Ak mas E46 FL s urcitym Codierindexom, bez problemov ti to viem spravit. Na PFL a nizsie Codierindexy to spravit neviem, a to preto lebo pri dennom svieteni potom svietia urcitym vykonom aj smerovky a to u nas nie je povolene.

A teraz k tej X3. A aj ti chlapci v tom autorizovanom servise su experti. Ale oni ani inak nemozu. Problem je v tom, ze denne svietenie je origo na americky trh, verzia US, preto sa volaju aj US-DRL. Preto to mozu urobit len na ECE kodovanie, ktore taketo denne svietenie neponuka.

V Europe sa to doteraz nevyuzivalo, teraz sa to vsak zacina. Nerobia z toho vedu ani policajti, nakolko nove Golfy, Audiny (aj starsie typy) uz takto behaju, cize uz s tym nemaju problem. Zastavili ma asi 3x a nikdy som s tym nemal problem.
We ride together, we die together - Bad Boys For Life
Ford Escape 3,0 V6 XLT Limited
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Streda, 13. Apríla 2011, 09:00

ice.blade napísal:

akoto ze e46 nema svetelny senzor? Kto ma na light module 'A' ma v tejto polohe automat na svietenie, cize ak je zapnuty a vonku je slnecno svetla nesvietia ale akonahle poklesne intenzita okolneho svetla rozsvietia sa xenony

to ze mate svetla neustale zapnute na stretavackach, rozsvietia sa vam pri potoceni klucika do 1polohy a zhasnu pri polohe kluca v 0 je len naprogramovane v light module

co sa tyka programovania denneho svietenia dialkovymi da sa to len na xenon light module, ak by niekto chcel jeden xenon light modul mam v inzeratoch na predaj s nakodovanym zapinanim v 1ke a vypinanim svetiel klucom v 0 pri neustale zapnutych stretavacich svetlach ;)


hej???no to sa mi nezda,vydel som to par krat v A a stale svietili či svetlo,či tma,a kde je ten svetelny senzor???? na licht module???......dík....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Streda, 13. Apríla 2011, 10:34

MuadDeeb napísal:
Ice ani ty nemas pravdu. Da sa to naprogramovat na vsetkych moduloch, ja osobne mam halogeny a automatiku a ide to, myroslavovi som to dava lna xenony s automatom, bratrancovi na halogeny bez automatu. Ak mas E46 FL s urcitym Codierindexom, bez problemov ti to viem spravit. Na PFL a nizsie Codierindexy to spravit neviem, a to preto lebo pri dennom svieteni potom svietia urcitym vykonom aj smerovky a to u nas nie je povolene.

A teraz k tej X3. A aj ti chlapci v tom autorizovanom servise su experti. Ale oni ani inak nemozu. Problem je v tom, ze denne svietenie je origo na americky trh, verzia US, preto sa volaju aj US-DRL. Preto to mozu urobit len na ECE kodovanie, ktore taketo denne svietenie neponuka.

V Europe sa to doteraz nevyuzivalo, teraz sa to vsak zacina. Nerobia z toho vedu ani policajti, nakolko nove Golfy, Audiny (aj starsie typy) uz takto behaju, cize uz s tym nemaju problem. Zastavili ma asi 3x a nikdy som s tym nemal problem.
no hadat sa nebudem, ak je clovek sikovny tak si spravi ;) osobne som to naprogramovane na halogen nevidel a po pravde ani by som netusil ci by to bolo osozne... zeby sa H7 pri 20% vykone menej vypalovali? :))))

TT-SIMIK napísal:
hej???no to sa mi nezda,vydel som to par krat v A a stale svietili či svetlo,či tma,a kde je ten svetelny senzor???? na licht module???......dík....
na tom istom mieste kde je aj dazdovy, ak svietia svetla stale je bud senzor odpojeny alebo nefunkcny... funguje to presne tak ako je znazornene na videu http://www.youtube.com/watch?v=zJHPzsc4_sE len s tym rozdielom, ze pri zapnutom "A" nic nesvieti ak je vonku slnecno, rozsvietia sa svetla azeked vojdes do "tmy" ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
MuadDeeb
Príspevky: 948
Registrovaný: 12.12.2008
Auto: EX: E46 320dT 2005
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Streda, 13. Apríla 2011, 13:53

No svieti mi len 30% vykonu dialkove, ziadne parkovacky vpredu, vzadu, pristrojovka. Vyhody to ma stale, a hlavne ked do tlmenych hodis poriadne ziarovky a do dialkovych nemusis.

A ako povedal Ice, to stale svietenie na automatike je pre to ECE. Ak mas US a das automat, tak ti svietia dialkove 3% vykonu, ked zareaguje senzor, prepne na tlmene.
We ride together, we die together - Bad Boys For Life
Ford Escape 3,0 V6 XLT Limited
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Streda, 13. Apríla 2011, 14:22

MuadDeeb napísal:
No svieti mi len 30% vykonu dialkove, ziadne parkovacky vpredu, vzadu, pristrojovka. Vyhody to ma stale, a hlavne ked do tlmenych hodis poriadne ziarovky a do dialkovych nemusis.
vyhoda mensieho zatazenia alternatora, to by slo ;)

MuadDeeb napísal:
A ako povedal Ice, to stale svietenie na automatike je pre to ECE. Ak mas US a das automat, tak ti svietia dialkove 3% vykonu, ked zareaguje senzor, prepne na tlmene.
ja som mal na mysli automat LSZ v EU mode kde je to nastavene bez denneho svietenia... ak si LSZ prekodujes na US budis ;) inak s LSZ sa daju robit vacsie cary mary... kto ma zaujem nech kontaktuje semtexa ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
K1ic0
Príspevky: 92
Registrovaný: 15.12.2009
Auto: E46 320D
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ružomberok

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Streda, 13. Apríla 2011, 14:33

chlapci.. kto by mi vedel nakodovat us drl na e46 pfl xenon? zilinsky kraj a okolie?? dakujem.. odmena ista
 
Užívateľov profilový obrázok
MuadDeeb
Príspevky: 948
Registrovaný: 12.12.2008
Auto: EX: E46 320dT 2005
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Streda, 13. Apríla 2011, 19:54

PFL vie nakodovat myslim ze len semtex alebo Hyri.

Ice: Nemusis nic prepinat, novsie ALSZ od CI (Codierindex) 31 myslim maju samostatnu kolonku. A len pre zaujimavost, kto ma CI35 (co je uplne posledne LSZ v E46) sa da nakodovat aj trippling.
We ride together, we die together - Bad Boys For Life
Ford Escape 3,0 V6 XLT Limited
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Štvrtok, 14. Apríla 2011, 09:54

ice.blade napísal:
no hadat sa nebudem, ak je clovek sikovny tak si spravi ;) osobne som to naprogramovane na halogen nevidel a po pravde ani by som netusil ci by to bolo osozne... zeby sa H7 pri 20% vykone menej vypalovali? :))))

na tom istom mieste kde je aj dazdovy, ak svietia svetla stale je bud senzor odpojeny alebo nefunkcny... funguje to presne tak ako je znazornene na videu http://www.youtube.com/watch?v=zJHPzsc4_sE len s tym rozdielom, ze pri zapnutom "A" nic nesvieti ak je vonku slnecno, rozsvietia sa svetla azeked vojdes do "tmy" ;)




Zase som sa niečo naučil.....)))))díky......))))))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
jorgo
Príspevky: 60
Registrovaný: 20.5.2008
Kraj: Trenčiansky

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Utorok, 19. Apríla 2011, 07:59

V Žilinskom kraji ti to nakoduje Miro zo Žiliny \:D/ kontakt zoženiem večer :bmwball:
 
Užívateľov profilový obrázok
myroslav
Príspevky: 350
Registrovaný: 9.10.2008
Auto: E46 318D Touring
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Nižné Ružbachy

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Utorok, 19. Apríla 2011, 13:05

MuadDeeb napísal:
A len pre zaujimavost, kto ma CI35 (co je uplne posledne LSZ v E46) sa da nakodovat aj trippling.


Rado a ja nemam nahodou CI35? mam jedno z poslednych vyrobenych E46
OO\[][]/OO E46 318D Touring
Bawarska Miłość Wieczna
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
MuadDeeb
Príspevky: 948
Registrovaný: 12.12.2008
Auto: EX: E46 320dT 2005
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Utorok, 19. Apríla 2011, 22:18

myroslav napísal:

Rado a ja nemam nahodou CI35? mam jedno z poslednych vyrobenych E46


Mirec, nemas, ak si dobre pamatam tak mas CI34, ja mam CI32 (moje vyrobene 02/2005). Svinstvo co?
We ride together, we die together - Bad Boys For Life
Ford Escape 3,0 V6 XLT Limited
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Streda, 20. Apríla 2011, 22:11

Netreba smutit, v blizkom case bude US DRL pre e46 predface realita. Softwarove riesenie odomna. Sice trochu zlozitejsie ako pre FL, ale predsa......
 
Užívateľov profilový obrázok
MuadDeeb
Príspevky: 948
Registrovaný: 12.12.2008
Auto: EX: E46 320dT 2005
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E46/320d - naprogramovanie denneho svietenia

Štvrtok, 21. Apríla 2011, 07:24

Potom ma nezabudni informovat, ja to cez NCS nedokazem rozchodit, mam sice par napadov ale potrebujem k tomu auto PFL a viac casu.
We ride together, we die together - Bad Boys For Life
Ford Escape 3,0 V6 XLT Limited
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných