... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
maros.x5
Autor témy
Príspevky: 898
Registrovaný: 4.5.2010
Auto: E70 3.0sd
Kraj: Prešovský

Dobíjanie

Sobota, 16. Apríla 2011, 17:53

Chalani, mám sa znepokojovať, alebo je to normálne. Dnes som si všimol cez dodatočné meranie palubného napätia, že za jazdy, zapnuté iba angels eyes + hudba mi ukazovalo napätie auta od 12,3 – 12,6 V. Ako náhle zastanem na voľnobehu 13,8 – 14,5 V. Ako náhle sa rozbehnem napätie po chvíli opäť klesne, na cca 12,5 V, ale keď počas jazdy zapnem xenóny napätie hneď stúpne na cca 14 V. Je možné že elektronika v aute si nejako kontroluje akumulátor, a ak je nabitý tak ho nenabíja vyžším napätím, iba ho udržiava, a keď sa zvýši odber tak ho začne dobíjať? Mám E70 3,0sd. Napätie som doteraz nesledoval, iba dnes na cca 20 km úseku, lebo mi na pár sekúnd zapípal dodatočne namontovaný teplomer/voltmeter ktorý aj kontroluje dobíjanie, a vyhodnotil nedostatočné dobíjanie akumulátora, neviem nakoľko je presný. Ešte mám v aute aj druhú batériu kvôli hudbe, ktorá sa ku originálnej baterke v aute pripája cez 200 A relé, cca 5 sekúnd po naštartovaní auta, aby ju počas jazdy dobíjalo, a keď je auto vypnuté, aby sa baterky navzájom nevybíjali. Auto nehlási nič, s batériou ani so štartovaním som nikdy nemal problém, auto už mám 3 roky a najazdené cez 80.000km. Je to normálne pri tomto type auta? Ďakujem za Vaše postrehy.
BMW X5 E70 3.0sd, M paket, 21" 128, - 40 mm, H&R podložky, ku LOGIC7 sub JL Audio 13w7, GZPA16000d, GZBP12.3500, TV tuner, DVD menič, LCD monitor, Eisenmann, LUX H8 v3, ... príbeh
BMW 3 E92 335d
ex Nissan 350z kabrio
ex Mazda 6 2.3i
ex Mazda 323F 1.8i

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných