... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

bmwtt.sk
 
bugster
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 4.3.2011
Auto: BMW 730d, BMW 335i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

BMW 118D, chyba CC-ID 88

Piatok, 4. Marca 2011, 14:25

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či náhodou neviete niekto čo znamená chyba CC-ID 88. Včera priateľke v aute začala svietiť (svietiť možno nie je uplne presné, skor blikať a húkať každe 2 minúty) kontrolka svetiel. Vylučovacou metódou som prišiel na to že je to kvôli vypálenej hmlovke (aspoň tak to vyzeralo, pretože všetky ostatné svetlá svietili).

Po výmene žiarovky za novú (dal som tam presne takú aká tam bola H11stku z Tempusu) som sa chybu pokúšal resetnúť (cez páčky na volante, check a vyber chyby ktorú). Napriek tomu chyba stále svieti.

Neviete kde by mohol byť problém?

Ďakujem za radu.
 
bugster
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 4.3.2011
Auto: BMW 730d, BMW 335i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: BMW 118D, chyba CC-ID 88

Pondelok, 7. Marca 2011, 17:47

no takže po niekoľkých dňoch hľadania problému som sa dopracoval k tomu že podľa

http://www.endtuning.com/ccidcodes.html

predstavuje chyba CC-ID 88 - Zlyhanie ľavého stretávacieho svetla, zaujímavé je že okrem toho sa tam objavilo už aj CC-ID89, teda zlyhania pravého stretávacieho svetla. Napriek tomu všetky svetlá vonku aj vnútri svietia. Resetovať to nejde. Nejaké nápady čo s tým?

Ďakujem
 
bugster
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 4.3.2011
Auto: BMW 730d, BMW 335i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: BMW 118D, chyba CC-ID 88

Štvrtok, 31. Marca 2011, 09:28

problém som už vyriešil..

Vyjadrenie servisu: Jedná sa o problém riadiacej jednotky, pri prvej výmene svetiel serveri Vám upravili voltáž dodávanú do svetiel nakoľko nové svetlá vyžadovali vyššie napájanie. Po vrátení pôvodných svetiel, bolo opätovne vyžadované nižšie napájanie preto riadiaca jednotka vyhodnotila, že nakoľko odber nie je taký aký má stanovený, svetla nesvietia.

diagnostika: 20€
úprava riadiacej jednotky: 50€

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných