... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
mmracing.sk
 
jares666
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Pondelok, 10. Januára 2011, 23:45

Vladdo01 napísal:

presne.. taketo sporadicke chyby vyhadzuje aj mne.. budem sa rozobrat aj ja, asi.. Pust sa do toho a nafot to :D :D :D


urcite to bude ono.ak to raz svieti a potom zase nie tak je to uz dost nalomene alebo uplne prelomene a sem tam sa tie kontakty spoja.mne tiez nesvietila spz a dokonca uz ani tretie brzdove na co som to musel hned rozobrat lebo to uz som bol pekne nas...raty
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Autor témy
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Pondelok, 17. Januára 2011, 10:52

no tak som sa konecne v piatok pustil do druhej strany/ sady kablov.
Ako som uz v predoslom prispevku spominal, boli uz raz opravovane v BMW, ale ta robota stala za velko h0vno a nie 100Euro. O com hovorim? Technici v BMW proste opravili iba tie kable ktore boli uplne roztrhnute a tie co mali iba poskodenu izolaciu prelepili iba paskou. Ked som odstranil tu pasku a izolaciu, tak tie kable boli uz na 90% roztrhnute, drzali iba na par vlaknach. Keby som urobil ako technici z BMW a nechal ich tak, tak by som to mohol o par dni znova rozoberat a opravovat.
Tu je zopar foto, kvalita nic moc, fotil som to mobilom.
Kable som vytiahol cele cez repro do kufra a zaletoval. tu jednu cast kablov som strihol pod tym plastom (tam spoj nicomu nezavadza) a tiez som ho vytiahol do kufra.
Prílohy
14012011064.jpg
tu som strihol ten druhy kabel, aby som ho mohol vytiahnut von
14012011060.jpg
rozsekane kable
14012011058.jpg
14012011057.jpg
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Pondelok, 17. Januára 2011, 15:30

tak super, a ide vsetko ako ma predpokladam. Lebo mna to caka tiez. robil si to podla toho manualu co tu niekto vlozil v pdf-ku? pripadne sem skus napisat tvoj skrateny postup. (ten co mas nad fotkami je pre mna moc kratky :lol: )
VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61
 
jares666
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Pondelok, 17. Januára 2011, 23:27

eEDOo napísal:
no tak som sa konecne v piatok pustil do druhej strany/ sady kablov.
Ako som uz v predoslom prispevku spominal, boli uz raz opravovane v BMW, ale ta robota stala za velko h0vno a nie 100Euro. O com hovorim? Technici v BMW proste opravili iba tie kable ktore boli uplne roztrhnute a tie co mali iba poskodenu izolaciu prelepili iba paskou. Ked som odstranil tu pasku a izolaciu, tak tie kable boli uz na 90% roztrhnute, drzali iba na par vlaknach. Keby som urobil ako technici z BMW a nechal ich tak, tak by som to mohol o par dni znova rozoberat a opravovat.
Tu je zopar foto, kvalita nic moc, fotil som to mobilom.
Kable som vytiahol cele cez repro do kufra a zaletoval. tu jednu cast kablov som strihol pod tym plastom (tam spoj nicomu nezavadza) a tiez som ho vytiahol do kufra.


nemal si problem vytiahnut tie kable cez otvor na reprak pripadne ked si ich daval naspat nezavadzal tie niekde ten koncovy konektor? islo to lahko naspat (predpokladam ze natlacit do nejakej drazky vo dverach?) dik
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Autor témy
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Utorok, 18. Januára 2011, 09:13

nic chalani, ziadne strachy, ten navod v tom pdf-ku je uplne v pohode a ak pojdete podla neho, tak sa isto nestratite.
len podotknem:(vid to pdf-ko)
- ten plastovy kryt (obr2) som dal cely dole. Na boku ma este jeden taky plastovy uchyt. Chyt kryt a tak s citom s nim trhni. Sa potom
nepletie do cesty.
- (obr3) tie plastic plugs sa daju pekne vybrat. V strede maju kolik, ten vytlacis von a kolik sa da vybrat ako po masle.
- kable sa daju pekne potom stiahnut do vnutra cez repro, tak ako je v tom pdf-ku, aj s konektormi. Aj naspat idu v pohode. Ten otvor je
dostatocne velky aby si tam mohol s tym "manevrovat" :)
- napad, ako pise chalan v tom pdf-ku, ze nepouzit tie vodiace listy neni moc dobry. Vyskusal som to a kable sa stale dostavali medzi pant a
kasnu. Casom by ich isto dostrihalo aj tam. Kable striha az vzadu, za tou vodiacou listou. Ked sa kufor zavre, kable sa uvolnia a snazia sa
niekam ulozit. A ked sa zadari, tak sa dostanu niekam do priestoru kam sa dava pant dveri.
- aby si mohol vybrat tie kable pekne aj s konektormi, musis vybrat aj ten strieborny drziek co drzi tie vodiace listy. V spodnej casti kufra to
neni problem, ale vo vrchnej (v skle) je to uchytene spolu s pantom (posledny obr, tie dve velke matice + ta mala). Tam treba davat pozor.
Ten pant je na pruzine a moze ti ho vystrelit hore, ked uvolnis tie matice. Chce to silnejsie prsty, aby si ten pant udrzal, pripadne vratil spat
ak ti ho otvori. Alebo si niekoho zozen, kto ti bude asistovat a pridrzi to.
- pri letovani/pajkovani sa kable trocha skratili, zistil som, ze ked kufor otvorim uplne hore, su dosta napanute. Radsej neotvarat uplne,
nech tie spoje zbytocne netrpia. Jedno je vsak iste, ak sa to bude sekat aj nadalej, vymene tych kablov sa clovek nevyhne, tj. budes
tam musiet naletovat nove a predlzit to. Povodne som to aj chcel tak urobit, ale nemal som take kable doma poruke. Niekto dava spojky
namiesto letovanie. Tam sa kalble neskratia.
- a este nedavajte vela pasky. Ja som dal jednu vrstvu samovulkanizacnej a jednu vrstu tej textilnej. Mozno som tie kable nestiahol
dostatocne, ale mal som trocha problem dostat ich spat do tych vodiacich list, ten zvazok bol o nieco hrubsi ako povodne. Ale ako sa vravi, co nespravis silou...urobis este vacsou silou :) a islo to tam.

...no a viac ma uz nenapada :)

A este ma napadlo (otazka aj pre ostatnych): Neviete aky kabel ide k tej antene? tj. Je to nejaky koaxial. Moze to byt 50ohm? Ten sa zvykne davat do aut k antenam. Som ho uz minule opravoval a musel som ho skratit a teraz sa mi zda, ze je kratky a neviem ci ho pri otvoreni kufra na max. nahodou nenatrhlo, lebo mam pocit, ze mi znova vypadava radio signal. Rozmyslal som, ze by som ho nadpojil, ale niesom si isty akym koaxialom.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Utorok, 18. Januára 2011, 11:15

Edo dikes =D> ak bude v sobotu pekne idem do toho
VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61
 
jares666
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Utorok, 18. Januára 2011, 22:04

eEDOo napísal:
nic chalani, ziadne strachy, ten navod v tom pdf-ku je uplne v pohode a ak pojdete podla neho, tak sa isto nestratite.
len podotknem:(vid to pdf-ko)
- ten plastovy kryt (obr2) som dal cely dole. Na boku ma este jeden taky plastovy uchyt. Chyt kryt a tak s citom s nim trhni. Sa potom
nepletie do cesty.
- (obr3) tie plastic plugs sa daju pekne vybrat. V strede maju kolik, ten vytlacis von a kolik sa da vybrat ako po masle.
- kable sa daju pekne potom stiahnut do vnutra cez repro, tak ako je v tom pdf-ku, aj s konektormi. Aj naspat idu v pohode. Ten otvor je
dostatocne velky aby si tam mohol s tym "manevrovat" :)
- napad, ako pise chalan v tom pdf-ku, ze nepouzit tie vodiace listy neni moc dobry. Vyskusal som to a kable sa stale dostavali medzi pant a
kasnu. Casom by ich isto dostrihalo aj tam. Kable striha az vzadu, za tou vodiacou listou. Ked sa kufor zavre, kable sa uvolnia a snazia sa
niekam ulozit. A ked sa zadari, tak sa dostanu niekam do priestoru kam sa dava pant dveri.
- aby si mohol vybrat tie kable pekne aj s konektormi, musis vybrat aj ten strieborny drziek co drzi tie vodiace listy. V spodnej casti kufra to
neni problem, ale vo vrchnej (v skle) je to uchytene spolu s pantom (posledny obr, tie dve velke matice + ta mala). Tam treba davat pozor.
Ten pant je na pruzine a moze ti ho vystrelit hore, ked uvolnis tie matice. Chce to silnejsie prsty, aby si ten pant udrzal, pripadne vratil spat
ak ti ho otvori. Alebo si niekoho zozen, kto ti bude asistovat a pridrzi to.
- pri letovani/pajkovani sa kable trocha skratili, zistil som, ze ked kufor otvorim uplne hore, su dosta napanute. Radsej neotvarat uplne,
nech tie spoje zbytocne netrpia. Jedno je vsak iste, ak sa to bude sekat aj nadalej, vymene tych kablov sa clovek nevyhne, tj. budes
tam musiet naletovat nove a predlzit to. Povodne som to aj chcel tak urobit, ale nemal som take kable doma poruke. Niekto dava spojky
namiesto letovanie. Tam sa kalble neskratia.
- a este nedavajte vela pasky. Ja som dal jednu vrstvu samovulkanizacnej a jednu vrstu tej textilnej. Mozno som tie kable nestiahol
dostatocne, ale mal som trocha problem dostat ich spat do tych vodiacich list, ten zvazok bol o nieco hrubsi ako povodne. Ale ako sa vravi, co nespravis silou...urobis este vacsou silou :) a islo to tam.

...no a viac ma uz nenapada :)

A este ma napadlo (otazka aj pre ostatnych): Neviete aky kabel ide k tej antene? tj. Je to nejaky koaxial. Moze to byt 50ohm? Ten sa zvykne davat do aut k antenam. Som ho uz minule opravoval a musel som ho skratit a teraz sa mi zda, ze je kratky a neviem ci ho pri otvoreni kufra na max. nahodou nenatrhlo, lebo mam pocit, ze mi znova vypadava radio signal. Rozmyslal som, ze by som ho nadpojil, ale niesom si isty akym koaxialom.


dik za vycerpavajucu odpoved, ja pojdem do toho ked sa otepli, otvorim si pri tom pivo a celu sobotu sa budem s tym j..bkat :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Streda, 19. Januára 2011, 11:58

dik za vycerpavajucu odpoved, ja pojdem do toho ked sa otepli, otvorim si pri tom pivo a celu sobotu sa budem s tym j..bkat :)[/quote]

len bacha na pivo pod slnkom :D aby si tie kable nepoletoval krizom krazom :D uz sa mi nieco podobne podarilo vytvorit pri pive :mrgreen:
VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61
 
makilas21
Príspevky: 8
Registrovaný: 5.3.2011
Auto: BMW 520D Touring
Kraj: Trenčiansky

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Sobota, 5. Marca 2011, 02:13

No chlapci moji ja som to absolvoval minulý víkend ked bolo pekne slnečno a nemal som do čoho pichnuť. Vedel som už svoje nerovné, pretože pri kúpe mi nevyhrievalo zadné okno, nesvietila lavá LED partia na kufri a otváralo okno kedy sa mu zachcelo (iskrenie). Takže podľa toho PDFKA sa robilo v poho je vlastne najdoležitejšie vedieť kde čo je v ktorej lište. Ja som ešte chcel povedať že tým že mi otváralo okno kedykolvek som spravil to čo v PDFKU( a takto chvíľu jazdil až ma to naotravuje) rozpojil som káblik na otváranie okna!!! Preboha toto nikto neurobte, musel som rozobrať komplet piate dvere a vyrhnut horný šedý plast s prišrobovaných úchytov, potom sa dostanete k zámku okna, ale ten tiež nemá z vonka niečo na otvorenie, takže až ked som ho odšróboval sa dalo posunut tiahlo a odomknuť, TOTO mi zabralo 2 hodiny a potom som sa konečne dostal k šróbom na skle dverí, ktoré treba kôli lištám rozobrať a uvloniť káble. Samotné lisšty a nadpojenie už bolo v poho. Ja len nepochopím kde soudruzi s NDR udelali chybu, pretože mám facelift E61 a je to tam rovnaké ako na staršom modely. Vyhrievanie okna ani tak nebolo ulomené ako skôr upálené, kedže okno má veľký odber a kostra (hnedé hrubé lanko) je aj kostrou pre okno kufra sa len trocha s lanka nalomí a prakticky pri vyhrievaní skla ho už upáli. Dosť neštastné kedže tam je v bužírke aj s ostrekovačom(hadičkou) a rádiovým koaxom. Ja som nahadzoval lanká s silikonovou bužírkou može byť aj teflonová, kde pri vysokých mrazoch nedojde k tuhnutiu tejto bužírky a tým pádom to ani neuláme. Ja som to dal naspeť do kolajničiek akrát som snich odlomil ten prudko zahnutý koniec. Samotná výmena bola rýchla to je tak na 2 hodky (dve lišty). Fotky som nerobil PDFKO stačí.
 
Užívateľov profilový obrázok
martinko8888
Príspevky: 172
Registrovaný: 4.2.2010
Auto: BMW525D E61a316i E90
Kraj: Prešovský

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Pondelok, 28. Marca 2011, 17:58

Chalani chcem sa spytať,že či pri oprave tych káblov treba opájať aj baterku?
 
Užívateľov profilový obrázok
martinko8888
Príspevky: 172
Registrovaný: 4.2.2010
Auto: BMW525D E61a316i E90
Kraj: Prešovský

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Utorok, 29. Marca 2011, 17:56

takže moje káble boli v poriadku ale mal som vyskočenú hadičku z ostrekovača a mam celu riadiacu jednotku zoxidovanú a už mi blbne všetko čo len môže nemá niekto jednu tu RJ v spojlery navyše ?
 
makilas21
Príspevky: 8
Registrovaný: 5.3.2011
Auto: BMW 520D Touring
Kraj: Trenčiansky

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Utorok, 29. Marca 2011, 19:29

baterku odpajať, hmm v zásade áno, kôli bezpečnosti, aj keď pri vypnutom stave tam tušim išla šťava len na otvorenie dverí alebo piateho okna. A tiež záleží ako to máš dosekané, čítal som príspevky na nete, kde je to riadny masaker, ja som mal len dva dráty odfajčené tak som neodpájal.
 
Užívateľov profilový obrázok
martinko8888
Príspevky: 172
Registrovaný: 4.2.2010
Auto: BMW525D E61a316i E90
Kraj: Prešovský

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Utorok, 29. Marca 2011, 20:59

makilas21 napísal:
baterku odpajať, hmm v zásade áno, kôli bezpečnosti, aj keď pri vypnutom stave tam tušim išla šťava len na otvorenie dverí alebo piateho okna. A tiež záleží ako to máš dosekané, čítal som príspevky na nete, kde je to riadny masaker, ja som mal len dva dráty odfajčené tak som neodpájal.



už som to pozeral a kable su ok ale mal som tu RJ mierne zoxidovanú a nefunguje mi dialkove ovladanie ani stredove brzdove svetlo a neviem či ide ohrev skla ale zas mi funguje radio a aj gps može to byť tou vykupanou RJ
 
Užívateľov profilový obrázok
martinko8888
Príspevky: 172
Registrovaný: 4.2.2010
Auto: BMW525D E61a316i E90
Kraj: Prešovský

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Streda, 30. Marca 2011, 16:53

jares666 napísal:

hej presne nerozumiem ako mohli toto v BMW vyvojari uplne odflaknut.ja som potom prisiel na to, ze pod spojlerom na piatych dverach je nejaka RJ a v tej je plosny spoj ktory bol vlhky a konektor spoje uplne zaoxidovane.tak som to precistil a opat otvara a zatvara na dialku tak ako ma.ale opat mi zacal signalizovat ze zadne cuvacie svetlo nesvieti tak tiez asi pocakm kym sa otepli a urobim to este raz...








Môžem ťa poprosiť s čim si ten plošák prečistil ????
 
Užívateľov profilový obrázok
martinko8888
Príspevky: 172
Registrovaný: 4.2.2010
Auto: BMW525D E61a316i E90
Kraj: Prešovský

Re: E61 - Oprava anteny v prechode v piatych dverach

Štvrtok, 31. Marca 2011, 16:04

problem vyrieseny
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných