... všetko o BMW ...

Moderátor: SmartBastard

mmracing.sk
 
Nixter
Autor témy
Príspevky: 32
Registrovaný: 7.9.2008
Bydlisko: Blavaaa

hardtop Z3

Pondelok, 29. Septembra 2008, 12:40

chcem sa spytat ci hardtop u Z3ky splna ucel a ci tam clovek nezamrzne... vase skusenosti ma potesia,diik !
 
naRky
Príspevky: 17
Registrovaný: 4.10.2009
Auto: BMW Z3, BMW X5
Kraj: Bratislavský

Re: hardtop Z3

Piatok, 12. Februára 2010, 13:57

myslim ze splna, pozuivam ho normalne v zime, jasne ze ked rano nastupim tak je tam zima, no zatopim a mozem sa tam potit
 
Užívateľov profilový obrázok
halooooo
Príspevky: 59
Registrovaný: 7.3.2011
Auto: BMW 320 D Touring
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: hardtop Z3

Utorok, 15. Marca 2011, 20:00

Zdravim prave som si kupil BMW Z3 a zaujimalo by ma ci sa s tou platenou strechou da v pohodicke jazdit aj v zime ? Nejedna sa mi o nejaku zimu v aute ale skor o to ci ta platena strecha v zimnych mesiacoch pri tych mrazoch netrpi dakujem za odpoved :))
 
konik
Príspevky: 44
Registrovaný: 24.2.2010
Auto: Z3, GR Y60
Kraj: Nitriansky

Re: hardtop Z3

Streda, 16. Marca 2011, 12:38

ak sa o nu staras a nenarazis na nejakych vandalov nevidim ziadny problem v prevadzkovani platennej strechy aj v zime...
starat sa znamena:
1, udrziavat cistu - dat dole spinu a prach /idealne za vlhka strecha jemne mydlo a mekka kefa/
2, udrziavat vodotesnu /aj napriek tomu ze tam je membrana som sa docital ze sa strecha babre roznymi original alebo neorigo pripravkami na impregnaciu /mna presvedcili na UK cabio forach na grangers Fabsil - pripravok na stany a kempovanie//
http://cgi.ebay.co.uk/Grangers-Fabsil-5 ... 3365d905f0
3, anglani spominali este nejake riasy ale to som nepobadal na svojej streche takze dezinfikovanie som vypustil z procesu
4, zato som pridal obnovu ciernej farby a teda pod ten fabsil aplikujem cierne moridlo na drevo - strecha vyzera po nej ciernejsia ako origo.

aj moridlo aj fabsil tam natieram raz rocne 5cm stetcom - operacia je nenarocna a trva cca 1-2hod /2x moridlo a 2x fabsil/
Z3 Roadster
 
Užívateľov profilový obrázok
mys_iak
Príspevky: 3303
Registrovaný: 14.3.2009
Auto: Bmw F31 316d
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: SG, Schweiz

Re: hardtop Z3

Nedeľa, 20. Marca 2011, 10:28

grangers fabsil mozem odporucit ;) predavame to v obchode na stany a je to velmi kvalitna ipmregnacia :) celkovo grangers pouzivam na vsetok moj outdoorovy odev...
Bmw F31 316dAT
ex: e61 530iA+LPG
e36 320Ci+LPG
e39 530dAT
e46 320dT
e91 320d
 
Užívateľov profilový obrázok
halooooo
Príspevky: 59
Registrovaný: 7.3.2011
Auto: BMW 320 D Touring
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: hardtop Z3

Piatok, 25. Marca 2011, 21:05

konik napísal:
ak sa o nu staras a nenarazis na nejakych vandalov nevidim ziadny problem v prevadzkovani platennej strechy aj v zime...
starat sa znamena:
1, udrziavat cistu - dat dole spinu a prach /idealne za vlhka strecha jemne mydlo a mekka kefa/
2, udrziavat vodotesnu /aj napriek tomu ze tam je membrana som sa docital ze sa strecha babre roznymi original alebo neorigo pripravkami na impregnaciu /mna presvedcili na UK cabio forach na grangers Fabsil - pripravok na stany a kempovanie//
http://cgi.ebay.co.uk/Grangers-Fabsil-5 ... 3365d905f0
3, anglani spominali este nejake riasy ale to som nepobadal na svojej streche takze dezinfikovanie som vypustil z procesu
4, zato som pridal obnovu ciernej farby a teda pod ten fabsil aplikujem cierne moridlo na drevo - strecha vyzera po nej ciernejsia ako origo.

aj moridlo aj fabsil tam natieram raz rocne 5cm stetcom - operacia je nenarocna a trva cca 1-2hod /2x moridlo a 2x fabsil/

Okay diky za rady. Len teraz som si vsimol ze si mi pisal tuto spravu. Ved vlastne s tebou si pisem na tomto fore ale na inej teme. No tak to moridlo sa da zohnat skoro vsade ale ten fabsil to uz len v nejakom specializovanom obchode urcite. Cital som uz aj ja o tom ze to treba impregnovat impregnaciou na stany. Ale aj take som cital ze sprejom na topanky.Aj som to vyskusal a funguje to pohodicka vsak vlastne aj musi kupil som univerzal na vsetko mozne a super.
 
Užívateľov profilový obrázok
mys_iak
Príspevky: 3303
Registrovaný: 14.3.2009
Auto: Bmw F31 316d
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: SG, Schweiz

Re: hardtop Z3

Piatok, 25. Marca 2011, 22:01

grangers fabsil ma v ponuke hudsport... este dobre ipregnacie ktore vam na tej streche aj ostanu :) tak su znacky napr... TOKO, Nikwax...
Bmw F31 316dAT
ex: e61 530iA+LPG
e36 320Ci+LPG
e39 530dAT
e46 320dT
e91 320d

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných