... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
BMW X3
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 3.1.2011
Auto: X3
Kraj: Bratislavský

PORUCHA BMW X3/3.0d/AUTOMAT/2005

Utorok, 4. Januára 2011, 00:39

Predovšetkým Vám všetkým želám všetko najlepšie v novom roku.

Prosím o radu pri riešení takéhoto problému :
Auto je po garančnom servise ( 180 tis. km ).
Cca pred 10 dňami sa vyskytli zvláštne zvuky z motorového priestoru. Tieto postupne silneli a dnes večer dosiahli max. úroveň. Zvuky boli veľmi intenzívne - podobné zvuku šrotovníka. Prejavovali sa pri zastavení vozidla. Pri rozjazde slabli a pri jazde zmizli. So známym som sa dohodol, že sa na to pozrie. Pri jazde k nemu zvuky zmizli. Urobili sme cca 2 km skúšobnej jazdy, ale zvuky sa neobjavili. Po príjazde domov som zaparkoval. Potom som chcel znovu naštartovať, ale štartér iba cvakol, ale nepretročil motor. Následne nebolo možné preradiť rýchlostnú páku z polohy "P".
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: PORUCHA BMW X3/3.0d/AUTOMAT/2005

Sobota, 8. Januára 2011, 21:43

BMW X3 napísal:
Predovšetkým Vám všetkým želám všetko najlepšie v novom roku.

Prosím o radu pri riešení takéhoto problému :
Auto je po garančnom servise ( 180 tis. km ).
Cca pred 10 dňami sa vyskytli zvláštne zvuky z motorového priestoru. Tieto postupne silneli a dnes večer dosiahli max. úroveň. Zvuky boli veľmi intenzívne - podobné zvuku šrotovníka. Prejavovali sa pri zastavení vozidla. Pri rozjazde slabli a pri jazde zmizli. So známym som sa dohodol, že sa na to pozrie. Pri jazde k nemu zvuky zmizli. Urobili sme cca 2 km skúšobnej jazdy, ale zvuky sa neobjavili. Po príjazde domov som zaparkoval. Potom som chcel znovu naštartovať, ale štartér iba cvakol, ale nepretročil motor. Následne nebolo možné preradiť rýchlostnú páku z polohy "P".

Skus diagnostiku.Ak mal motor aj pri tych zvukoch dobry tah,tak ten je OK. Myslim ze prevodovka v keli, ked ta nepusti ani von z P... Alebo nieco okolo nej
Naposledy upravil/-a lubomt v Sobota, 5. Marca 2011, 21:08, upravené celkom 1 krát.
 
BMW X3
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 3.1.2011
Auto: X3
Kraj: Bratislavský

Re: PORUCHA BMW X3/3.0d/AUTOMAT/2005

Pondelok, 10. Januára 2011, 23:05

Dobrý deň
Ďakujem za radu.
Nepojazdné auto bolo prevezené asistenčnou službou do servisu. Tam zistili závadu v štartéri. Páka nešla preradiť z polohy P preto, lebo kľúč bol v polohe 0.
Mám otázku na všetkých majiteľov X3/3.0d/2005 : štartér Vám vydržal dlhšie, než 180 tis. km ?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: PORUCHA BMW X3/3.0d/AUTOMAT/2005

Utorok, 11. Januára 2011, 01:36

Páka nešla preradiť z polohy P preto, lebo kľúč bol v polohe 0.


toto je zaujimave zistenie.
Ale som rad ze to dopadlo takto dobre, len poruchanym starterom. Tie horsie veci este len mozu prist. :mrgreen:
 
pietroX3
Príspevky: 33
Registrovaný: 15.4.2010
Auto: X3
Kraj: Košický

Re: PORUCHA BMW X3/3.0d/AUTOMAT/2005

Utorok, 11. Januára 2011, 21:53

Nepotešil si ma. Ja mam X3 3,0d automat 2004 a mam 176000km.
 
BMW X3
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 3.1.2011
Auto: X3
Kraj: Bratislavský

Re: PORUCHA BMW X3/3.0d/AUTOMAT/2005

Piatok, 14. Januára 2011, 13:27

Poteším Ťa.
Závada nie je v opotrebovanom štartéri.
To bolo prvé konštatovanie servisu, ale po demontáži príslušných skupín bola zistená závada v úplne inom : úplne "zošrotovaný" veniec zotrvačníka - viď foto.
Závada zodpovedá nehode, ktorá sa stala krátko pred tým. Auto nabehlo bokom kolesa na obrubník, všetky skupiny od kolies až po prírubu ( na fotografii ) prudko zastali, ale zotrvačník bol v pohybe a čapy na prírube prestrihli veniec.
Po uvedenej nehode boli postupne riešené dôsledky nehody : zlomený predný pravý elektrón, následne poškodené rameno a nápravnica, ďalej poškodené riadenie a napokon i uvedený veniec zotrvačníka. Dúfam, že je to už všetko.
Prílohy
DSCF4480.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: PORUCHA BMW X3/3.0d/AUTOMAT/2005

Nedeľa, 23. Januára 2011, 00:54

no pekne, teraz sme presne toto mali s Mitsubishi Pajero 3,2tdi, lietali zo zotrvaka az iskry

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných