... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

bmwtt.sk
 
catherine
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 13.2.2009
Auto: BMW 120d
Kraj: Trenčiansky

Pomoc s mojim BMW 120d - Guru mechanik HELP

Utorok, 13. Júla 2010, 20:48

Zdravim !

Mame dost zavazny problem s nasim najmilsim stvorenim BMW 120d r.v. 2005, uz mam vyse 200tis. km, asi pred rokom sme ho dali chipnut asi o 20%
od profi tuning, mali sme aj dohodnute meranie na brzde, len sa mi nejak nezadarilo, ale malo by to mat nejak do 200PS, islo to velmi velmi cool.

asi pred par mesiacmi sme zacali pozorovat ze pri preradovani, spojka dost drkoce , viac a viac, tak sme nevahali, a sli to dat spravit
nie do BMW pretoze by sa mi asi panenky pretocili, ale jednemu nemenovanemu majstrovi, ktory zvladne hadam asi vsetko...

Chlap tam vymenil spojku, ale hned ako som na tom siel, uz start sa mi zdal trosku hlucnejsi ako zvykne, co ma ale zamrazilo bolo ze iba pri 2ke rychlosti, v presnom okruhu otaciek 1700-1800, nehorazne zatriaslo ako keby s celym autom, dost taky nechutny zvuk.
ta vec sa nedeje pokial idem uplne mierne, ziadne nejake zrychlenie, najviac to citit ked silno dupem na pedal, vtedy to nechutne zatrasie, a aj celkovo ostatne rychlosti sa mi zdaju ze su take udrncane, nie zeby to presmykovalo ale nejak proste inac sa to chovalo.

Tak chlap to znova rozobral, ze asi vie ze co tam moze byt, dnes mi vola, ze bez sance, nechape, vsetko je v najlepsiom poriadku, ze toto este nevidel,
bol s tym v bawo, nejaky mlady chalani tiez kukali ze sa s tym vzivote nestretli, ze keby to bola skodovka da inu prevodovku aza par eur a ide sa dalej,

mna to stalo liter, horsie, ze vysledok je ze spojka sa nerosype, ale mam nechutny problem ktory nikto nevie riesit, a vyreklamovat ze by ju nevyreklamovali, a keby este vedeli ze mam chip tak to uz uplne bez sance,

ma niekto nejaky plan, alebo nejakeho doktora na moj problem ?

bola tam este uvaha, ci ten dany vyrobca spojky je vhodny, ci neskusime nejaku inu, mozno od ineho(co by bola viac stavana na silnejsiu zataz), co by mohla byt viac synchronizovana s tym zdvihnutym vykonom, pretoze fakt uz
inde problem nevie kde moze byt, jedine s tym vyssim vykonom a krutakom.

akykolvek help, velmi ocenim ,
dik
 
Užívateľov profilový obrázok
po_e87
Príspevky: 918
Registrovaný: 13.1.2009
Auto: E87 LCI montego blue
Kraj: Prešovský

Re: Pomoc s mojim BMW 120d - Guru mechanik HELP

Piatok, 30. Júla 2010, 14:56

Skus to hodit do technicke-okienko/
Obrázok
E82 front M-Paket bumper,Rocker,M-Paket rear bumper glossy black,Wheels 207M,Eibach pro kit
SLOVENSKY VYROBCA eurookien,interierovych a exterierovych dveri http://WWW.DREVOTECH.SK
 
Užívateľov profilový obrázok
kajo1
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2010
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc s mojim BMW 120d - Guru mechanik HELP

Sobota, 25. Septembra 2010, 18:28

Podľa mojich skúseností, Tvoj problém môže mať 2 príčiny:
1. ozubené kolesá v prevodovke (alebo diferáku, ale to nepredpokladám, nerobilo by to iba na 2ke) majú vypadaný materiál.
2. homokineťáky sú opotrebované a majú tendenciu rozvibrovať sa.

Ak si myslíš, že spojka preklzuje, lebo neznesie výkon, choď do profituningu a nechaj si preprogramovať RJ na pôvodný výkon.
Ak máš otázku ohľadne klímy, napíš, ak budem vedieť, poradím.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Pomoc s mojim BMW 120d - Guru mechanik HELP

Pondelok, 4. Októbra 2010, 12:15

sorry ze sa vam do toho pletiem ale pokial ma rozum nepletie, homokynetaky maju iba prednokolky a 1er urcite nema take nieco.

nejde to od kardana? teoreticky lozisko kardana, popripade hardyspojka?

popripade silenty motora?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
kajo1
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2010
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc s mojim BMW 120d - Guru mechanik HELP

Pondelok, 4. Októbra 2010, 16:55

jararak napísal:
sorry ze sa vam do toho pletiem ale pokial ma rozum nepletie, homokynetaky maju iba prednokolky a 1er urcite nema take nieco.


...heej? :)
kuk sem:
http://www.1erforum.de/tuning/warum-die-grosse-performance-bremse-nicht-kleiner-motorisierte-1er-passt-35368.html

a sem:
Obrázok
Ak máš otázku ohľadne klímy, napíš, ak budem vedieť, poradím.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Pomoc s mojim BMW 120d - Guru mechanik HELP

Utorok, 5. Októbra 2010, 22:32

tomu sa nadava poloos
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní