... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Patricius
Príspevky: 1176
Registrovaný: 11.9.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: mám

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 12:53

ešte na margo xenónov:

Prestavba halogénového svetlometu na xenónový je napriek použitiu prestavbových kitov s certifikátom TUV nelegálna nielen u nás, ale aj v celej EU. Každý svetlomet je homologizovaný – t.j. jeho použitie je legálne – iba pri použití svetelného zdroja, s ktorým bol schválený. To znamená, že ak niekto použije xenónovú výbojku v svetlomete, ktorý bol originálne vybavený halogénovou žiarovkou, vykonal nelegálnu úpravu (takisto aj naopak, ale kto by to robil...). Jednou z možností je vymeniť celý svetlomet za taký, ktorý bol homologizovaný na prevádzku s xenónovou výbojkou. Takáto výmena je legálna za podmienky, že na vozidle sú namontované ostrekovače svetlometov a automatické gyroskopické nastavovanie sklonu svetlometov. To sa však montuje iba na vozidlá od výroby vybavené výbojkovými svetlometmi a jeho dodatočná montáž nie je najjednoduchšia a ani najlacnejšia.

Každý svetlomet je označený na viditeľnom mieste (najčastejšie na rozptylovom skle) homologizačnou značkou E4 alebo e4 v krúžku a následným číselným kódom. Tento číselný kód je odlišný pre svetlomety s halogénovými žiarovkami a pre svetlomety s xenónovými výbojkami. Na základe tohto kódu je možné identifikovať, o aký typ svetlometu ide. Policajt na ceste to určite kontrolovať nebude, pravdepodobne to neskontroluje ani technik na STK-čke. Šikovnejší policajt alebo technik STK zistí nelegálnu prestavbu jednoducho: prítomnosťou gombíka na reguláciu sklonu svetlometov na palubnej doske. Autá s xenónovými výbojkami a automatickou reguláciou sklonu ho nemajú – je to nevyvrátiteľný dôkaz končiaci zadržaním technického preukazu. Ak na to prídu napr. rakúski policajti, následky môžu byť aj horšie.

Pokračovanie tu
[E61 525dA] ex
[E39 530dA] ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Martina
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 6.9.2010
Auto: 320d E90
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piestany

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 12:53

ice.blade napísal:
velmi pekna cena na auto "vo vybave" a "v pakete" :)


ako to bolo myslene? :-D
 
Užívateľov profilový obrázok
swandes
Príspevky: 871
Registrovaný: 9.10.2008
Auto: BMW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Silent Hill

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 12:58

Neviem ci ma ci nema prah.listy Mpaket,cierny strop.
Ale to sa da pozriet vo vybave...podla VIN


+ opotrebovanie interieru,sedacky hlavne radiaca paka + laktova opierka,popolnik "suflik". tie KM asi zart :roll:
Za pozretie by to stalo.
Ps: ale cena a rok = slušné
"The rest has cars but You've got BMW"
BMW 330d E46 150kW/204Hp M Packet IIObrázok
Pribeh: pribehy-nasich-aut/black-pearl-trysky-repas-t80985.html
//Zaslepky sania,vyroba//
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 14:20

Martina napísal:

ako to bolo myslene? :-D

bolo to myslene ze ja by som ho za tu cenu vzal... a pripravil si pre istotu este 2000 eur na vymenu vsetkeho co by sa mi tam nepacilo...
Swandes 320D napísal:
Neviem ci ma ci nema prah.listy Mpaket,cierny strop.
Ale to sa da pozriet vo vybave...podla VIN


+ opotrebovanie interieru,sedacky hlavne radiaca paka + laktova opierka,popolnik "suflik". tie KM asi zart :roll:
Za pozretie by to stalo.
Ps: ale cena a rok = slušné

ma to M prahove listy :) ono ja som mal na firemnom aute 170tis km sadol by si si do auta a myslel by si si ze je nove... volant len na 3 cm osuchany a aj to nie moc.. interier krasny na par drobnosti a skrkancov od pokladania ostrejsich veci na palubocku... kolega po 60tis km sadnes do auta a interier v horsom stave nez hento bavo... volant osuchany do hladka... sedadla roztrhane... zalezi ako sa kto tomu autu sprava.... ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
Martina
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 6.9.2010
Auto: 320d E90
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piestany

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 14:38

Vdaka, potesili ste ma :)
 
Užívateľov profilový obrázok
slacker
Príspevky: 92
Registrovaný: 13.12.2009
Auto: E39 530dA
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA/TT

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 16:26

Osobne by som do toho nesiel. Vyzera sice pekne, ale ako tu uz bolo spomenute asi buracka (naraznik, vymenene svetla a ktovie co este). Kilometre sa mi tiez nezdaju, aj ked ma serivisnu knizku, tak mozno by sa dalo overit. Treba si dat fakt velky pozor, ist pozriet s dobrym znalcom... :) Ja teraz potrebujem opravu za 3500€ (nove turbo, repas vstrekovacov, a ine veci), nie je to sranda. A takto by asi nikto nechcel dopadnut.
 
Užívateľov profilový obrázok
Martina
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 6.9.2010
Auto: 320d E90
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piestany

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 17:13

Necham to prejst hlavou, pojdem ho pozriet s niekym kto sa vyzna a uvidime, kazdopadne vam dakujem :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
Patricius
Príspevky: 1176
Registrovaný: 11.9.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: mám

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 17:16

slacker napísal:
... Ja teraz potrebujem opravu za 3500€ (nove turbo, repas vstrekovacov, a ine veci), nie je to sranda. A takto by asi nikto nechcel dopadnut.


fúúú za 3500€ ??? dosť :shock:

2 Martina: vyber aspoň tri avetká a obehaj v jeden deň. Možno trafíš na schopný kúsok. Každopádne držíme palce a veríme \:D/
[E61 525dA] ex
[E39 530dA] ex
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 17:30

Martina napísal:
Necham to prejst hlavou, pojdem ho pozriet s niekym kto sa vyzna a uvidime, kazdopadne vam dakujem :smile:

tak tak... hlavne na auto v Banovciach treba ist s nikym kto sa vyzna, lebo tam to byva cista loteria
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
Užívateľov profilový obrázok
slacker
Príspevky: 92
Registrovaný: 13.12.2009
Auto: E39 530dA
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA/TT

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 17:32

Patricius napísal:
fúúú za 3500€ ??? dosť :shock:

Hej, nove sacie potrubie, kryt hlavy valcov, turbo, zhavice, repas vstrekovacov (1 uplne zly, 4 maju zle hodnoty), olej a filtre (aj v prevodovke), olejovy odlucovac, nejake tesnenia a samozrejme praca... Sorry za OT, ale ked uz si sa pytal :(

Este ma napadlo k reakcii od ice.blade. Ak by som mal do toho auta vrazit dalsich 2000€, tak by som to urcite nezobral. To uz sa cena priblizuje slusnej E39ke aj s novsim rokom vyroby.

Este nech ten predajca vysvetli preco naraznik nedosada, ked auto nebolo nikdy burane.
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 17:53

slacker napísal:
Este nech ten predajca vysvetli preco naraznik nedosada, ked auto nebolo nikdy burane.

no to bude zase verohodna story :lol:
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
Užívateľov profilový obrázok
Martina
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 6.9.2010
Auto: 320d E90
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piestany

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 19:57

Vdaka, urcite sa ho na to spytame :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
slacker
Príspevky: 92
Registrovaný: 13.12.2009
Auto: E39 530dA
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA/TT

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 20:17

Som zvedavy na reakciu, potom daj vediet ako ste dopadli.
 
Užívateľov profilový obrázok
Martina
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 6.9.2010
Auto: 320d E90
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piestany

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Pondelok, 13. Septembra 2010, 20:37

slacker napísal:
Som zvedavy na reakciu, potom daj vediet ako ste dopadli.


To som zvedava teda aj ja...
Uvidime, ci tam teda aj pojdeme... kazdopadne budem informovat...
 
kubanec22
Príspevky: 17
Registrovaný: 21.2.2010
Auto: BMW 330
Kraj: Bratislavský

Re: Prosim o radu ohladom kupy 330d :o)

Utorok, 14. Septembra 2010, 14:36

ked sa mozem zapojit.urcite tam nemusis ani ist bol to pozerat jeden znami.jako to tu pisu ostatny pravdepobodne buracka teda co aspon on hovoril nove svetla blatniky atd.s prepacenym vypracal sa pri aute a isiel prec...a o buchotany ani nevravim...BANOVCE su uz take ale to snat kazdz vie...nemozes cakat ze kupis 330d v ti top stave na 6300 eciek.ja ti chcem len usetrit tesenie sa a zbztocnu cestu a nasledne sklamanie.hladaj dalej urcite najdes daco lepsie. [-X

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 4 neregistrovaní