... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Stew
Autor témy
Príspevky: 117
Registrovaný: 13.2.2008
Kraj: Bratislavský

E39 Pomoc z budikmy

Streda, 19. Mája 2010, 11:51

Ahojte vsetci , mam taky mensi problem.mam tie plazma budiky , vsetko ok kupoval som ich pred 4my mesiacmi no ale prestalo mi ukazovat rychlost aaaaa neukazuje mi dobre priemerny dojazd skace to hore dole ? a neukazuje prebeznu spotrebuje , inak vsetko ok , neviete co to moze byt niaka poistka alebo volaco ? co tam odislo ???? dakujem btw mam e39 525tds 97/11 mesiac.za kazdu odpoved budem vdacni dakujem
BMW e28 520i ex :'(

BMW e34 525td ex :'((

BMW e39 525tds ex :'(((

BMW e46 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E39 Pomoc z budikmy

Štvrtok, 20. Mája 2010, 23:30

Stew napísal:
Ahojte vsetci , mam taky mensi problem.mam tie plazma budiky , vsetko ok kupoval som ich pred 4my mesiacmi no ale prestalo mi ukazovat rychlost aaaaa neukazuje mi dobre priemerny dojazd skace to hore dole ? a neukazuje prebeznu spotrebuje , inak vsetko ok , neviete co to moze byt niaka poistka alebo volaco ? co tam odislo ???? dakujem btw mam e39 525tds 97/11 mesiac.za kazdu odpoved budem vdacni dakujem


Ten plazmovy podklad si instaloval do svojich povodnych budikov, alebo si vymenil cele budiky za ine?

Toto je velmi dolezita otazka. V pripade ze si menil cele budiky z ineho auta, tak sa necuduj, ze ti tam par veci nefunguje. Treba ich totiz nakodovat a naprogramovat. To sa vo vacsine pripadov da spravit, no nie vzdy. Zavisi to od toho, akej verzie SW HW boli tvoje budiky a akej verzie su tie nove. Ak su starsej verzie, potom mas smolu. Ak su novsej, treba ich nakodovat.

Alebo vybrati z nich tu plazmu a pouzit ich do tvojich povodnych budikov, ktore su nakodovane spravne. 8)
 
Užívateľov profilový obrázok
Stew
Autor témy
Príspevky: 117
Registrovaný: 13.2.2008
Kraj: Bratislavský

Re: E39 Pomoc z budikmy

Nedeľa, 23. Mája 2010, 13:27

dakujem velmi pekne za odpoved no idem sa dat nato zistovat tento postup napisem potom jak som dopadol , thank you again
BMW e28 520i ex :'(

BMW e34 525td ex :'((

BMW e39 525tds ex :'(((

BMW e46 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
Stew
Autor témy
Príspevky: 117
Registrovaný: 13.2.2008
Kraj: Bratislavský

Re: E39 Pomoc z budikmy

Streda, 14. Júla 2010, 23:03

problem vyrieseny, bol to lavy ABSovy snimač , vymenil som ho ukazuje dojazd aj rychlosť
BMW e28 520i ex :'(

BMW e34 525td ex :'((

BMW e39 525tds ex :'(((

BMW e46 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
ing.zoidberg
Príspevky: 20
Registrovaný: 3.7.2011
Kraj: Trenčiansky

Re: E39 Pomoc z budikmy

Piatok, 16. Septembra 2011, 09:53

ludia mne dnes tiez na e39 touring 530d zacalo robit problemy .. original budiky isiel som do mesta a z mesta uz neslo .. nejde rychlost , aktualna spotreba , nenapocitava km a svieti asc a abs .. bude to ten snimac abs ?
 
RomanV
Príspevky: 92
Registrovaný: 13.4.2010
Auto: 525d Touring (E39)
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: E39 Pomoc z budikmy

Piatok, 16. Septembra 2011, 11:58

ing.zoidberg napísal:
ludia mne dnes tiez na e39 touring 530d zacalo robit problemy .. original budiky isiel som do mesta a z mesta uz neslo .. nejde rychlost , aktualna spotreba , nenapocitava km a svieti asc a abs .. bude to ten snimac abs ?


V lepšom prípade snímač ABS, v horšom prípade riadiaca jednotka ABS.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E39 Pomoc z budikmy

Piatok, 16. Septembra 2011, 17:35

ked to bude RJ ABS, ozvi sa, poriesime :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
ing.zoidberg
Príspevky: 20
Registrovaný: 3.7.2011
Kraj: Trenčiansky

Re: E39 Pomoc z budikmy

Streda, 21. Septembra 2011, 07:44

no este som neprisiel na to co lebo neviem najst normalny servis v okoli .. diagnostika neviem ci mi nieco prezradi lebo typek co mal auto predomnou stocil km a zablokoval RJ motoru ... vzdy ked auto stoji nejakych 5 hodin po nasledujucom starte ide vsetko OK a asi po 10 km zrazu trhne a padnu budiky a zasvieti abs a asc ..
 
Užívateľov profilový obrázok
LuCKy
Príspevky: 2235
Registrovaný: 29.1.2007
Auto: BMW 530iMola
Kraj: Žilinský

Re: E39 Pomoc z budikmy

Streda, 21. Septembra 2011, 14:33

RJ motora nema s kilometrami nic, kazdopadne vycitat chyby z modulu ABS/ASC/DSC nebude problem.
S tymto mozes zajst do lubovolneho servisu s napr. BOSCH diagnostikou.

LuCKy
Slovenčina pre BMW palubný počítač/navigáciu v modeloch E38, E39, E46, E53, E83. Jednotky MK3 a MK4. Na výber celkovo tri verzie pre oba typy jednotiek. Viac na našom webe www.elceka.sk/bmw-palubny-pocitac-v-slovencine
Denne svietenie, zatial len BMW do 03/2007.
-
Obrázok
-
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
ing.zoidberg
Príspevky: 20
Registrovaný: 3.7.2011
Kraj: Trenčiansky

Re: E39 Pomoc z budikmy

Streda, 21. Septembra 2011, 16:12

tak potom sorry , myslel som ze ma .. chcel som totiz na zraze skusit dat overit km a povedal ze RJ motora je zablokovana takze nic nezistil .. dobre diky moc
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E39 Pomoc z budikmy

Streda, 21. Septembra 2011, 22:58

ing.zoidberg napísal:
tak potom sorry , myslel som ze ma .. chcel som totiz na zraze skusit dat overit km a povedal ze RJ motora je zablokovana takze nic nezistil .. dobre diky moc


to bol co za zraz, zraz kuzelnikov? co ti chcel cez diagnostiku overit km?????? david coperfield??
Neviem si predstavit ako sa moze spravat zablokovana jednotka. Mal ti radsej ten suplitkar povedat ze sa na nu nevie pripojit, lebo nema nato korektne vybavenie a nie ze je zablokovana...... toto su slovenski "podnikatelia". Kup nieco za hovno a potom z hovna uplet bic..... :smile:
kazdopadne problem co mas vyzera dost zaujimavo s tym trhnutim a zdochutim budikov.....
najlepsie by bolo kebysi zasiel za niekym co ma OEM diagnostiku urcenu pre bmw a dobre by bolo aby sa aj on trosku vyznal v aute a v elektronike a hned by sme boli mudrejsi. Odkial si??? ked kukam TN kraj, asi by bolo dobre skocit za LuCKy-m. To je ten co ti pise vyssie :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
ing.zoidberg
Príspevky: 20
Registrovaný: 3.7.2011
Kraj: Trenčiansky

Re: E39 Pomoc z budikmy

Utorok, 27. Septembra 2011, 09:59

bol to zraz v BB v lete na letisku cerin alebo ako sa to volalo .. bol tam typek s diagnostikou a napojil mi to a spytal som sa ho ci mi nevie nahodou pozret KM a on ze pozrie ale neruci a mne to nevadi lebo aj ked je co i len nejaka sanca ze mu ukaze stocene km je lepsie ako keby to neriesim vobec .. dalej som raz ja idiot odpojil sedacku bez vybratia baterky a spytal som sa ho ci mi nemoze vymazat chybu lebo mi svietia airbagy na palubaku .. a on povedal co som pisal .. ze sa do RJ jednotky nedostal a ze ak to chcem riesit bude to na dlhsie . znamy mi odporucil nejakeho chalana co tu ma nejaku staru diagnostiku na bmw tak to predsalen napojil a vyhodilo mu ze je zly zadny lavy snimac abs .. tak ho teraz zhanam a vymenim :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E39 Pomoc z budikmy

Utorok, 27. Septembra 2011, 21:56

ten snimac vysiela udaj o rychlosti, preto ti neukazuje rychlost a tak isto blbne ukazovatel spotreby. Modli sa aby to bol ten snimac, ak ho vymenis a zavada sa neodstrani, tak brat v uvahu ze kabelaz je v poriadku, bude to vadna RJ ABS. Kludne potom napis ak ju budes potrebovat opravit......
 
Užívateľov profilový obrázok
ing.zoidberg
Príspevky: 20
Registrovaný: 3.7.2011
Kraj: Trenčiansky

Re: E39 Pomoc z budikmy

Piatok, 30. Septembra 2011, 14:10

airbone vies mi povedat pribliznu cenu repasu tej RJ ? ci je to 100 , 200 , 1000 € ? aspon cca. v pripade ze bude chyba tam
 
tommy530d
Príspevky: 91
Registrovaný: 9.8.2010
Auto: BMW 530d Touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Rohožník

Re: E39 Pomoc z budikmy

Piatok, 30. Septembra 2011, 14:46

tak tento problem som riešil aj ja...

bmw5-e39/svieti-kontrolka-asc-abs-nefunguje-tachometer-t48062.html

doteraz to je ok. repas pomohol. AIRBORNE pomohol
Skoda 120, Skoda Favorit, Mitsubishi Carisma 1,8 GDI, BMW 316i Compact, BMW 530d Touring, Audi A4 Avant 2.0 TDI B8

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných