... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
autoprislusenstvo.eu
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 15.12.2009
Auto: BMW 530 xd
Kraj: Košický
Bydlisko: kosice

strata vykonu e39

Sobota, 8. Mája 2010, 10:01

caute...chcem sa opytat ci ste niekto neriesil stratu vykonu. Mam 525D 120kw, rv2002 automat a ked dam plynovy pedal na zem trva autu dost dlho kym zareaguje. Pri predbiehani je to strasne. Dalsi problem nastane zhruba pri rychlosti 100km/h. Auto ako keby zastalo na tejto rychlosti a len velmi tazko sa dostane na 130km/h. Po tejto rychlosti opat zacne zrychlovat. Skusal som vymenit vahu vzduchu a trosku je to lepsie, ale este stale to nie je ono. Dalsia zvlastnost je ta, ze niekedy je pocut take piskanie v motore...ako keby sa nezavreli nejake lopatky. Turbo je vraj OK povedali v servise. Nemal niekto podobny problem? dik
 
MajcoBMW
Príspevky: 197
Registrovaný: 25.9.2008
Auto: e39 530d 135kw
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: pri Piestanoch

Re: strata vykonu e39

Sobota, 8. Mája 2010, 12:11

si myslim ze nieco s dodavkou paliva do vstrekou skus popozerat ci ty tam ide palivo a premerat ci ma aj dostatocny tlak bol si aj na diagnostike
BMW E34 525 TDS r.v.1995
 
Užívateľov profilový obrázok
autoprislusenstvo.eu
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 15.12.2009
Auto: BMW 530 xd
Kraj: Košický
Bydlisko: kosice

Re: strata vykonu e39

Sobota, 8. Mája 2010, 16:39

na diagnostike som bol...naznacovala vahu vzduchu len sa trosku zmylila :-" ako bola vznutra kusok zoxidovana, ale nemam pocit, ze by to mal byt hlavny problem. Privod paliva by mal byt dostatocny lebo ked dam plyn na podlahu, tak auto zadymi...skor mam pocit, ze ma malo vzduchu alebo co.
 
Užívateľov profilový obrázok
Ferinoza
Príspevky: 221
Registrovaný: 6.5.2008
Auto: E90
Kraj: Žilinský

Re: strata vykonu e39

Sobota, 8. Mája 2010, 17:54

V prvom rade vzduchovy filter
ak ma problem vo vyssich otackach kukni palivovy filter
Dalej kkni hadice podtlaku uz su stare a sprhnute .. mal som stym podobny problem..
_________________________________________________-
EX-
Hyundai accent 1.5i
Peugeot 307cc 2.0i (shit)
:) E46 320d
:) E39 540i (Oo-ooo)
:) E39 530d touring
 
Užívateľov profilový obrázok
autoprislusenstvo.eu
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 15.12.2009
Auto: BMW 530 xd
Kraj: Košický
Bydlisko: kosice

Re: strata vykonu e39

Sobota, 8. Mája 2010, 18:46

filter vzduch, olej, palivo, pel vymenene cca 3tisic km dozadu....hadice su vraj ok tvrdili v servise :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
Ferinoza
Príspevky: 221
Registrovaný: 6.5.2008
Auto: E90
Kraj: Žilinský

Re: strata vykonu e39

Nedeľa, 9. Mája 2010, 11:44

hm... no skus kuknut od predu motora ako mas plasty tak zhruba presne v strede v predu je hlavna hadica podtlaku CCA 2Cm hruba je ju vidiet trosku pod plastom... ked zhodis plasty tak tazo hadica ide priamo do posilnovaca brzd a asi v strede motora ma urobene odbocky na ERG, TURBO, KLAPKY v sani ale to asi ty nemas... hm zaujmala by ma ta co ide do turba taka tenka opletena ...

Ja som na mojom mal tiez na prvy pohlad ok ale ked ju budes chciet odpojit tak sa ti rozpadne v rukach...

Moj problem sa prejavoval takym tupym rozbehom a zrychlenim .. proste nebolo to ono uz som si to ani neuvedomoval ako by to malo ist a ako to ide ale ked som to dal dokopy tak to slo o 100% lepsie...
Ta v cervenom kruhu je gumova kukkni ci neni prasknuta .. potom ide hlinikova trubka k tomu rozdelovacu (modry kruh) a z neho take tenke.. kukni tu co ide do turba...
aaa.jpg
aaa.jpg (96.98 KiB) 1303 zobrazení
_________________________________________________-
EX-
Hyundai accent 1.5i
Peugeot 307cc 2.0i (shit)
:) E46 320d
:) E39 540i (Oo-ooo)
:) E39 530d touring

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 37 neregistrovaných