... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
andy3
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 2.11.2009
Kraj: Bratislavský

E90 330d -Pri vyššej záťaži vybehol motor do otáčok a skapal

Sobota, 1. Mája 2010, 23:59

Páni, potrebujem radu, alebo váš názor. Bol som na Babe a asi po dvoch minútach rýchlej jazdy mi motor pri zaradenom treťom stupni a plyne na podlahe zahučal, vyletel do otáčok a potom ešte asi 5 sekúnd bežal a zrazu skapal. Následne asi 15 minút nešiel naštartovať. Potom však naskočil a išiel, ako keby sa nič nestalo. Neviem, čo sa tam mohlo stať, lebo mám pocit, že ide normálne, a predtým sa mi to nikdy nestalo, tak vás chcem poprosiť o vaše názory a rady, čo sa mohlo stať, poprípade čo s tým robiť. Diky moc.
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: E90 330d -Pri vyššej záťaži vybehol motor do otáčok a sk

Nedeľa, 2. Mája 2010, 10:07

Tvoje turbo už trochu více propouští olej, který se hromadí v intercooleru. A při vyšší zátěži to ten olej nasaje do sání a běží na olej, stejně jako na naftu viz http://www.youtube.com/watch?v=M-pxsViK ... re=related . Takže si měl velké štěstí, že to běželo jen 15 sekund, jinak to ten motor spolehlivě zničí. U manuální převodovky se doporučuje pokusit ten motor zhasnout (udusit) zařazením 4-5 převodového stupně a pustit spojku. U automatu to nejde. Takže vyčistit intercooler a začít přemýšlet o repasi turba.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: E90 330d -Pri vyššej záťaži vybehol motor do otáčok a sk

Nedeľa, 2. Mája 2010, 13:03

No vyzerá to tak že to ozaj bude ta netesnoť turba #-o Ak sa niekomu stane niečo také ako je na videu tak netreba spanikáriť. Stačí otvoriť kapotu a z nožíkom prepichnúť alebo prerezať hadicu do sania. Budete sice zaje..ný od oleja a budete mať hadicu KO ale zachránite motor. U BMW je ta hadica krásne odkrytá takže no problém :wink: Pochybujem že sa dá zadusiť pomocou spojky motor ktorý beží na plný výkon :-k Asi by to spálilo spojku :(
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: E90 330d -Pri vyššej záťaži vybehol motor do otáčok a sk

Nedeľa, 2. Mája 2010, 17:16

S tím propíchnutím nebo přeříznutím hadice to je velmi rozumný nápad. Tím se přeruší přísun oleje, na který motor běží. Ale kolik z nás vozí nůž, který bude okamžitě k dispozici a bude mít odvahu na řvoucím motoru něco řezat, hned vedle běžící viskovrtule. Až budu mluvit s klukama ze Steyeru, tak jim doporučím přidat do motorového prostoru držák na Emergency-knife. :D

No teď kterou hadici a kde :
- u motorů M57 a M57N (E46 a E39) tu hadici co jde do EGR ventilu, vlevo od nádržky serva - ale moc místa tam není
Obrázok

- u motorů M57N2 (E90) kde ?
Obrázok

Obrázok

Prosím všechny čtenáře, aby toto brali jako teoretickou debatu, nikoli jako návod. Hned vedle je totiž hadice s vařící vodou a točící se vrtule. A BMW Vám řekne, že u pravidelně udržovaného vozu se to nikdy nestane a pozve Vás na inspekci. :D
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
killian
Príspevky: 487
Registrovaný: 29.8.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava/Hlohovec

Re: E90 330d -Pri vyššej záťaži vybehol motor do otáčok a sk

Nedeľa, 2. Mája 2010, 17:55

Sice tomu moc nerozumiem, ale ako pomoze prederavenie hadice? Skor by som rozmyslal nad nejakym sposobom ako zapchat sanie. Alebo vyfuk?:)
 
Užívateľov profilový obrázok
elaxes
Príspevky: 117
Registrovaný: 8.9.2009
Auto: bmw 320d
Kraj: Trnavský

Re: E90 330d -Pri vyššej záťaži vybehol motor do otáčok a sk

Nedeľa, 2. Mája 2010, 21:37

Nerozumiem, ale ak je tam zaradená rýchlosť, a je to manuál, stačí stlačiť brzdu, nie? Ten motor nemá šancu prekonať brzdy.........neexistuje.
 
donuzo
Príspevky: 180
Registrovaný: 18.2.2008
Auto: BMW 330d 400ps/900Nm
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piestany

Re: E90 330d -Pri vyššej záťaži vybehol motor do otáčok a sk

Nedeľa, 2. Mája 2010, 22:46

andy3 napísal:
Páni, potrebujem radu, alebo váš názor. Bol som na Babe a asi po dvoch minútach rýchlej jazdy mi motor pri zaradenom treťom stupni a plyne na podlahe zahučal, vyletel do otáčok a potom ešte asi 5 sekúnd bežal a zrazu skapal. Následne asi 15 minút nešiel naštartovať. Potom však naskočil a išiel, ako keby sa nič nestalo. Neviem, čo sa tam mohlo stať, lebo mám pocit, že ide normálne, a predtým sa mi to nikdy nestalo, tak vás chcem poprosiť o vaše názory a rady, čo sa mohlo stať, poprípade čo s tým robiť. Diky moc.


pani neviem o com sa tu rozbehla dabata ,,ale ako spravne citam andy napisal ze sa mu to stalo pri zaradenom rychlostnom stupni!!! debaty o oleji niesu namieste :)

otazka je ci mas automat alebo manual??? ak automat ,tak jedine co sa stalo ze sa ti prehriala prevodovka,,ochrana v mape zareagovala odtiahla ti spojku ( to bolo to zahucanie) a potom cakala na ochladnutie ( to mas tych 15min)...uz par krat som takyto problem riesil...

ak mas manual tak neviem,,lebo pri zaradenom rychlostnom stupni ako pises nemoze motor zahucat .(jedine ze by nejaka hadica strelila,,ale to by nasledne nesiel rovnako :)
BMW 330D <400ps/900NM> d-racing.sk diesel chiptuning (chiptuning,upravy sw,odstranenie dpf,egr,odstranenie chybovych kodov atd.)
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E90 330d -Pri vyššej záťaži vybehol motor do otáčok a sk

Pondelok, 3. Mája 2010, 10:37

Ako... to stym nozom je fajn napad.... ale mna osobne aj keby to vtej hvili napadlo, asi by som sa do toho nepustil - aj ked viem co odrezat...


To stym zaradenim 5ky pri zabrzdneom aute mi pride pravdepodobnejsie, ze sa podari....
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: E90 330d -Pri vyššej záťaži vybehol motor do otáčok a sk

Utorok, 4. Mája 2010, 06:49

To stým nožom som myslel len v prípade ako je na tom vydeu!!! Zapchavať sanie pri max. otačkach je asi istá smrt motora kedže vtej chvýli by tam vtiahlo uplne všetko. Stou brzdou a rychlostou neviem neviem ale spojka by to asi nevydržala.
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E90 330d -Pri vyššej záťaži vybehol motor do otáčok a sk

Utorok, 4. Mája 2010, 08:40

hej hej.. no to je otazne... ovsem motor nema najvyssi vykon pri max otackach....

Jediny problem by mohol vzniknut kvoli CDV ventilu co je na spojke - ktory pomaly vypusta spojku :( .... totiz na zadochnutie by urcite bolo treba prudke vypustenie :(


Ja by som to asi skusil :)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných