... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
PavelKedro
Autor témy
Príspevky: 535
Registrovaný: 27.3.2009
Auto: Renault :))))
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Pieštany

e65 - Napustenie oleja do prevodovky

Štvrtok, 15. Apríla 2010, 07:41

máte niekto skúsenost ako napustiť olej do prevodovky ?
 
Jd730iV8
Príspevky: 24
Registrovaný: 8.4.2010
Auto: BMW 730i e38
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: POvazka Bystrica

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Štvrtok, 15. Apríla 2010, 09:07

ak dakto vie poprosim aj do manualnej poradit :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Jannci
Príspevky: 2335
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: MB
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Štvrtok, 15. Apríla 2010, 10:07

varianta 1

do kontrolneho srobu pichnes hadicku, do druheho konca das neaky lievik, aebo prisposobis hlasu a lejes. ked zacne zo srobu vytekat, tak je ho tam dost a vyberes hadicku von.

varianta 2

odmontujes prevodovku...
dalej to asi nema zmysel pisat, lebo to aj tak budete robit variantov jedna
 
Užívateľov profilový obrázok
PavelKedro
Autor témy
Príspevky: 535
Registrovaný: 27.3.2009
Auto: Renault :))))
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Pieštany

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Piatok, 16. Apríla 2010, 13:04

myslím ze e65 ma iba jeden otvor a ten je zo spodu vane tak preto som sa pýtal ako ?????

a hlavne ma zaujíma aký olej sa tam da dat okrem original bmw čo stoji 25e liter .....
 
Užívateľov profilový obrázok
Jannci
Príspevky: 2335
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: MB
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Piatok, 16. Apríla 2010, 17:23

PavelKedro napísal:
myslím ze e65 ma iba jeden otvor a ten je zo spodu vane tak preto som sa pýtal ako ?????

a hlavne ma zaujíma aký olej sa tam da dat okrem original bmw čo stoji 25e liter .....



typ auta a ani prevodovky si nikde nepisal.
 
atc
Príspevky: 472
Registrovaný: 13.9.2007
Kraj: Zahraničie

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Piatok, 16. Apríla 2010, 19:48

PavelKedro napísal:
myslím ze e65 ma iba jeden otvor a ten je zo spodu vane tak preto som sa pýtal ako ?????

a hlavne ma zaujíma aký olej sa tam da dat okrem original bmw čo stoji 25e liter .....
E65 ma samozrejme 2 otvory :roll: -1 ako pises tj na spodku plastovej vane a druhy ktory sluzi na nalievanie a aj urcenie hladiny oleja je klasicky na pravej stene prevodovky(tak ako na vsetkych inych modeloch) :wink: .
 
Užívateľov profilový obrázok
PavelKedro
Autor témy
Príspevky: 535
Registrovaný: 27.3.2009
Auto: Renault :))))
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Pieštany

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Sobota, 17. Apríla 2010, 15:33

aha ako je to s tým olejem ? pretože nejaký chlapčisko zrejme "prezident SR" ma tu uráža ale rozumnu vec nepovedal .

bmw7/bmw-740i-e-65-t29080-15.html
 
atc
Príspevky: 472
Registrovaný: 13.9.2007
Kraj: Zahraničie

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Sobota, 17. Apríla 2010, 18:57

Poriadna vymena s preplachom-olej treba vypustit (vytecie zhruba 4.5litra) a naliat novy,potom treba nastartovat popreradovat a olej zasa vypustit.Teraz treba vymenit filter (vanu) a znova naliat novy olej(olej doplnat kym nezacne vytekat z bocneho nalievacieho otvoru),zase popreradovat a skontrolovat hladinu(ta je v poriadku ked olej len trosku kvapka).Pozor!!! pre spravne urcenie hladiny oleja je dolezita teplota prevodovky!!!a to okolo 40'C-takze vymienat olej bezprostredne po jazde nie je vhodne [-X .Co sa tyka toho oleja ja osobne som ho vzdy radsej kupoval v BMW(netvrdim ze sa neda zohnat inde).Olej do tychto prevodoviek s plastovou vanou(e60,65,90) je uplne iny ako do starsich modelov(e39,38,46),ma inu farbu ale hlavne ma taku prijemnu vonu :smile: .
 
Užívateľov profilový obrázok
PavelKedro
Autor témy
Príspevky: 535
Registrovaný: 27.3.2009
Auto: Renault :))))
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Pieštany

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Sobota, 17. Apríla 2010, 22:50

atc525 napísal:
Poriadna vymena s preplachom-olej treba vypustit (vytecie zhruba 4.5litra) a naliat novy,potom treba nastartovat popreradovat a olej zasa vypustit.Teraz treba vymenit filter (vanu) a znova naliat novy olej(olej doplnat kym nezacne vytekat z bocneho nalievacieho otvoru),zase popreradovat a skontrolovat hladinu(ta je v poriadku ked olej len trosku kvapka).Pozor!!! pre spravne urcenie hladiny oleja je dolezita teplota prevodovky!!!a to okolo 40'C-takze vymienat olej bezprostredne po jazde nie je vhodne [-X .Co sa tyka toho oleja ja osobne som ho vzdy radsej kupoval v BMW(netvrdim ze sa neda zohnat inde).Olej do tychto prevodoviek s plastovou vanou(e60,65,90) je uplne iny ako do starsich modelov(e39,38,46),ma inu farbu ale hlavne ma taku prijemnu vonu :smile: .



OK, tu vaňu samozrejme mam + akusi prechodku ktorú mi doporučili k tomu, chapem to správne že po prvom preplachu sa olej nesmie už použit a treba tam opat nový ktorý potom už len doplniš na požadovanú hladinu s postupom ako si opísal. Ja to určite robit nebudem nemam ani kde ani s čim ani by som sa do toho nepúštal, len chcem proste všetko vediet .

dakujem za radu....
 
Bikemann

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Utorok, 20. Apríla 2010, 22:22

PavelKedro napísal:
aha ako je to s tým olejem ? pretože nejaký chlapčisko zrejme "prezident SR" ma tu uráža ale rozumnu vec nepovedal .

bmw7/bmw-740i-e-65-t29080-15.html


nie je prezident, ale iba jeho hovorca......
 
atc
Príspevky: 472
Registrovaný: 13.9.2007
Kraj: Zahraničie

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Streda, 21. Apríla 2010, 06:27

Olej po preplachu uz nepouzijes,je uz zriedeny s tym starym....Niekedy sa roby preplach aj 2 krat (cim viac tym vacsie percento noveho obsahu)ale to naozaj len velmi zriedkavo :( Najcastejsie sa to robi tak ze ho vypustia,da sa novy filter,naleje 4-5l oleja(hladina v poriadku),dostanes fakturku na 8-9l a hotovo :? .
 
Užívateľov profilový obrázok
PavelKedro
Autor témy
Príspevky: 535
Registrovaný: 27.3.2009
Auto: Renault :))))
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Pieštany

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Štvrtok, 22. Apríla 2010, 07:43

no to mi je jasne že to takto určite zaučtujú svine!!

ja bol som pri tom a preplach bol urobený 1 x avšak nikdy tam nedostali viac ako 3,2 litra ?? prečo ?
 
Užívateľov profilový obrázok
peterle
Príspevky: 65
Registrovaný: 3.4.2008
Auto: 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: PO, KE

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Štvrtok, 22. Apríla 2010, 13:37

Ono z tej vane vytecie len cca 4L oleja. Ak chcete vymenit cely olej za novy malo by sa to robit tak ze vypustite olej z vane, vymenite novy filter, tesnenie a nalejete novy olej. Potom vyberiete tu hadicku z chladica na prevodovy olej co sa vracia naspet do prevodovky. Nastartujete na par sek. a vypustate stary olej z tej hadice ono ho samo vytlaca. Vypustite cca 3L stareho oleja z tej hadice a znova lejete novy olej do vane. A to opakujete az pokym vam nezacne vytekat pekny cisty novy olej z prevodovky. Treba byt opatrny aby nikdy nesla prevodovka na sucho takze radsej opatrnejsie a vypustat pomenej a radsej na viackrat. A takto mate vymenenu komplet celu napln. Az nato ze vam to tak v ziadnom servise nespravia. Maximalne tak vam spravia preplach. Ale skuste si odpustat z 9L spinavej vody 3L a doliat tam 3L cistej, znova odliat 3L a naliat 3L cistej. Aka bude ta voda? Cista urcite nebude :wink:
Ak budem mat niekedy viac casu tak napisem komplet podrobny navod ako nato.
 
Užívateľov profilový obrázok
PavelKedro
Autor témy
Príspevky: 535
Registrovaný: 27.3.2009
Auto: Renault :))))
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Pieštany

Re: Napustenie oleju do prevodovky

Štvrtok, 22. Apríla 2010, 14:19

noo to by si mohol zaujíma ma to veru :!:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných