... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: e36 318i vibruje motor

Štvrtok, 15. Apríla 2010, 19:16

Milosss napísal:
Je to uplne jedno, mal by sa zmenit chod motora akonahle ju odpojis. Ale pokial nemas problem so spotrebou tak bych vahu neodpajal, naucil som sa ze co funguje, do toho nedobro sparchat, v aute funguje urcity sled podivnosti, ktore ked narusis tak sa zacne vsetko srat, poznam to na vlastnom :D



no hej,ale ak je niekde derava hadica, tak sa to prejavi,nie?
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: e36 318i vibruje motor

Štvrtok, 15. Apríla 2010, 20:08

Jak prejavi? Ked odpojis vahu? Nema ako, ty ju odpojis elektronicky nic mechanicke neodpojis, ci chces ju vymontovat a tak skusist nastartovat? Tak nebudes mat vobec podtlak v sani a motor ti bude chciet hned zhasnut. Neries taketo veci, hadice si skontroluj volnym okom, ak neuvidis dieru, chod do BMW kup nove hadice a budes mat klud na dusi, mozno to vyriesis mozno nie, tu sa uz viac nedozvies, jedine skusat co ti uz bolo napisane.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: e36 318i vibruje motor

Piatok, 16. Apríla 2010, 10:57

no tak mam nejake nove zistenia....skusil som odpojit konektor vahy vzduchu...efekt to malo asi taky, ze po nastartovani mi otacky takmer nestupli=boli skoro uplne dole...ale neskapalo to...je to spravna reakcia na odpojenie konektora vahy??? alebo mam uplne vahu vybrat,a tak ho odpojit?

dalsie zistenie....trasie viac, ked je teply

a co sa tyka spotreby, tak sa mi zda, ze je o nieco vyssia pri rozbiehani...je to mozne??? ekonomer mi aj pri dvojke a plyne vyleti nad 25 l...niesom si 100% isty, ci to robilo aj predtym...ale pri udrzovani rychlosti po rovinke je rovnaka 5-8 (podla cesty)...otacky drzi dobre....

nejake napady? dakujem :)

a dalsia vec...kontroloval som hadice sania...na oko vyzeraju celkom v pohode....ani niesu nejak lamave...este pekna guma...ale ta hadica co ide spod vahy je popukana...ale netusim naco je...viete niekto poradit???cislo 11 :)
Prílohy
hadicka.jpg
hadicka.jpg (95.68 KiB) 1362 zobrazení
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: e36 318i vibruje motor-nove zistenia :(

Piatok, 16. Apríla 2010, 18:09

Ked je popukana pouzi na nu stahovacky, ako napriklad BouBou, spytaj sa ho presne na to, je to hadicu k volnobeznemu ventilu, na jednom mieste ju mam aj ja trocha puknutu, mne sa vsak nezdalo ze je to diera cez celu hadicu ale len na povrchu, tak som to neriesil, ale kazdopadne to moze robit, proste ak neni vsetko v 100% stave, nemusi to ale moze fungovat, vymen a uvidis, na vrakaci ak nechces novu zozenies za par supov.
Po odpojeni vahy by samozrejme mal otackomer fungovat, mne fungoval, takze je mozna nejaka zrada, ale pokial je spotreba OK, tak to neries, mozes este skusit precistit vahu, v navodoch je navod ako ju precistit vnutry medzi tym bezcom, lebo ak sa nemylim, tak mas podbnu vahu ako M30kove motory, je tam bezec, ktory uz ale za ten cas si na kovovej ploske vychodil cestu nedava dobre udaje.
A k tomu ekonomeru, za 1 neuakzuje na vlas rovnake udaje, za 2 pri akom plyne? Na 2ke je dost normalne ze sa mi rucicka pri pridani rozbehne nad 20l, a verim ze aj u teba, a menej to nebude, nemas motor vyrobeny pred 3 rokmi s EURO5, a spotrebou max 6l, proste pri rozbiehani si motor nieco zobere. Tolko moj nazor.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: e36 318i vibruje motor-nove zistenia :(

Piatok, 16. Apríla 2010, 18:25

ono otackomer fungoval,ale otacky boli uplne dole...mal som mozno 200 otacok...a motor sa tvaril,ako keby siel skapat....iba kuckal, ale neskapal...ja som si myslel ze ked odpojim kabel vahy, tak otacky budu vyssie...ale zase logicky...ked je vaha odpojena, tak nema co ovladat tu klapku, takze motor nema vzduch, preto ho dusi...pochopil som to spravne ???
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: e36 318i vibruje motor-nove zistenia :(

Piatok, 16. Apríla 2010, 19:12

klapku otvaras ty plynovym lankom. vaha urcuje kolko ma vstreknut paliva, ak je odpojena, motor nevie kolko nasaje vzduchu, dava mu nejaku nudzovu mapu v RJ a ide tak ako popisujes. Ked ide motor na volnobeh je klapka zatvorena, a preto je tam ventil volnobehu, jedna cast je pred a druha za klapku vyvedena a vnutry je elektromotor alebo co, a to ovlada RJ ako ma otvorit a kolko pustit motoru vzduchu.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: e36 318i vibruje motor-nove zistenia :(

Piatok, 16. Apríla 2010, 19:24

na dvojke len 25l? stastny to clovek :lol: to mne ukazuje ked sa rozbieham uplne s citom :mrgreen: inac na 1 a 2 ukazuje maximum :mrgreen:
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: e36 318i vibruje motor-nove zistenia :(

Piatok, 16. Apríla 2010, 19:35

Milosss napísal:
klapku otvaras ty plynovym lankom. vaha urcuje kolko ma vstreknut paliva, ak je odpojena, motor nevie kolko nasaje vzduchu, dava mu nejaku nudzovu mapu v RJ a ide tak ako popisujes. Ked ide motor na volnobeh je klapka zatvorena, a preto je tam ventil volnobehu, jedna cast je pred a druha za klapku vyvedena a vnutry je elektromotor alebo co, a to ovlada RJ ako ma otvorit a kolko pustit motoru vzduchu.



pockaj,ale plynom otvoris klapku skrtiacu.ale vo vahe vzduchu je klapka este jedna.mal som to dnes rozobrate, a ked je odpojena, je ta klapka zavreta( je v nej len mala dierka s priemerom asi 3 mm )takze ked je odpojeny kabel, nema ju co otvorit, takze vzduch nema kade ist do motora a preto motor dusi...nemoze dychat :)...a darmo si RJ nastavi mapu, ked mechanicky vzduchu brani klapka na vahe...a ventil volnobehu nieje s vahou vobec spojeny...ide do neho jedna hadica z pred vahy a jedna za nou...takze som z toho jelen :D :D :D tak ako to je???
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: e36 318i vibruje motor-nove zistenia :(

Piatok, 16. Apríla 2010, 19:36

johnyfly1 napísal:
na dvojke len 25l? stastny to clovek :lol: to mne ukazuje ked sa rozbieham uplne s citom :mrgreen: inac na 1 a 2 ukazuje maximum :mrgreen:


to fakt? :D tak potom to tak bolo aj predtym, len som si to vtedy nevsimal :D tak potom je spotreba asi v poriadku :) tak to si ma potesil :)
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: e36 318i vibruje motor-nove zistenia :(

Piatok, 16. Apríla 2010, 20:18

dethXtreme napísal:


pockaj,ale plynom otvoris klapku skrtiacu.ale vo vahe vzduchu je klapka este jedna.mal som to dnes rozobrate, a ked je odpojena, je ta klapka zavreta( je v nej len mala dierka s priemerom asi 3 mm )takze ked je odpojeny kabel, nema ju co otvorit, takze vzduch nema kade ist do motora a preto motor dusi...nemoze dychat :)...a darmo si RJ nastavi mapu, ked mechanicky vzduchu brani klapka na vahe...a ventil volnobehu nieje s vahou vobec spojeny...ide do neho jedna hadica z pred vahy a jedna za nou...takze som z toho jelen :D :D :D tak ako to je???

ked je pred a za vahou vzduchu hadica od volnobezaku, potom netusim ako presne to funguje ale malo by to byt podobne ako som to popisal ja. A vaha vzduchu je starsia, ma v sebe klapku ktora sa ale tym ze otvoris skrtiacu klapku tiez otvori pretoze vznika podtlak, tym sa otvori aj ta klapka vo vahe a je napojena na toho bezca co uz som spominal. Keby si mal dojebanu vahu, po odpojeni sa nic nestane, kedze sa zmenil chod motora, vaha je dobra a nesparaj sa do nej, tolko moja rada.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: e36 318i vibruje motor-nove zistenia :(

Piatok, 16. Apríla 2010, 20:21

Milosss napísal:
ked je pred a za vahou vzduchu hadica od volnobezaku, potom netusim ako presne to funguje ale malo by to byt podobne ako som to popisal ja. A vaha vzduchu je starsia, ma v sebe klapku ktora sa ale tym ze otvoris skrtiacu klapku tiez otvori pretoze vznika podtlak, tym sa otvori aj ta klapka vo vahe a je napojena na toho bezca co uz som spominal. Keby si mal dojebanu vahu, po odpojeni sa nic nestane, kedze sa zmenil chod motora, vaha je dobra a nesparaj sa do nej, tolko moja rada.



aha taaak, tak uz to chapem.ja som myslel ze ten kabel co je na vahe ma vplyv na otvaranie klapky vahy,ale ked vravis ze sa otvara podtlakom zo skrtiacej, tak to je o niecom inom :) ok, takze vaha je teda ok..takze musim patrat dalej. dakujem za vysvetlenie:) zase som o nieco mudrejsi :)
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
hpbaxxter
Príspevky: 441
Registrovaný: 16.10.2009
Auto: BMW 330d Touring E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Bratislava

Re: e36 318i vibruje motor

Nedeľa, 18. Apríla 2010, 21:12

Milosss napísal:
naucil som sa ze co funguje, do toho nedobro sparchat, v aute funguje urcity sled podivnosti, ktore ked narusis tak sa zacne vsetko srat, poznam to na vlastnom :D

toto je taka krasna veta! a kutomu pravdiva ;-) ale niekedy to proste neda
 
Užívateľov profilový obrázok
truhlik333
Príspevky: 186
Registrovaný: 9.7.2008
Auto: 316i E36
Kraj: Košický

Re: e36 318i vibruje motor-nove zistenia :(

Utorok, 20. Apríla 2010, 15:35

vsetci si postriekajte cisticim brzd vstreky dookola, uz na troch 4valcoch vratane mojeho bol problem tenesnost O-kruzkov, a co je zhoda okolnosti u vsetkych pripadoch boli v prdeli prve dva od okna, asi vplyvom tepla, jednoducho zober sprej a striekaj na vstrek a ak sa zacne motor dusit, mas to :wink: , samozrejme ked ste uz vyskusali vsetky netesnosti odstranit a sanie je v top stave.good bye
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: e36 318i vibruje motor-nove zistenia :(

Streda, 21. Apríla 2010, 20:10

tesnost O kruzkov na vstrekoch? da sa take nieco aj samotne kupit? Mozes trocha ukonkretizovat? V mojom pripade je aj citit benzin takze to kludne ten kruzok moze byt.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
truhlik333
Príspevky: 186
Registrovaný: 9.7.2008
Auto: 316i E36
Kraj: Košický

Re: e36 318i vibruje motor-nove zistenia :(

Streda, 21. Apríla 2010, 20:34

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/C ... ion_valve/
c.6 som menil, ale kedze som nezohnal presny typ ako ten na rychlo som tam slahol kolo kazdeho kruzka silikon a zatlacil listu na miesto, kruzok c.5 je zvrchu a ten menit jedine ak kape zvrchu, mne to rpblem vyriesilo, fukal som ten sajrajt vsade po sani a nakonec na vstreky a tam zacal dusit motor, salo stamat vzduch a motor sa cely klepal, ale otacky poskakovali len 1mm hore dole , ale cela kasna skakala, pri volnobehu

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných