... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
axarydax
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 12.1.2009

velkost kufra E60 a E61

Piatok, 8. Januára 2010, 15:46

Ahojte,
neviem si rady, pozdava sa mi E60 aj E61 (trosku viac sa mi paci sedan), ale z praktickeho hladiska by som radsej kombik.
Potreboval by som v kufri vozit kocik (alebo dva) a neviem, ci sa potom nieco este zmesti do toho auta.

Viete mi poradit, aky je rozdiel vo velkosti kufra - co sa tyka nalozenia batoziny napr. na dovolenku pre 4-clennu rodinu+1 kocik.
Teraz mam Mondeo kombi a to povazujem za dostatocne velke auto, predpokladam ze E61 mensi priestor mat nebude.
Skusal som hladat na internete, velkost kufra E61 som vobec nenasiel a E60 ma udajne 520 litrov.

V podstate mi teda ide o to, ci sa da slusne s detmi zbalit aj do E60 sedanu (v porovnani s kombikom), alebo by som si na sedan musel
dokupit kufor na strechu?

p.s. ked uz sme tu, viete odporucit aj aky motor pozerat? rocny najazd cca 18 000 km, denne cca 50 km mesto+medzimesto; dialnice minimalne
 
Užívateľov profilový obrázok
pepino
Príspevky: 214
Registrovaný: 20.1.2008
Bydlisko: Malacky

Re: velkost kufra E60 a E61

Sobota, 9. Januára 2010, 00:17

Ak sa nemylim tak objem kufra u touringa je 500-1,650 l
e39 530iA titansilber 170 kW
e90 LCI 320xd 130 kW
 
Užívateľov profilový obrázok
mareko258
Príspevky: 2363
Registrovaný: 5.4.2009
Auto: BMW E61
Kraj: Banskobystrický

Re: velkost kufra E60 a E61

Sobota, 9. Januára 2010, 12:25

tak ja som pred kupov mojho bawa E61 tiez premyslal nad niecim velkym , proste co ma priestoru vsade vela, ci v predu ci vzadu a ci kufor velky .
rozsmyslal som nad novym Ford mondeom ale nakoniec ma lakal viac Bawo co je asi sen kazdeho chlapa, a som sa velmi dobre rozhodol auto sice nemam nejak extra dlho pomaly bude rok a neviem si ho vynachvalit, aj u mna bolo vahanie medzi sedanom alebo touringom ale poviem ti ak mas rodinu a dovolenky a deti tak choj do kombika nebudes lutovat, ja pracujem v zahranici a chodim nabaleny niekedy po strechu a to tam je fakt neskutocne vela miesta este sa mi nestalo ze by somdaco tam nenapratal a to ani nevravim ked sklopis sedacky tak je to hotove letisko, a auto neskutocne dobre drzi na cestach aj vdaka vzadu vzduchovemu podvozku a co je fajn ze ti zadok nesada ked ho poriadne napraces stale drzi na jednej a rovnakej vyske, tak dufam ze som pomohol.....
a ked kupis pekny touring fajne kola folie tak p......i \:D/
Obrázok
http://www.varialdetail.sk/
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: velkost kufra E60 a E61

Streda, 13. Januára 2010, 01:28

rozdiel medzi sedan a kombi... no dlzka a aj sirka kufra je ta ista len ta vyska je ina kvoly tej kapote ale na take dva kociky by to malo stacit ak nebudu rozlozene :D

inak mne osobne sa kombi velmi nepaci a to jedno ake auto hoci aj trabant, ale niektore celkom ujdu, sedan je vzdy krajsi. Ale niekedy zas treba priestor a krasa ide bokom
 
Martinmar
Príspevky: 31
Registrovaný: 16.8.2008
Bydlisko: Košice

Re: velkost kufra E60 a E61

Streda, 13. Januára 2010, 02:37

Mám E61 a neraz som si povedal - chvalabohu.
Na druhej strane E61tky majú niekedy problém s čidlom výšky zadnej nápravy a čerpadlom na dofukovanie. Mne sa to sem - tam raz za 2-3 mesiace rozsvieti keď ho dobre, ale dobre naložím. Ak niekto viete čo s tým povedzte.
BMW E61 525dA, M-packet, r.v.2004
 
salio
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.3.2009
Auto: BMW E61 530D
Kraj: Banskobystrický

Re: velkost kufra E60 a E61

Utorok, 19. Januára 2010, 14:08

Zdravim, velkost kufra u touringa (e61) je ako napisal pepino 500l. Neviem aky kocik tam chces dat, ale my mame Peg Perego GT3, co je dost velky kocik a ten nam do kufra vojde v pohode (dva GT3 by asi vosli, ale by bol problem s batozinou)...samozrejme ak ideme niekam a berieme viac veci, tak musim dat dole aj kolieska :smile: . Min. rok sme boli na dovolenke v Chorvatsku (manzelka ja + nasa mala) a do kufra sme ulozili kocik, dva velke kufre (velkostou take ako sa min. rok sa predaval v TESCU za body...taky hnedy kufor znacka KAPPA) + dalsie tasky (brasna s fotakom 300x200x100, taska 400x300x200) a dalsie veci (30 litrov vody pre malu) + deka (dufam, ze sm na nic nezabudol) a to vsetko bolo ulozene tak, ze sme este aj plato zatiahli..t.j. bola tam rezerava este od plata po strechu :D . Neviem ako sa rata objem kufra v tej e61, ale po stranach a na dne su priehradky do ktorych sa da tiez dost vela veci ulozit...hlavne do tej na dne, ale pozor je tam teplo a tak sa mozu veci ako cokolada roztopit :smile: .

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných