... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
mrmajco
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 13.11.2009
Auto: E34, 525td, 1994, rv
Kraj: Nitriansky

Nežhaví pri teplom motore

Streda, 6. Januára 2010, 20:27

Moja e34, 525td nežhaví pri motore s telotou keď je ukazovateľ nad modrým políčkom... A štartovanie bez žhavenia mi pripomína detský plač... Dá sa to vyriešiť???
E34
525 td / 85kW
rv:1994
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

Re: Nežhaví pri teplom motore

Štvrtok, 7. Januára 2010, 01:02

ako to ze nezhavi? ako to potom naskoci? keby nezhavilo tak by ti to nenaskocilo vobec, nie?
ono, nebudu to skor problemy s teplymi startami? predzvest cerpadla?
niekto mi praveze vravel ze ked mam teply motor tak nemusim ani cakat kym sa nazhavi a rovno startovat, ja som sice vzdy zhavil, bo som nevedel co je na tom pravdy, ale co sme skusali na inych autach, tak to fungovalo, a startovali na supu aj bez zhavenia. :-k
a za studena v pohode?
.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Nežhaví pri teplom motore

Štvrtok, 7. Januára 2010, 01:16

najlepšie by bolo keď motor ešte nevychladol a naštartuješ bez žhavenia na pár otáčok motora, keď musíš točiť viacej tak to môže byť čerpadlo
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Furby
Príspevky: 207
Registrovaný: 1.3.2009
Auto: E60 530d & K50
Kraj: Banskobystrický

Re: Nežhaví pri teplom motore

Nedeľa, 10. Januára 2010, 13:14

vtedy žhaviť ani nemá, máš v prdeli vstrekovacie čerpadlo
E60 530d
Obrázok
 
bona1
Príspevky: 102
Registrovaný: 9.11.2008
Auto: 330d Touring 135 kw
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Nežhaví pri teplom motore

Pondelok, 11. Januára 2010, 18:47

no mal som podobny problem na E36 325 td , kym to nepadlo do moreho pola,tak to nezhavilo,a ani nedotlacalo naftu z nadrze elekticke cerpadlo.startovalo na druhy krat. je tam snimac zo sania na tenkom hadicy,snimac barometrickeho tlaku,aj tlaku sania,a ked sa to odpojilo furt dotlacalo naftu a startovalo.neviem ako doticny poriesil potom.moze byt aj problem s cerpadlom.,ale viem aj o takych co dotrabaly spinac na elektricke dopravne cerpadlo,alebo aby furt natlacilo troska po zapnuti klucika.
 
Blondak
Príspevky: 148
Registrovaný: 15.2.2010
Auto: 725tds
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PB

Re: Nežhaví pri teplom motore

Nedeľa, 21. Februára 2010, 02:04

Ahojte. podla toho co tu citam pisete ze ked je tepli motor (rucicka nad modrim polom) a nezhavi tak je odpisane cerpadlo? lebo mam tiez 524TD a ked zapnem klucik a motor je tepli tak mi svieti kontrolka, samizda je to nieco ako triska hnet potom mi zapne aj ten zeleny kruzok ze mozem startovat ale zhavenie nie. pockam kim mi zhasne ta triska a nastartujem vecsinou na prveho supa niekedy sa stane ze ho par krat pretoci ale vynimocne. Ale co som si vsimol že ked startujem a ta triska stale svieti tak mi to chyta tak vseliako ze ho aj potoci kim odpali alebo na druhy krat. Mam sa toho obavat alebo je vsetko ok? inac motor ide krasne tichucko aj ma vyborny tah
 
Užívateľov profilový obrázok
Furby
Príspevky: 207
Registrovaný: 1.3.2009
Auto: E60 530d & K50
Kraj: Banskobystrický

Re: Nežhaví pri teplom motore

Pondelok, 22. Februára 2010, 23:19

Nie zle si to pochopil - pri teplom motore (ručička nad modrým políčkom) motor nežhaví nikdy (ak nie je dorobené žhavenie aj za tepla) a motor musí chytiť. A to že ak štartuješ ešte kým ti nezhane tá zelená kontrolka a chytá to tak všelijako je asi tým, že máš počkať vždy kým ti to zhasne, sám si zbadal že vtedy chytá na brnk. Takže tvoj problém nie je v čerpadle alebo žhavení, ale v spôsobe ako štartuješ... #-o :smile:
E60 530d
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: Nežhaví pri teplom motore

Utorok, 23. Februára 2010, 09:18

525td a tds ma nejaky iny vstrekovaci system alebo ine cerpadlo ked dokazu bez zhavenia nastartovat? Na 324td sa mi bez zhavenia ani v lete nepodarilo nastartovat. A cerpadlo je urcite dobre, ked zhavi, auto chyti na supu ci je teple ci je studene ci je -20 ci 30 stupnov.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
Furby
Príspevky: 207
Registrovaný: 1.3.2009
Auto: E60 530d & K50
Kraj: Banskobystrický

Re: Nežhaví pri teplom motore

Utorok, 23. Februára 2010, 16:43

Tak to už bolo potom asi KO čerpadlo. Ja som tiež štartoval dlho teplý motor bez žhavenia a studený motor so žhavením na šupu s čerpadlom pred smrťou
E60 530d
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Nežhaví pri teplom motore

Streda, 21. Apríla 2010, 14:38

môžem sa opýtať ako dlho štartuje TDsko za tepla ak odchádza čerpadlo? moje štartuje za studena na brnk a keď je motor teplý tak bez žhavenia niekedy hneď na otočenie kľúčika ale niekedy točí dlhšie, maximálne tak 2sekundy, je to ešte v poriadku? inak auto ide super
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Kroki929
Príspevky: 32
Registrovaný: 3.4.2009
Auto: E39 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Nežhaví pri teplom motore

Nedeľa, 25. Apríla 2010, 19:32

presne ako tu uz odznelo,td/tds su nastavene tak ze ked rucicka prejde tu prvu ciarku cize ked je motor uz teply tak nezhavi, mal som 325td a tiez to tak bolo, niekedy chytil hned a niekedy to trvalo par sekund tak aby sa setril starter sa tam dorobilo aby zhavil stale...pokial ti uz doziva cerpadlo zbadas aj tak ze ti napr zacne prepustat naftu,z mojho tieklo jak keby tam ani tesnenia neboli,alebo ked mu trocha viac pridas a potom pustis plyn,mas chvilku nizsie volnobezne otacky nez normalne a potom sa vratia na normalnu hodnotu(ked isla klima tak sa mi stalo ze par krat az zadusilo motor),aspon teda toto robilo mne pred tym ako odislo do cerpadloveho neba :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Nežhaví pri teplom motore

Nedeľa, 25. Apríla 2010, 20:55

voľnobeh mám stabilný, čerpadlo a okolo neho všetko suché, ťah v poriadku, žiadny dym, takže podľa toho ako píšeš by malo byť čerpadlo v poriadku
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
chembos
Príspevky: 1772
Registrovaný: 20.3.2008
Auto: 535i&525D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Nežhaví pri teplom motore

Pondelok, 26. Apríla 2010, 10:07

Milosss napísal:
525td a tds ma nejaky iny vstrekovaci system alebo ine cerpadlo ked dokazu bez zhavenia nastartovat? Na 324td sa mi bez zhavenia ani v lete nepodarilo nastartovat. A cerpadlo je urcite dobre, ked zhavi, auto chyti na supu ci je teple ci je studene ci je -20 ci 30 stupnov.

mne TDSko ked je uz zohriate chyti rychlo, zopar sekund, a celkovo kazdy diesel co som kedy skusal chytal za tepla na supu

ViktorDDD napísal:
môžem sa opýtať ako dlho štartuje TDsko za tepla ak odchádza čerpadlo? moje štartuje za studena na brnk a keď je motor teplý tak bez žhavenia niekedy hneď na otočenie kľúčika ale niekedy točí dlhšie, maximálne tak 2sekundy, je to ešte v poriadku? inak auto ide super


ked ti startuje tak ako hovoris, tak je cerpadlo v dobrom stave, mne sa zacalo prejavovat odchadzanie cerpadla tak, ze najskôr mi zacala rast spotreba, priemernu som mal o 2 litre vacsiu ako obvykle, a potom auto pri teplom starte tocilo aj 10sekund, ked to bolo uz par tyzdnou pred odchodom tak som tocil aj pol minuty...

...ale preventivne uz budem repasovat cerpadlo raz za rok, sak to je mala polozka, a ked ta to niekde necha, nestoji mi to zato, aj ked zatial bezi to moje(druhe uz) velmi dobre

...k tej spotrebe, ked mi klaklo cerpadlo, tak som mal priemernu spotrebu okolo 8,5-9litrov pri normalnej jazde, hned po vymene cerpadla som mal priemernu 6,5litra...
Obrázok


>BMW e39 535i
>BMW e36 320i QP ex
>Jeep Cherokee 2,5TD Limited
>BMW e39 525 TDS
 
Kroki929
Príspevky: 32
Registrovaný: 3.4.2009
Auto: E39 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Nežhaví pri teplom motore

Pondelok, 26. Apríla 2010, 14:16

presne,aj mne sla spotreba hore,sice som nemal BC ale pri 90kmh mi ekonomer ukazoval 8l a po vymene okolo 5l
 
lucipuk1
Príspevky: 4
Registrovaný: 13.3.2010
Auto: BMW e34
Kraj: Bratislavský

Re: Nežhaví pri teplom motore

Štvrtok, 29. Apríla 2010, 18:29

Zdravím všetkých. Zapojím sa aj ja.Mám 525 TDS r.94 a mam taký istý problém. Studený chytá na šupu a teplý na mna kašle. Predchadzajúci majitel dorobil žhavenie na ruku a tak mi odporučil pri teplom štarte nažhaviť/cca 6,7 sek/ a potom ide. Ešte vravel že ked vymenil hlavu čerpadla tak štartovalo normalne ale asi po 20tis. km problém vznikol zas. Hodne čitam na fore o tomto probleme-/odchadz, končí, umiera čerpadlo/ ale vie niekto aj konkretne čo je s tým čerpadlom? Ď.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných