... všetko o BMW ...

Moderátor: SmartBastard

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Z3M coupe
Autor témy
Príspevky: 209
Registrovaný: 1.4.2009
Auto: BMW Z3 Coupe 3.2M
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: malacky

akumulator tlaku vanosu s50 b32

Utorok, 22. Decembra 2009, 18:05

zdravim chcem sa spytat ci nahodou niekto neriesil podobny problem.kupil som motor s50 b32 z buracky e36cabrio r.v.1999 naj 120000km orig.chlapik co ho mal nemal snim ziadny problem,bol to pedant bol aj na teste vanosu a vsetko o.k.motor isiel tichucko bez problemov. ja som ho nahodil do auta a nez sa auto zohreje tak ide krasne vobec nezahrkoce nieje absolutne pocut vanos.po zohriati na cca 80stupnov a vysie zacne byt pocut vanos plus pri pridani a ubrani plynu na volnobeh divne zahrkoce akoby volna retaz a pri teplom starte tak isto zahrkoce.meral sa tlak oleja je o.k. aj za tepla je v norme plus tlak na vanosoch je o.k. tak sa vymenil sponer na rozvod.retazi.mierne zlepsenie ale robi to stale.chalani co mi meral tlak oleja prehodili aj nadoby na tlak vanosu z jeho m3 3,0 a ze vraj to bolo ovela lepsie a ze uz to nerobilo skoro vobec.ale bohuzial som to nepocul.inak auto ide v pohode netrha nekolisu otacky spotreba o.k. vanos funguje. chcem sa spytat ci sa niekto z vas stym nestretol alebo nema na predaj akumulator tlaku etk cislo Pressure accumulator
11 31 1 317 124 plus kratke video pri zohriatom motore a starte. za studen to vobec nespravi a ide super.
dakujem.
12985
 
bobor
Príspevky: 69
Registrovaný: 14.2.2008
Bydlisko: ///M3

Re: akumulator tlaku vanosu s50 b32

Utorok, 22. Decembra 2009, 20:16

Nazdar ,presne toto mi roby moja M3-3L a tiez som uz zufal.Po novom roku musim zhodit dekle a kuknut co tam vrci,ale je to prestne tento zvuk ako tvoj.Ja som menil aj valcek spanovaku a tesnenia co nan idu odvzdusnovali sme to a nic nepomohlo.Jedina vec ma napada a robil som to na sestrinom ise,je ze sa rozpadla vodiaca lista retaze,na jednej strane retaz spanuje hydraulicky napinak a na druhej by mala byt len v pevnej vodiacej liste.Ono to je plast a jej sa normalne vykusala a retaz sa zacala pri nastartovani ked retaz neni naspanovana a pri dosiahnutych urcitych otacok driet o dekel ktorym jje cely rozvod zakryty.http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Coupe/Europe/M3-S50/LHD/M/1994/july/browse/engine/timing_and_valve_train_timing_chain/ diel cislo 1
 
bobor
Príspevky: 69
Registrovaný: 14.2.2008
Bydlisko: ///M3

Re: akumulator tlaku vanosu s50 b32

Utorok, 22. Decembra 2009, 20:17

A co je vlastne ten akumulator tlaku oleja?
 
Užívateľov profilový obrázok
Z3M coupe
Autor témy
Príspevky: 209
Registrovaný: 1.4.2009
Auto: BMW Z3 Coupe 3.2M
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: malacky

Re: akumulator tlaku vanosu s50 b32

Utorok, 22. Decembra 2009, 21:54

cauko tiez som rozmyslal ci to nemoze byt vodiaca lista na retazi co by mohlo aj zodpovedat tomu ze sa to stalo pri tej havarii ale na druhu stranu by to malo robit stale aj za studena a nie az od 80stupnov teploty motora.kazdopadne sa chystam zhodit prsa a pozriet na tie rozvody.a ten akumulator tlaku tam by mala byt neaka membrana ktora moze byt roztrhnuta a potrebuje to vanos pri nizkych otackach ale presnu funkciu naozaj neviem len je zaujimave ze sa to po vymeneni ovela zlepsilo.tebe to tiez zacne robit az po zohriati?
12985
 
bobor
Príspevky: 69
Registrovaný: 14.2.2008
Bydlisko: ///M3

Re: akumulator tlaku vanosu s50 b32

Streda, 23. Decembra 2009, 14:47

Takto, mne to spravy pri nastartovani z 5tich 3krat a nema na to vpliv ci za studena alebo za tepla a potom v rozmedzi 1800 az 2200 otacok a tiez nezalezi na teplote.
 
Užívateľov profilový obrázok
Z3M coupe
Autor témy
Príspevky: 209
Registrovaný: 1.4.2009
Auto: BMW Z3 Coupe 3.2M
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: malacky

Re: akumulator tlaku vanosu s50 b32

Streda, 23. Decembra 2009, 18:07

no tak to by mohlo byt to voditko na retazi.ale mne to zastudena nespravi nikdy a mozem startovat kolko chcem aj pridavat plyn a nic ide krasne tichucko az do teploty cca 80stupnov potom to zacne robit pri startoch a spravi to vzdy tesne predtym nez otacky padnu k volnobehu inak v otackach to nerobi.je to strasne zaujimave lebo nikdo koho poznam sa stym nestretol :x
12985
 
bobor
Príspevky: 69
Registrovaný: 14.2.2008
Bydlisko: ///M3

Re: akumulator tlaku vanosu s50 b32

Štvrtok, 24. Decembra 2009, 13:59

Ono je na takychto prestne neidentifikovatelnych chybach to na p..u ze bundzu veci pomenis stravis v garazi xy hodin.Ale ak sa mi to podary v co najblizsej dobe kuknut na to tak ti dam vediet.
A inac ako zastavba, dalo sa vsak ;D
A drzim silno palce nech to funguje ako ma a nech sa zadne kolecka pretacaju ;DDDD
 
Užívateľov profilový obrázok
Z3M coupe
Autor témy
Príspevky: 209
Registrovaný: 1.4.2009
Auto: BMW Z3 Coupe 3.2M
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: malacky

Re: akumulator tlaku vanosu s50 b32

Štvrtok, 24. Decembra 2009, 16:38

dakujem :wink: samozrejme tam bolo par problemov skracovanie vyfukov a pod. Ale nebolo to az take strasne.nastastie existuju ludia ktori mi pritom dost pomohli hlavne baky e46 ktori somnou stravil x hodin v dielni a odbornik cez elektriku maros BlackMW bez ktoreho by to nebolo vobec take jednoduche,chalani velka vdaka =D> ale ta jazda stoji zato aj ked je tam este par problemov a dakujem budem rad ked mi das vediet drzim palec nech to rychlo odstranis.Neni nad krasny zvuk M poweru bez nejaky pazvukov. :cry:
12985
 
Užívateľov profilový obrázok
baky e46
Príspevky: 53
Registrovaný: 5.10.2009
Auto: bmw e46 323ci
Kraj: Bratislavský

Re: akumulator tlaku vanosu s50 b32

Pondelok, 28. Decembra 2009, 18:09

som rad že sis spomenul aj na maličkych ludi! dakujem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných