... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
mio1
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 28.11.2009
Auto: bmw e46 320d
Kraj: Trenčiansky

E46 Diamand Novy Kluc - problem so startovanim

Sobota, 28. Novembra 2009, 19:20

Caute, mozno sa to tu uz preberalo, ale zial nepodarilo sa mi to najst. Kupil som si dva nove kluce z ebay, jeden s imobilizerom a jeden bez. Miestna klucosluzba mi kluc vybrusila, tak ze sa mi funguje v zamkoch. Imobilizer som uz naprogramoval podla navodu, ale nejde mi NASTARTOVAT. Ikonky zasvietia ale nejde nastartovat. Ako sa to da naprogramovat???musim ist do BMW?Stary kluc mi ide v pohode, len nejde imobilizer(slaba bateria).
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E46 Diamand Novy Kluc - problem so startovanim

Sobota, 28. Novembra 2009, 19:42

Myslim, ze kluc sa musi s imobilizerom sparovat a myslim, ze to ide len diagnostikou..... to programovanie co si robil podla navodu ktory tu niekde je, ti sparuje dialkove ovladanie centralu + alarm.... ale neviem otom, ze ci aj imobilizer :roll:

V BMW ti to mozno ani nenakoduju ked to nebude kluc priamo od nich... ak si z BA, tak napis chalanovi SEMTEX... on sa ti nato pozrie a urcite doriesi ;)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
BlackMW
BMW Waffenschmiede Pressburg
Príspevky: 3509
Registrovaný: 21.5.2007
Auto: E38
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E46 Diamand Novy Kluc - problem so startovanim

Sobota, 28. Novembra 2009, 22:45

cip imobilizera (EWS) v kluci nema bateriu. Napaja sa indukciou z cievky okolo spinacky.

Pokial viem EWS modul ani ECU nejdu normalne preprogramovat
ale mozno po vybrati flashky sa to nejak da..
z farbriky je predprogramovanych 10 klucov, prve 4 su vyrobene pri vyrobe,
ostatne ti posielaju ked stratis.
ECU sa neprogramuje, automaticky sa adaptuje na EWS modul ale tusim len raz ked je nova.

Zo stareho kluca musis vybrat EWS cip a vlozit do noveho kluca.
Ak ho nemas musis objednat novy kluc s EWS cipom.

Proste aby to fungovalo potrebujes spravnu kombinaciu ECU + EWS modul + EWS cip v kluci.
same shit, different day..
There's no replacement for displacement..
Aké krásne ticho by bolo na svete, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
Obrázok
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E46 Diamand Novy Kluc - problem so startovanim

Nedeľa, 29. Novembra 2009, 15:32

Jj... Maros ma pravdu.... k EWS sa neda pridat kluc :roll: ... som si myslel, ze je to podobne ako u VW, ale tieto kluce su predprogramovane a nikde to sice neni popisane, ale asi ani cez diagnostiku sa nedaju pridat - len zablokovat tie stratene.

Ked sa minie vsetkych 10 klucov, tak sa musi vymenit EWS modul a ten sa musi sparovat s ECU (DME/DDE).

Toto je pisane vo WDS:
Replacement keys can be obtained from a sales point only via a BMW dealer where one of the 6 replacement keys fitting the vehicle is programmed. This key is not a copy of the lost key, but rather a new key.

A total of not more than 6 replacement keys suitable for the installed EWS control module can be made and handed over.

There is a noticeable start delay of 1 - 2 s when a new key is inserted in the ignition lock for the very first time. From then on, the start procedure should take place without delay.

A new EWS control module is required if all 10 keys are lost.

By providing all the necessary data, it is possible to obtain a new EWS control module from a BMW dealer and the new transponder keys allocated to it with the previous mechanical key code.

No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
eldorado
Príspevky: 30
Registrovaný: 9.6.2008
Bydlisko: Galanta

Re: E46 Diamand Novy Kluc - problem so startovanim

Pondelok, 30. Novembra 2009, 10:15

Ahojte,
nerozumiem uplne všetkému čo tu popisujete, ale jedna vec je istá.
Asi pred rokom som riešil takýto problém a skontaktoval som sa s chalanom čo mi na počkanie vyrobil úplne nový kľúč do E46 ( vybrúsil a nakódoval ho vo svojom kombíku) a všetko funguje dodnes. Nový klúč ma višiel o 50% lacnejšie ako v BMW.
BMW E46 320D
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E46 Diamand Novy Kluc - problem so startovanim

Pondelok, 30. Novembra 2009, 21:55

Nakodoval ho vo svojom kombiku a funguje na tvojom aute? :shock:

Cisto hypoteticky je mozne spravit uplny klon kluca, ale potom by asi nesiel plavajuci kod... takze je mi to divne...
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
eldorado
Príspevky: 30
Registrovaný: 9.6.2008
Bydlisko: Galanta

Re: E46 Diamand Novy Kluc - problem so startovanim

Utorok, 1. Decembra 2009, 08:20

Alfi nie,
on totižto prišiel ku mne na focuse kombi a robil to v batožinovom priestore toho focusa.
Pred asi týždnom vyrobil klúč aj pre môjho švagra na počkanie. Všetko funguje (centrál, alarm, dialka, imobilizér). Maximálna spokojnosť. :lol:
máš SS
BMW E46 320D
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E46 Diamand Novy Kluc - problem so startovanim

Utorok, 1. Decembra 2009, 10:27

Dik za kontakt - a robil to podla tvojho funkcneho kluca? A funguju ti oba kluce?
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
eldorado
Príspevky: 30
Registrovaný: 9.6.2008
Bydlisko: Galanta

Re: E46 Diamand Novy Kluc - problem so startovanim

Utorok, 1. Decembra 2009, 11:27

alfi666 napísal:
Dik za kontakt - a robil to podla tvojho funkcneho kluca? A funguju ti oba kluce?


No práve že mi nefungoval klúč a on spravil uplne nový.
BMW E46 320D
 
SigSauerBang
Príspevky: 139
Registrovaný: 2.12.2008
Bydlisko: SENEC

Re: E46 Diamand Novy Kluc - problem so startovanim

Utorok, 1. Decembra 2009, 15:45

alfi666 napísal:
Nakodoval ho vo svojom kombiku a funguje na tvojom aute? :shock:

Cisto hypoteticky je mozne spravit uplny klon kluca, ale potom by asi nesiel plavajuci kod... takze je mi to divne...


Tak tak, PD značky mal strieborný focus combi, šikovný chalan, asi autičkár :D
aj u mňa bol, robil to síce na 2 krát, ale na druhý deň to dokončil na 100%. Sadol do focusu strieborného ofóliovaného, pol hodinu tam vybrusoval a programoval klúč podla starého ,niečo vybral spopod palubovky podla čoho nakódovaval asi imobilizer. všetko fungovalo cca 1,5roka, akurát nedávno sa mi pokazil mikrospínač na zamykanie v tom novom klúči,čo mi rozrábal. Na to,že zobral 5000sk, by mohol používať kvalitnejšie súčiastky .Však tuším za originál e46 klúč mi hovorili v BMW,že berú 200€. Inak šikovný chlapčisko,len ho musíte stiahnúť na cene, ja som sa o to moc nepokúšal, lebo som nevedel,koľko stojí originál...
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E46 Diamand Novy Kluc - problem so startovanim

Utorok, 1. Decembra 2009, 21:58

Ja som si povodne myslel, ze to nakodoval tak, ze strcil do svojho auta :mrgreen: ale to ste mi vysvetlili, ze v aute to len robil ;)

Okej, viem si predstavit, ze ked vybral EWS tak podla toho nakodoval novy kluc... ale nieje mozne nakodovat kluc uplne bez nicoho ;)

Aj zo stareho nefunkcneho kluca je mozne nakodovat, lebo transponder sa v kluci nepokazi... cize predpokladam, ze on spravil kopiu transponderu v pripade ELDORADA

Robil som niekolko klucov pre VW group, kde k nakodovaniu kluca staci skutocne malicko ;)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných