... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
adko
Autor témy
Príspevky: 257
Registrovaný: 22.12.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

buchanie

Štvrtok, 3. Septembra 2009, 07:33

Zdravim mam taky problem pri preradeni z N do R napr sa ozve take buchnutie ako kladivom keby clovek prastil na kov celom dost supa ide to kdesi zospodu od prevodovky.Aj z N do D ked to dam pocut take cinknutie.Najviac to supne ked mam Dcko parkujem a preradim z D do R vtedy je to docela supa.Taka fakt ze kov na kov ako keby niekde.Neviem ako funguje presne ta prevodovka mozno to nerobi konkretne ona ale kardan alebo co lebo neviem si predstavit ze vnutri v nej pri preradeni na R taka supa..
Pred istou dobou to urobilo len obcas teraz uz to robi takmer vzdy alebo dost casto to buchanie.
Dalsia vec sa mi par krat stala ze som isiel cca 50 a pridal som pomaly na povedzme 60 a autom dva tri krat poriadne sklblo neviem ci v prevodovke alebo kde ale javilo sa to ako keby nevedelo preradit a proste ze sklb sklb.Nezda sa mi to ze ked tomu nalozim radi to uplne bez problemov aj z pomalej rychlosti ziadne trhanie nic absolutne .. motor ma normalny tah.Skusal som aj to ze som isiel 50 setol som tempomat a packou tempomatu som stlacil pridavanie .. vtedy to tiez podradilo a dva krat zasklbalo.A este sa mi zda pri pomalej rychlosti ze ked to uz podraduje tak tak citit tak ako keby sa snazilo auto posunut dopredu proste .. netrhne to brutalne ale je tam citit ta snaha.
Neviem ci aj brzdy su v poriadku spravaju sa inak ked jemne stlacim pedal nebrzdi to takmer vobec zacne az kym to dam do polky a nema to tu citlivost ako predtym .. to brzdilo kontinualne pri dobrzdeni to pekne zastavilo teraz pri uplnom zabrzdeni to tak zavrzga a hegne celym autom.Aj parkovacku ked stlacim tak tak zavrzga ako ju aktivuje.Nerobilo to.
Mienim dat vymenit olej a filter v prevodovke a tie brzdy pozriet len sa obavam ze zas s tym nic neurobia poriadne.A ja auto zhodim z utesu coskoro od nervov :)
Je to E65.
Takze budem velmi vdacny ak mi niekto nieco poradi.Bojim sa aj s tym jazdit a do servisu idem bud tyzden .. ale bojim sa co zas povedia mudrlanti v bavari:)
 
skubo
Príspevky: 5
Registrovaný: 3.8.2009
Auto: BMW 750 iL e38
Kraj: Žilinský

Re: buchanie

Piatok, 2. Októbra 2009, 13:19

tak to je dost pruser. mam jedno cislo na chlapa co robi len repasy prevodoviek tu v Ziline on bude isto vediet. Ja mam tiez trosku problem s prevodovkou na e 38 a kompletny repas u neho stoji od 50 do 60 tisic, myslim ze to by pomohlo. ak je to prevodovka teda.
 
Užívateľov profilový obrázok
adko
Autor témy
Príspevky: 257
Registrovaný: 22.12.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: buchanie

Piatok, 2. Októbra 2009, 13:33

skubo napísal:
tak to je dost pruser. mam jedno cislo na chlapa co robi len repasy prevodoviek tu v Ziline on bude isto vediet. Ja mam tiez trosku problem s prevodovkou na e 38 a kompletny repas u neho stoji od 50 do 60 tisic, myslim ze to by pomohlo. ak je to prevodovka teda.



no uz som objednany v motive .. mozno to bude iba hardy spojka ..to trieskanie .. a vymeni sa olej v prevodovke a bude to ok :)
2000eur za repas to je celkom dost resp neviem co tam vsetko menia .. ale zvycajne ked tak sa meni hydromenic ak je zly a potom sady tesneni atd .. tie kolieska vnutri a to ostava to vydrzi cosi :) no a za 2000 sa da zohnat uz takmer nova prevodovka ...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných