... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

bmwtt.sk
 
BMW E32
Autor témy
Príspevky: 25
Registrovaný: 20.1.2009
Auto: E32 740i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Spojka ostala na podlahe ..

Nedeľa, 9. Augusta 2009, 21:59

730i, m30, spojka hydraulika, spolocny okruh v brzdovym, jedno rano z nicoho nic ostal pedal na podlahe, brzdy plne funkcne, nadobra s brzdovkou plna, skusal som odvzdusnovat spojku , nist. vzdy ked som povolil odvzdusnovaci ventil na pomoc. spojkovom valci tak iba vzduch a mizerme mnozstvo kvapaliny, kym bol p. spojkovy valec na prevodovne, som si vsimov ze mi trochu kvapka brzdovka spopod uchycovaciych matic, moze tam byt zrada ? ? ...odsroboval som ten valec a teraz neviem ze ci zrovna ten priest vo vnutri my byt taky volny v tom gumenom tesneni alebo nie ?? myslite ze pomoze kupa opravarenskej sady ? a vymenit to, alebo problem je uplne nekde inde ?? ? buden vzdacny za info, auto mi stoji na zdvihaku uz tyzden pred domom :x
 
Užívateľov profilový obrázok
Elcapitano658
Príspevky: 35
Registrovaný: 5.5.2008
Auto: E36 325 tds, E30 38i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Dun. Lužna

Re: Spojka ostala na podlahe ..

Pondelok, 10. Augusta 2009, 07:42

mne sa stalo niečo podobne na tdske a problem bol v pomocnom valci čo je pri spojkovom pedály. Ale ked hovoriš že z pracovného valca slzý kvapalina tak problem môže biť aj tam. Stlačiť ťažko by ti mal ísť ale nie lahučko
BMW E36 325 TDS
BMW E30 318 i
 
Užívateľov profilový obrázok
juro750i
Príspevky: 292
Registrovaný: 16.7.2008
Auto: Nissan Patrol GR
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Svit

Re: Spojka ostala na podlahe ..

Pondelok, 10. Augusta 2009, 12:49

Treba vyskusat vymenit vsetky gumicky v spojkovom valci. Niektora bude slabo tesnit. Väcsinov sa predavaju sady komplet vsetkych gimiciek do valcov a ked nie tak ich kupovat pojednom.
ex BMW 750i 5,4 V12 , ex Mercedes Benz S320 CDI momentalne Nissan Patrol GR
 
Užívateľov profilový obrázok
T613
Príspevky: 28
Registrovaný: 23.7.2008
Bydlisko: Zlín - CR

Re: Spojka ostala na podlahe ..

Utorok, 11. Augusta 2009, 01:35

klasicka zavada ... vetsinou odejde ten valecek u prevodovky, nejlip koupit novy at mas klid nebo pretesnit pokud neni telo KO. U pedalu odejde malokdy, ale taky je to moznost.
E32 750iL
Prodam dily E32 - E38, SS nebo ICQ
 
BMW E32
Autor témy
Príspevky: 25
Registrovaný: 20.1.2009
Auto: E32 740i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Spojka ostala na podlahe ..

Streda, 12. Augusta 2009, 23:01

\:D/ a je to opravene, zavada bola v spojkovom valceku u prevodovky, ta gunka vo vnutri bola uz uplne volna, ked som ju vymenil za novu tak som mal problem ten valcek natlacit dovnutra jak to bolo tesne ,,, :D super, dakujem za rady.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných