... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
matus.11
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 11.11.2008
Auto: 330D touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Modra

BMW 530d, nema vykon

Sobota, 9. Mája 2009, 12:40

Ako prve chcem povedat ze som tu novy takze Zdravim Vas uznavači kvality.
Rozhodol som sa pre BMW radu 5 s trojlitrovym naftovym motorom s manualnou prevodovkou. Problem vsak spociva v tom, ze po prevezeni vo vozidle o ktore mam zaujem som mal dojem ze to auto nema taky vykon ako ostatne 530d. A nemylil som sa potvrdil mi to aj mechanik. Poprve auto nemalo vykon ale turbo zapinalo pekne od 1800 otacok a krasne ho bolo pocut a po druhe pri zhruba tri tisic otackach som citil ako ked preradi automat. Auto len na zlomok sekundy trhlo a pokracovalo dalej. Viete mi poradit okruhovo co by tam mohlo byt pokazene ? Za rady vopred Dakujem. ](*,)
Matúš BMW 330D touring
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW 530d, nema vykon

Sobota, 9. Mája 2009, 22:44

bez diagnostiky tazko povedat, moze to byt x veci. Od dodavacej palivovej pumpy, cez vahu vzduchu, turbo, vstrekovaci system apd apd...... treba to napichnut, bez toho mudrejsi asi nebudes.
 
Užívateľov profilový obrázok
matus.11
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 11.11.2008
Auto: 330D touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Modra

Re: BMW 530d, nema vykon

Nedeľa, 10. Mája 2009, 11:06

A este sa chcem opytat ( som laik v BMW motorch co sa tyka techniky tak ma ospravedlnte za otazku ) Ako rozoznam turbo z 525 a 530 ? pretoze som spravil dohodu ze predavajuci mi da nahradne turbo plus ked bude hento zle tak ho da spravit, tak sa bojim nech mi aj do auta aj do ruky neda z 525 ( chcem vedet ci to len nepasuje ). Dakujem
Matúš BMW 330D touring
 
BMWpositiv

Re: BMW 530d, nema vykon

Nedeľa, 10. Mája 2009, 13:59

...sorry, že sa do toho montujem, ale čo je také zaujímavé na tej 530d, keď ju chceš kúpiť aj za cenu pokazeného turba??? :roll:
...ja osobne by som s tým ešte pred kúpou išiel radšej na diagnostiku, lebo ako sa hovorí: "dôveruj, ale preveruj"... :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
matus.11
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 11.11.2008
Auto: 330D touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Modra

Re: BMW 530d, nema vykon

Nedeľa, 10. Mája 2009, 17:30

Nakoniec mi bolo povedane ze chyba bola v podtlakovej hadici na turbe a slubene ze cez tyzden auto pojde ako hodinky a v tej istej cene. Na diagnostiku pojdem urcite pred kupou, inac ma laka na 530d asi najkrajsi zvuk diesla aky som pocul, vykon za dobru spotrebu, proste ma to oslovilo a celkom dobra vybava dazdovy senzor, park. senzor a pod..
A s tym 525 turbo mi neviete poradit na vyssie polozenu otazku ?
Matúš BMW 330D touring
 
BMWpositiv

Re: BMW 530d, nema vykon

Nedeľa, 10. Mája 2009, 18:53

...ee, turbo na 525d je trochu iné ako na 530d...
...aspoň podľa http://bmwfans.info/ sa nejedná o rovnaké číslo dielu...
...look:

ObrázokObrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW 530d, nema vykon

Nedeľa, 10. Mája 2009, 23:16

matus.11 napísal:
Nakoniec mi bolo povedane ze chyba bola v podtlakovej hadici na turbe a slubene ze cez tyzden auto pojde ako hodinky a v tej istej cene. Na diagnostiku pojdem urcite pred kupou, inac ma laka na 530d asi najkrajsi zvuk diesla aky som pocul, vykon za dobru spotrebu, proste ma to oslovilo a celkom dobra vybava dazdovy senzor, park. senzor a pod..
A s tym 525 turbo mi neviete poradit na vyssie polozenu otazku ?


K tomu zvuku, je fakt pekny, ale podla mojho gusta VAG V6 TDI ma trosku krajsi zvuk..... Ale ber to ako moj osobny nazor, moje auto je tiez e39 530d 8)
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BMW 530d, nema vykon

Pondelok, 11. Mája 2009, 20:08

co ja viem, daj si ho pekne pod drobnohlad... co sa tyka toho auta, alebo hocijakeho 530d, znamy teraz nalial do auta 50 000sk a znova s tym nieco ma. Doteraz mu vsetko slapalo bez problemov a pri realnych 240 000km bum...

co tak 530i, nerozmyslal si? Podla mna lepsia volba pokial pozeras 8 a viac rocne auta
 
MGSnake
Príspevky: 232
Registrovaný: 11.9.2008

Re: BMW 530d, nema vykon

Utorok, 12. Mája 2009, 12:46

netusim preco kazdý ked sa spomenie ze auto netaha tak ako ma,tak hned mu pride na rozum zle turbe, zadrete polamane lopatky a tak dalej! ked v mnohych pripadoch je problem prave nejaka potlakova hadicka alebo neja elektronicka suciastka! Hned kazdy tak nove turbo stoji 30000sk a kazdemu sa toto výri hlavou! :evil:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných