... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Ritchey
Autor témy
Príspevky: 504
Registrovaný: 10.12.2007
Auto: BMW 530d
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: BN

VYMENA XENON VYBOJOK PHILIPS, E39

Streda, 1. Apríla 2009, 19:32

Zdalo sa mi ze xenony uz pomenej svietia tak som si objednal nove Philips D2S 85122 (seria OEM)
chcem si ich sam vymenit len nejak to nejde...

nasiel som navod :

step by step:
1. removeelectric connection from back of bulb by turning approx 1/4 turn anti-clockwise
2. pull of rubber grommet, tis quite flexible and needs quite a tug to come off
3. you will now see back of bulb with a black holder, turn the holder anti-clockwise approx 1/4 turn and the bulb and holder will come off. ensure you apply pressure to the bulb to hold it in place or it will fall.
4.carefully pull back holder (ensuring you hold onto the bulb casing) and removefrom car.
5. Now look at the hole where bulb goes and at the top is a little tab with 2 smaller tabs either side. the new bulb must line up with these.
6. insert new bulb, lining up with the tabs. hold in placewith one finger whilst putting the holder overthe back of the connector. dont let the bulb loose or it will move from the tabs.
7. the holder also has an indented part which must line up with a tab on the exterior of the bulb housing. aslong as you keep this indentation to the bottom, when the holder clicks overthe bulb, it will fall into place.
8. turn 1/4 turn clockwise to tighten, replace grommet and reconnect wiring.

Obrázok

Dostal som sa po prvy bod, odpojenie cerveneho konektora... dalej som aj zohodil tu gumu z obvodu ale v strede ako keby o nieco drzala tak nesla dole, predtym som skusal vytiahnut tu ziarovku rucne otocenym proti smeru hod. ruciciek ale neslo to a cele to davalo take krehke zvuky tak som to nechcel nejak silit... je tam nejaka finta, robili ste to uz niekto?
BMW E39 530dA 142kw M/p-black (Born in Dingolfing 07/05/2002) (adopted in 2009)
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: VYMENA XENON VYBOJOK PHILIPS, E39

Štvrtok, 2. Apríla 2009, 07:23

das dolu gumu... potom tam uvidis tri torzne srobky, 25 alebo 30ka torzak uz neviem presne... odsrobujes a dalej stretnes este pliesik ktory dotlaca vybojku.. ten das jemno dolu so srobovacikom, na troch stranach drzi a uz mas vybojku volnu... pri montazi opakujes spetne, len davaj bacha aby si naspet dal dobre mazetu (tu vrchnu gumu) ona sa niekedy zda ako keby tam uz bola ale zase moc netlac aby si neprevalili svetlo
 
Užívateľov profilový obrázok
ras11
Príspevky: 178
Registrovaný: 8.3.2007
Auto: BMW 650i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: St. Lubovna, SK

Re: VYMENA XENON VYBOJOK PHILIPS, E39

Štvrtok, 2. Apríla 2009, 10:36

ja ked som menil na facelifte, tak jednoducho stocis ten kabel s koncovkou aby si ho odpojil z vybojky - vytiahol, nasledne pretocis myslim celu gumu spolu s drziakom vybojky alebo ju nejak stahnes ciastocne a je to, nedaval som ziadne skrutky prec, naspet podobnym postupom, vybojku tam drzi taka plastova petica ktoru stocis, vytiahnes a vybojku vyberies, ked davas novu tak musis tu peticu dat spravne, inak ju nenasadis/nezaaretujes aby drzala...

ZIADNE SKRUTKY SOM NAISTO NEPOVOLOVAL, IDE TO BEZ TOHO
BMW 650i, Audi Q7 ex: Jaguar XKR, BMW 330xd, BMW 520d e61, BMW 528i + 23 next...
http://www.comair.sk V zdravom dome zdravý vzduch...
http://www.gardensystem.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: VYMENA XENON VYBOJOK PHILIPS, E39

Štvrtok, 2. Apríla 2009, 13:36

no dopč (: opisal som svetla pred FL.... hops, ospravedlnujem sa
 
Užívateľov profilový obrázok
Ritchey
Autor témy
Príspevky: 504
Registrovaný: 10.12.2007
Auto: BMW 530d
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: BN

Re: VYMENA XENON VYBOJOK PHILIPS, E39

Sobota, 4. Apríla 2009, 11:44

ja som tiez blb TIS na ploche a ma to ani nenapadlo otvorit, takze chybu som spravil ze som nedal tu gumu celkovo von som sa bal ze nieco zlomim, ale netreba sa bat ta guma dobre drzi treba s nou pohybovat do stran a vytiahnut...

prikladam postup v obrazkovej forme...
(dik za vase info)
Prílohy
ScreenShot001.jpg
BMW E39 530dA 142kw M/p-black (Born in Dingolfing 07/05/2002) (adopted in 2009)
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: VYMENA XENON VYBOJOK PHILIPS, E39

Pondelok, 6. Apríla 2009, 13:50

super, je to riesene lepsie ako na pred FL svetlach... hod to teda do navodou :wink:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných