... všetko o BMW ...

Moderátor: SmartBastard

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Štiky
Autor témy
Príspevky: 644
Registrovaný: 9.12.2008
Auto: ///M-Power
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Podľa nálady...

ako zo 6kvaltu na 5kvalt?

Piatok, 9. Januára 2009, 23:01

nazdar, urcite ste to uz mnohy robili, a ja potrebujem vasu pomoc...

dostal sa mi pod ruku byvaly Lopolov Mpower, z ktoreho by mal byt v najblizsej dobe "drift spešl :twisted: "a je tam 3.2l motor a k nemu aj 6kvaltova prevodovka... Potreboval by som ju ale vymenit za 5kvalt... co to zo sebou obnasa, co vsetko treba kupit, popripadne, ak mate potrebne veci na predaj, ponuknite...

dik :wink:

btw: E36
http://stiky.tumblr.com/
BMW E36 3.2 ///MPower] Wide body-Drift Special!"
///M-Power
 
Užívateľov profilový obrázok
gusto
Príspevky: 604
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 325ti
Kraj: Trnavský

Re: ako zo 6kvaltu na 5kvalt?

Nedeľa, 11. Januára 2009, 15:03

Štiky napísal:
nazdar, urcite ste to uz mnohy robili, a ja potrebujem vasu pomoc...

dostal sa mi pod ruku byvaly Lopolov Mpower, z ktoreho by mal byt v najblizsej dobe "drift spešl :twisted: "a je tam 3.2l motor a k nemu aj 6kvaltova prevodovka... Potreboval by som ju ale vymenit za 5kvalt... co to zo sebou obnasa, co vsetko treba kupit, popripadne, ak mate potrebne veci na predaj, ponuknite...

dik :wink:

btw: E36


Osobne by som tú skriňu nemenil, kým funguje, možno s ňou odjazdíš 2-3 sezóny a nič jej nebude.
K prestavbe budeš potrebovať minimálne prevodovku a kardan z E36 s motorom M50/M52. Nie som si celkom istý, či nebude treba aj zotrvačník a spojku, ale ak aj nie, určite by som dal jednohmotový odľahčený zotrvačník a kovokeramiku.
Žiadnu z týchto vecí by nemal byť problém zohnať aj tu na klube - pozri sekciu predám diely, resp. platenú inzerciu.
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: ako zo 6kvaltu na 5kvalt?

Nedeľa, 11. Januára 2009, 15:20

gusto napísal:
Osobne by som tú skriňu nemenil, kým funguje, možno s ňou odjazdíš 2-3 sezóny a nič jej nebude.
K prestavbe budeš potrebovať minimálne prevodovku a kardan z E36 s motorom M50/M52. Nie som si celkom istý, či nebude treba aj zotrvačník a spojku, ale ak aj nie, určite by som dal jednohmotový odľahčený zotrvačník a kovokeramiku.
Žiadnu z týchto vecí by nemal byť problém zohnať aj tu na klube - pozri sekciu predám diely, resp. platenú inzerciu.


a mi zda ze len prevodovku a kardan, a este hlavicu rychlostnej paky
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
net0pier
Príspevky: 12
Registrovaný: 3.2.2009
Auto: BMW e36 m3
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha

Re: ako zo 6kvaltu na 5kvalt?

Utorok, 3. Februára 2009, 13:42

Mozete mi niekto vysvetlit, preco chce tento clovek miesto 6stupnovej 5 stupnovu? :) Cakal by som to v pripade, ze by ta 5 stupnova bola inak sprevodovana nez ta 6stupnova, ale co som sa pytal, tak je to uplne rovnako...

Ja len ze mam na m3jke (e36 3,2) 5stupnovu, a chcel by som 6 :-) Tak pripadne sa mozme dohodnut a vymenit to...

N.
 
Užívateľov profilový obrázok
gusto
Príspevky: 604
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 325ti
Kraj: Trnavský

Re: ako zo 6kvaltu na 5kvalt?

Utorok, 3. Februára 2009, 13:53

net0pier napísal:
Mozete mi niekto vysvetlit, preco chce tento clovek miesto 6stupnovej 5 stupnovu? :) Cakal by som to v pripade, ze by ta 5 stupnova bola inak sprevodovana nez ta 6stupnova, ale co som sa pytal, tak je to uplne rovnako...

Ja len ze mam na m3jke (e36 3,2) 5stupnovu, a chcel by som 6 :-) Tak pripadne sa mozme dohodnut a vymenit to...

N.



Pokiaľ viem, chce s tým jazdiť drifty a na to mu 5 stupňov úplne stačí. 6-kvalt má problém, že je nerepasovateľný a vydrží menej ako 5-kvalt, ktorý je o 60% lacnejší. Na jeho mieste by som asi urobil to isté a odložil si 6-kvalt do garáže...
 
net0pier
Príspevky: 12
Registrovaný: 3.2.2009
Auto: BMW e36 m3
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha

Re: ako zo 6kvaltu na 5kvalt?

Utorok, 3. Februára 2009, 14:10

Aha, tak to si tam v tom pripade tu 5ku neham ;-) Na spotrebu kakam...
Dikes.
N.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní