... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
ferohossa
Autor témy
Príspevky: 27
Registrovaný: 13.10.2006
Auto: e36 320i coupe
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Tomasikovo-BA-TN

[E36 320i Coupe] Back from the dead

Streda, 31. Decembra 2008, 11:21

Takze tu je moj doterajsi pribeh BMW (e36 forever):
Zacalo to pre mna niekedy v lete 2006 ked som sa rozhodol ze Nissan Sunny '92 uz je predsa len trosku pristary... zacal som si robit prehlad v ojazdenych autach a na moje velke prekvapenie som zistil ze mam na BMW :-) Nemozem za to ale vtedy sa mi fakt pacil compact (asi som trosku zatazeny na liftbacky - paci sa mi stale a ma svoje vyhody). Takze po nejakom hladani mi znamy doviezol z Dojclandu 1.6i '97 vo velmi zachovalom stave a na compact slusnej vybave (vyhrievane sedacky v ciernej kozi a tak). S tymto autom som odvtedy velmi spokojny (stale, ma ho priatelka). Ma 210 000 km na stvorvalci a je stale uzasne a okrem beznej udrzby bezchybne, tolko pre divnych typov co kade tade tvrdia ze compact nie je BMW.

Obrázok

Tym srandistom, ktory sa lubia obuvat do slabsich motorizacii musim povedat ze ta 1.6 v bmw beznym smrtelnikom bohato staci. Nam asi nie, ze?
Takze prisiel cas (april 2008) presedlat na 6 valec. Objavila sa celkom obstojna ponuka na e36 (fakt sa mi trojky pacia) 320i coupe '97 a to bola laska na prvy, druhy aj treti pohlad. I ked nejake muchy sa nasli, 11 rokov je 11 rokov. Nevadi, ja mam rad vyzvy :wink:

Obrázok

Samozrejme, hned som zacal auto podrobne skumat, planovat ze co vymenit, vylepsit... ked vtom to prislo, necakane a o to krutejsie :cry:
Mala chvilka nepozornosti v zapche a hned bolo jasne cim zacat pri upravach - celym predkom...

Obrázok

Moje rozhodnutie bolo jasne, nebudem sa auta zbavovat (to si predsa nezasluzi) ale skusim ho opravit.
Nebudem tu podrobne rozoberat co a ako, bolo treba vymenit v podstate vsetko od motora vpred, cize ma to stalo straaasnu kopu casu, stresov a penazi. Za chyby sa plati.
Ale nakoniec sa dielo podarilo a auto je znovuzrodene a myslim ze dokonca lepsie ako bolo:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Myslim ze je na mieste podakovat Pepovi BMW za kopu dielov a uzasny pristup, Marosovi (BlackMW) za diely a najma ochotu pomoct v podstate neznamemu a Diablovi za posledny chybajuci diel (mal som fakt velke problemy ho zohnat).
Naposledy upravil/-a ferohossa v Nedeľa, 4. Januára 2009, 23:30, upravené celkom 1 krát.
e36 320i Coupe reborn :-)
ex - Kompakt Drak :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Streda, 31. Decembra 2008, 11:59

lakovalo sa cele? btw naraznik to prezil ci sa kupoval novy a ako pozeram mas helly svetla aj s xeonom? kolko kostli ak to nechces tuna kludne do ss mi to posli. inac pekny kusocek :)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
ferohossa
Autor témy
Príspevky: 27
Registrovaný: 13.10.2006
Auto: e36 320i coupe
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Tomasikovo-BA-TN

Streda, 31. Decembra 2008, 13:38

ee, lakovana je len predna cast nastastie, celkom sa trafili s farbou i ked na slnku trochu vidiet ze to nie je 100%. naraznik je novy, stary je sice len zlomeny a budem ho opravovat (necham si ho pre kazdy pripad) ale rozhodol som sa ze ked uz tak nech je tam co najviac novych veci. helly su bez xenonov (svietia skvele), je to repas - dostal som ich v stave akoby prave zisli z linky. cena bola 9000,- ceskych aj so smerovkami a ziarovkami.
e36 320i Coupe reborn :-)
ex - Kompakt Drak :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
m4x
Príspevky: 2228
Registrovaný: 15.12.2007
Auto: E60 545i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pressburg - Long parts

Streda, 31. Decembra 2008, 16:01

takto sa mi to paci, netreba rovno zahadzovat ale pekne sa on postarat a ospravedlnit sa mu ;) =D>
!!! Obrázok ???
 
Užívateľov profilový obrázok
ferohossa
Autor témy
Príspevky: 27
Registrovaný: 13.10.2006
Auto: e36 320i coupe
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Tomasikovo-BA-TN

Nedeľa, 4. Januára 2009, 23:36

presne tak 8)
e36 320i Coupe reborn :-)
ex - Kompakt Drak :-)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných