... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Jacko
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 2.12.2008
Bydlisko: PD

E30/325ix Touring - Inspektion

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 14:00

potreboval by som vedieť,pri akej príležitosti sa rozsvieti "INSPEKTION". Olej bol údajne vymenený a keď zapnem klúčik tak mi svietia zelené diodky- asi olejový interval,tak som z toho nervózny. Včera mi to zasvietilo a teraz to svieti stále...Je to napojené aj na niečo iné? Dík.
4x4 ist noch lange kein 325iX - BMW e30 - 325 ix touring
 
Hoky
Príspevky: 268
Registrovaný: 3.2.2008
Auto: BMW 320d/100 kW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Dolný Ohaj okr. NZ

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 16:25

Každý motor má nastavený interval v km po koľkých sa má meniť olej. Ten interval je potom riadiacov jednotkov prepočítavaný a zohľadňovaný napr. na studené štarty, krátke a dlhé vzdialenosti atď.

Olej si mohol mať vymenený ale možno ti nemuseli vynulovať spomýnanú INSPEKTION, tá by sa malo pri každej výmene oleja vynulovať.

Alebo si olej nemal menený, ja by som radšej olej vymenil, to nemáš nejakú veľkú položku a bol by som na isto...
BMW E46 320d/100 kW ( 04/2000 )
 
Užívateľov profilový obrázok
Max-Max
Príspevky: 1505
Registrovaný: 6.11.2007
Auto: niekoľko...
Kraj: Zahraničie

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 16:48

Hoky napísal:
Každý motor má nastavený interval v km po koľkých sa má meniť olej. Ten interval je potom riadiacov jednotkov prepočítavaný a zohľadňovaný napr. na studené štarty, krátke a dlhé vzdialenosti atď.

Olej si mohol mať vymenený ale možno ti nemuseli vynulovať spomýnanú INSPEKTION, tá by sa malo pri každej výmene oleja vynulovať.

Alebo si olej nemal menený, ja by som radšej olej vymenil, to nemáš nejakú veľkú položku a bol by som na isto...


INSPECTION nie je NIKDY viazana na SERVICE OIL... nemozes ju nulovat s olejom. Interval INSPECTION (symbol hodiny a napis INSPECTION) sa aktivuje raz rocne a znamena podrobnu kontrolu auta podla postupu vyrobcu.

INSPECTION zmazes 12 sekundovym prepojenim pinu 7 a 19 pri plne zapnutej elektrike.
 
Jacko
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 2.12.2008
Bydlisko: PD

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 17:00

Max- díky,toto som potreboval vedieť - áno tie hodinky sa tam objavili a nápis INSPEKTION. Tie piny sú nejako očíslované?
4x4 ist noch lange kein 325iX - BMW e30 - 325 ix touring
 
RIKI
Príspevky: 214
Registrovaný: 26.12.2007
Auto: E36,316i coupe
Kraj: Trnavský
Bydlisko: ZáHoRí

sdfs

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 17:11

aj mne to vyhodila ten napis a hodinky a ked sem sa tu na to raz pytal tak my tu jeden napisal ze to signalizuje vymenu brzdovej kapaliny ..tak jak je to tedy ??
 
Hoky
Príspevky: 268
Registrovaný: 3.2.2008
Auto: BMW 320d/100 kW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Dolný Ohaj okr. NZ

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 17:18

Max-Max napísal:
INSPECTION nie je NIKDY viazana na SERVICE OIL... nemozes ju nulovat s olejom. Interval INSPECTION (symbol hodiny a napis INSPECTION) sa aktivuje raz rocne a znamena podrobnu kontrolu auta podla postupu vyrobcu.

INSPECTION zmazes 12 sekundovym prepojenim pinu 7 a 19 pri plne zapnutej elektrike.


:oops: :oops: :oops: a ja som si stále myslel, že to mám súvis s výmenou oleja, tak potom beriem späť, nič som nepovedal...
BMW E46 320d/100 kW ( 04/2000 )
 
Užívateľov profilový obrázok
Max-Max
Príspevky: 1505
Registrovaný: 6.11.2007
Auto: niekoľko...
Kraj: Zahraničie

Re: sdfs

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 18:53

RIKI napísal:
aj mne to vyhodila ten napis a hodinky a ked sem sa tu na to raz pytal tak my tu jeden napisal ze to signalizuje vymenu brzdovej kapaliny ..tak jak je to tedy ??


blbost.

ziaden vyrobca nepocita s domacim servisom, preto sa vydavaju servisne postupy pre servisy. A tento postup obsahuje aj ukony podla jednotlivych intervalov. Brzdovka sa meni kazde 3 roky.
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 18:58

U BMW se doporučené servisní práce nazývají :
- olejový servis
- inspekce I
- inspekce II, více http://sweb.cz/vs31/Inspekce.doc

Vyšší servisní úkon zpravidla obsahuje operace nižšího servisního intervalu + něco navíc.

Výměna oleje (a filtru) se provádí podle množství spotřebovaného paliva. Tím je zohledněn systém provozu dálkové jízdy nebo krátké jízdy a časté startování. Množství paliva zbývajícího do další výměny oleje symbolizují postupně zhasínající zelené LEDky. Při rozsvícení červené by měl být olejový servis proveden v co nejkratší době. Takže když mi svítí poslední zelená, koupím olej a filtr a když se rozvítí červená, objednám se ke kamarádovi na dílnu. Klidně se s tím dá dokončit cesta, neznamená to okamžitě do servisu, ale na dovolenou bych s tím nejel. Nic se nezablokuje, auto se dá normálně používat.

Inspekce (symbol hodin) je vyšší servisní úkon a zpravidla se spojuje s olejovým servisem + další úkony viz odkaz výše, protože to je finančně i časově výhodné. Takže když se mi rozsvítí symbol inspekce, začnu shánět potřebný materiál a s nejbližším olejovým servisem ji zvládnu. Respektive "můj BMW servis" si ty dva roky hlídá a sám mne zve. A protože na každém autě se něco najde, stojí to peníze a dost. Systém vozu nerozlišuje inspekci I a II, to se pozná podle jen podle servisní knížky.

Reset servisního intervalu se dá dělat drátkem s odporem cca 50 Ohmů nebo diagnostikou, více http://sweb.cz/vs31/Reset_servisu.doc . Systém časů 3sec+12sec+12sec-pausa20+12sec způsobí, že při resetu inspekce drátem vlastně vyresetuji i olejový servis, a proto je to výhodné. Při resetu diagnostikou se např. dá smazat inspekce + brzdová kapalina a olejový servis odložit o 3 tisíce km, jak jsem to dělal naposledy, protože tu brzdovou kapalinu jsem už vyměnit chtěl, olej ještě ne.
Prílohy
Reset kontrolek servisu_.gif
Reset pro E30, ale ty piny tam jsou popsány obráceně !!
Reset kontrolek servisu_.gif (866.8 KiB) 2930 zobrazení
Naposledy upravil/-a starML v Pondelok, 29. Decembra 2008, 07:55, upravené celkom 1 krát.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Max-Max
Príspevky: 1505
Registrovaný: 6.11.2007
Auto: niekoľko...
Kraj: Zahraničie

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 19:27

starML: len doplnim, ze u e30 je brzdovka passe, odvija sa to iba od zapisu v servisnej knihe, samotny chytry obvod to nevie zobrazit.
 
Jacko
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 2.12.2008
Bydlisko: PD

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 20:25

Chlapi.Tomu hovorím SUPER informácia =D> Myslím si že to pomôže aj iným ľuďom.
4x4 ist noch lange kein 325iX - BMW e30 - 325 ix touring
 
Užívateľov profilový obrázok
BJS
Príspevky: 721
Registrovaný: 14.6.2007
Auto: 530d xdrive
Kraj: Košický
Bydlisko: Cassovia

Re: sdfs

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 20:37

Max-Max napísal:
blbost.

ziaden vyrobca nepocita s domacim servisom, preto sa vydavaju servisne postupy pre servisy. A tento postup obsahuje aj ukony podla jednotlivych intervalov. Brzdovka sa meni kazde 3 roky.

Chlape čítaj: Reset inspekce + výměna brzdové kapaliny (symbol hodin) tuná: http://sweb.cz/vs31/Inspekce.doc
Boh miluje ateistov, pretože ho nezaťažujú blbosťami.
Ex 525tds E34 calypsorott - EX po šmerci
Ex 330xdaT E46 oxfordgreen II -EX nie je ďaleko
Ex 530daT E39 titanstriebro
535dx GT F07-Gita (ancikrist)
530d xdrive F11-Lojzička
 
Užívateľov profilový obrázok
Max-Max
Príspevky: 1505
Registrovaný: 6.11.2007
Auto: niekoľko...
Kraj: Zahraničie

Re: sdfs

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 21:01

BJS napísal:
Chlape čítaj: Reset inspekce + výměna brzdové kapaliny (symbol hodin) tuná: http://sweb.cz/vs31/Inspekce.doc


bavia sa o e30, ta nevie ukazat o aku INS ide, ci I a II. Ak mas na mysli interval 24 mesiacov, ten je iba doporuceny, kedze kedysi, ked bola vsade starsia DOT3, ktora bola viac hydrofilna, bolo nutne castejsie menit. DOT4, dnes najviac pouzivana, je odolnejsia a stacia aj 3 roky uplne v pohode.
 
Jacko
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 2.12.2008
Bydlisko: PD

Nedeľa, 28. Decembra 2008, 22:06

Áno bavíme sa o e30.
4x4 ist noch lange kein 325iX - BMW e30 - 325 ix touring
 
pyton
Príspevky: 19
Registrovaný: 16.11.2008
Auto: BMW 316i , E30
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re:

Utorok, 20. Januára 2009, 17:22

starML napísal:
U BMW se doporučené servisní práce nazývají :
- olejový servis
- inspekce I
- inspekce II, více http://sweb.cz/vs31/Inspekce.doc

Vyšší servisní úkon zpravidla obsahuje operace nižšího servisního intervalu + něco navíc.

Výměna oleje (a filtru) se provádí podle množství spotřebovaného paliva. Tím je zohledněn systém provozu dálkové jízdy nebo krátké jízdy a časté startování. Množství paliva zbývajícího do další výměny oleje symbolizují postupně zhasínající zelené LEDky. Při rozsvícení červené by měl být olejový servis proveden v co nejkratší době. Takže když mi svítí poslední zelená, koupím olej a filtr a když se rozvítí červená, objednám se ke kamarádovi na dílnu. Klidně se s tím dá dokončit cesta, neznamená to okamžitě do servisu, ale na dovolenou bych s tím nejel. Nic se nezablokuje, auto se dá normálně používat.

Inspekce (symbol hodin) je vyšší servisní úkon a zpravidla se spojuje s olejovým servisem + další úkony viz odkaz výše, protože to je finančně i časově výhodné. Takže když se mi rozsvítí symbol inspekce, začnu shánět potřebný materiál a s nejbližším olejovým servisem ji zvládnu. Respektive "můj BMW servis" si ty dva roky hlídá a sám mne zve. A protože na každém autě se něco najde, stojí to peníze a dost. Systém vozu nerozlišuje inspekci I a II, to se pozná podle jen podle servisní knížky.

Reset servisního intervalu se dá dělat drátkem s odporem cca 50 Ohmů nebo diagnostikou, více http://sweb.cz/vs31/Reset_servisu.doc . Systém časů 3sec+12sec+12sec-pausa20+12sec způsobí, že při resetu inspekce drátem vlastně vyresetuji i olejový servis, a proto je to výhodné. Při resetu diagnostikou se např. dá smazat inspekce + brzdová kapalina a olejový servis odložit o 3 tisíce km, jak jsem to dělal naposledy, protože tu brzdovou kapalinu jsem už vyměnit chtěl, olej ještě ne.




SUPER SUPER TOTO SOM POTREBOVAL DAKUJEM :D 8) =D> \:D/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní