... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
dodosson
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 13.10.2007
Auto: E60 530d
Kraj: Košický

E60 - 530d - Problemy s autotelefonom

Nedeľa, 21. Decembra 2008, 10:42

Ani nie tak problemy, ale mam verziu so sim kartou, ma to aj bluetooth, chcel by som sa napojit na moje blackberry, dokonca mi ho v zariadeniach aj najde, ale pri prenose mi stale vypisuje "Vloz sim kartu" ... ked ju aj vlozim, tak ten cely system nefunguje tak, ako by som rad - tz. ze by som mohol prijimat hovory v aute namiesto blackberry .. vie mi s tym niekto poradit??
 
Užívateľov profilový obrázok
Brano-HAVA
Príspevky: 163
Registrovaný: 14.12.2008
Kraj: Banskobystrický

Nedeľa, 21. Decembra 2008, 19:51

Zdar, pravdepodobne nemas v aute ULF, to ze mas v menu BT este neznamena ze pripojis na to hocijaky telefon. popis presne aky mas autotelefon a aky (snap-in) adapter mas v laktovke ako to cele vyzera a kde sa dava sim. Potom sa da radit.
 
Užívateľov profilový obrázok
dodosson
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 13.10.2007
Auto: E60 530d
Kraj: Košický

Pondelok, 22. Decembra 2008, 16:56

No neviem ako to popisat, ale v laktovke je cely hw - tz. je tam samostatne sluchatko fungujuce dialkovo cez BT a celkom na konci je taky maly slot, ktory sa vybera a do nej sa vklada sim karta a potom spolu so sim kartou sa do vlozi spat do takej 2mm diery - v podstate je teraz sim karta zalozena a telefon funguje, ono takto mi to funguje - tz. ze auto ma vlastne telefonne cislo, ze ked mi niekto chce zavolat do auta, tak musi volat na tel. cislo zalozenej sim karty - ma to len jednu chybu, ze pri kazdom starte, musim zadat pin kod, aby som spustil telefon, cize vsetko - teda auto funguje ako jeden mobilny telefon, s tym, ze sluchatko mozem vybrat a do vzdialenosti cca 10m aj telefonovat. Avsak moj problem je ten, ze chcem pouzivat vlastne blackberry s inou sim kartou a ked vojdem do auta, rad by som sa cez BT napojil na system, aby som mohol fungovat handsfree - a ako som uz pisal, vzajomne som sa spojil BB s auto-telefonom cez BT, lebo dokonca system rozoznal moj BB, ale som spojeny len ako 2 telefony cez BT, ale prichadzajuce hovory na BB mi nepresmeruvava do telefonneho systemu auta - je to vobec mozne?
 
Užívateľov profilový obrázok
Brano-HAVA
Príspevky: 163
Registrovaný: 14.12.2008
Kraj: Banskobystrický

Pondelok, 22. Decembra 2008, 17:53

AHA, v prvom rade BB urcite nema plnu podporu v TCU ani v ULF, co opisujes tak mas autotelefon BT, takze mozes pripojit len BMW telefon. este by som vyskusal sparovat BB a vybrat sim z auta ale predpokladam ze to nepojde , ak nemas vybavu SA633 tak na BB zabudni. V tvojom pripade je asi najlepsia twin karta. Ak by si mal ULF alebo aspon uvedenu vybavu tak to funguje po sparovani nasledovne: zapnes kluc a tel. sa hned pripoji a funguje ako handsfree a kes kluc vypnes tak zas funguje single popripade ak by mal tel. plnu podporu tak fakcia aj sms a tel. zoznam a toto bola asi tvoja predstava. Urcite to nepojde na 2 sim.
Napis mi tvoje VIN a ja ti zistim presnu vybavu a co ma vlastne fungovat.
 
Užívateľov profilový obrázok
Brano-HAVA
Príspevky: 163
Registrovaný: 14.12.2008
Kraj: Banskobystrický

Piatok, 26. Decembra 2008, 17:18

Uz som ti odpisal a poslal vybavu len akurat vtedy klaklo forum tak ti to poslem este raz neskor lebo som na inom kompe.
 
Užívateľov profilový obrázok
dodosson
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 13.10.2007
Auto: E60 530d
Kraj: Košický

Piatok, 26. Decembra 2008, 20:32

Ok, v pohode, ma to cas ... vdaka

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 31 neregistrovaných