... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Peter543
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 2.5.2024
Kraj: Trenčiansky

Kúpa e90

Štvrtok, 2. Mája 2024, 15:35

Zdravím už dlhšie pozerám po e90 320d m47, chcel by som poprosiť o rady čo sa týka kúpi. Oplatí sa vôbec ešte také staré auto + s mojím rozpočtom ktorý nie je obrovský, okolo tých 5-6tisic, na čo si dávať pozor pri kúpe a čo na aute vie najviac odchádzať. Som mladý a bolo by to len moje druhé auto, zároveň nemám až také finančné možnosti. Známy ma odhovaraju od toho, vraj do toho budem stále vrážať peniaze. Čo som si pozeral m47 je jeden z tých viac spoľahlivejšich motor. Opravte ma ak sa mýlim. No zrhnul by som to, celkovo by som potreboval poradiť.
 
lubo123
Príspevky: 10
Registrovaný: 8.3.2021
Auto: 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Kúpa e90

Štvrtok, 2. Mája 2024, 17:31

Cauko mam e90 320d m47 ..a som spokojny najazdd okolo 320 000 km.. skus vyskusat to auto ci sa ti bude pacit a potom hladaj.. ja som skusil vaic znaciek a bmw ma zaujalo ]
 
PearlJam
Príspevky: 33
Registrovaný: 23.10.2023
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa e90

Štvrtok, 2. Mája 2024, 17:54

Zdar, já mám E91, 318d, 105 kW, manuál, r.v. 2012, 300 tis. km a auto bezproblémové.
Na autě za 12 let:
- teklo těsnění na vodní pumpě (vyměnil jsem ji celou),
- odešel (praskl) vlnovec na výfuku (vyměnil jsem za nový, vlnovce odcházejí kolem 200 tis. km).
- popraskaly dráty v ohybu 5 dveří (slabost E91),
- párkrát žárovka.

Dále jsem měnil preventivně:
- tlumiče,
- kotouče a destičky,
- 2x baterka,
- 1x olej v převodovce.

Jinak se na autě nedělalo nic, kromě výměny oleje a filtrů. Za mě spolehlivé auto.

Pokud by auto mělo větší nájezd, hledej takové, které mělo vyměněné rozvody.
Zkontroluj si stav vlnovce na výfukovém potrubí.
Kolem cca 250 až 270 tis. km se rozsvěcuje kontrolka filtru DPF (filtr pevných částic) na přístrojovce (svítí žlutě). Tady buď ho demontuješ a necháš vyčistit (cca 100 až 150 Eur za vyčištění) nebo necháš vyměnit za nový cca 600 Eur neoriginální. Ceny bez demontáže a montáže. Třetí možnost je, že přes diagnostiku necháš vynulovat filtr DPF (nedoporučuji). Každopádně pokud auto má najeto přes 250 tis. tak si zjisti, jestli se něco s DPF filtrem v minulosti dělalo.

Jinak podvozek je festovní, u mě nic neklepe, nebouchá.

Pearl Jam
 
Užívateľov profilový obrázok
Zemo
Príspevky: 257
Registrovaný: 3.7.2010
Auto: F36 435d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa e90

Sobota, 4. Mája 2024, 21:05

M47 je spolahlivy motor, ale pri tom vyssom veku a vysokych najazdoch treba ratat s tym, ze tam moze v klude odist Turbo, upchat sa DPF atd.. Takisto ine veci na tych autach uz budu postupne odchadzat, hociake blbosticky napr. stahovacka okien. Vseobecne su to velmi spolahlive auta aj vynikajuco jazdia, ale pri tom veku sa tam stale nieco bude riesit, nemusia to by nejake zasadne veci, ale aj kazdy druhy mesiac nejaka prkotina vie ist pekne na nervy. Tak s tym treba pocitat a odlozit si na to peniaze. Urcite odporucam si auto dat poriadne preverit, napr. taky Peqpek tuna z fora ti na konkretne auto bude vediet povedat co tam asi moze odist a kedy.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných