... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Autor témy
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

active tourer 225xe plug-in hybrid

Štvrtok, 11. Apríla 2024, 15:20

Niekto s tymto vozidlom? V podstate sa nerozhodujem, lebo uz som to kupil ale bude u mna az za par dni. Viem ake nelichotive ohlasy su na toto vozidlo celkovo ale tu nebolo podstatne ci to je alebo nie je bmw, ale jedna sa o cisty pragmatizmus - vozidlo pre manzelku - vyhradne do mestskej premavky. Do prace, pre rozky, pre deti a domov, raz za mesiac ku kadernicke, ci ku kolegyni na nedaleky vidiek pre domace kurence a vajcia.... Rocne spravi nejakych 6000km.... Ziadne dlhe trasy, ci nebodaj dialnica.... kratke poskakovanie a tango v rytme presovskej cervenej vlny..... Nahrada za stary (a celkom pazravy) ackovy mercedes.... V hre bola este nova toyota aygo x, co je sice dobre auto pre zenu do mesta, ale v pripade nudze alebo nutnosti pouzitia na presun rodiny to je v pase....dozadu nevojde ani stredne velky pes a do kufra akurat tak aktovka.... Cistu elektriku nechcem, ale vozidlo s ekonomickou spotrebou na jazdu po meste, a plusom je, ak sa to vozidlo v pripade nudze da teda pouzit aj na nejaky vzdialenejsi presun o styroch osobach.... Jedna sa o rocnik 2019, uz s novsim akumulatorom 10kWh (starsie mali 7.7 a nejako sa sral), ale tu prevazil fakt, ze vozidlo ma len 33tkm, takze si hovorim, ze by sa to nemuselo nejak hned extra kurvit.... V spojeni motor/elektromotor to je kvazi x-drive a zrychlenie 6.7 nie je na takuto budu zle... Ma niekto take vozidlo aby sa vedel so mnou podelit o svoje radosti alebo trapenia? :lol:
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: active tourer 225xe plug-in hybrid

Piatok, 12. Apríla 2024, 06:16

Podelit sa o skusenosti sice nemozem ale rad budem ked sa vyjadris aj ty po mesiaci ci dvoch ake mas z auta dojmy a skusenosti. Tiez uvazujem nad tymto autom v plug-in verzii. U mna je problem stym ze byvam v bytovke ale v ramci mesta to nieje problem raz za tyzden dobit u brata. Viacmenej by ma zaujimalo aky je tam dojazd na jedno nabitie a ci by to malo pre mna zmysel. Auto by som vyuzival primarne ja kde to mam do prace aj z prace 15 km.
Uvazujem nad tymto jazdenym alebo nad Yaris cross hybrid stvorkolka.

Btw aj ty ams halogenove svetla alebo som len natrafil na velmi vela inzerovanych s halogenami ? :D
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Autor témy
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: active tourer 225xe plug-in hybrid

Sobota, 13. Apríla 2024, 20:39

fritolko napísal:
Podelit sa o skusenosti sice nemozem ale rad budem ked sa vyjadris aj ty po mesiaci ci dvoch ake mas z auta dojmy a skusenosti. Tiez uvazujem nad tymto autom v plug-in verzii. U mna je problem stym ze byvam v bytovke ale v ramci mesta to nieje problem raz za tyzden dobit u brata. Viacmenej by ma zaujimalo aky je tam dojazd na jedno nabitie a ci by to malo pre mna zmysel. Auto by som vyuzival primarne ja kde to mam do prace aj z prace 15 km.
Uvazujem nad tymto jazdenym alebo nad Yaris cross hybrid stvorkolka.

Btw aj ty ams halogenove svetla alebo som len natrafil na velmi vela inzerovanych s halogenami ? :D
No urcite sa podelim, auto budem mat az v utorok. Ak ho planujes nabijat raz za tyzden, tak to veru nebude mat taketo vozidlo pre teba absolutne ziadny zmysel.... Dojazd elektrika je tam okolo 50km u tej novsej verzie s 10kWh bateriou, no v praxi to bude urcite menej a v zime este menej.... jednoducho povedane, treba ho dat nabit kazdy den cez noc.... a tak isto to nabijanie trva dost dlho - z klasickej zasuvky 4-5 hodin, z wallboxu mozno 2,5 hodiny, ale to je stale dost dlho - pocas nakupu sa ti urcite nedobije (iba zeby si nakupoval 2 a pol hodiny a tak dlho aj blokoval nabijacku....) Takze pristup k zasuvke naozaj elementarna potreba u tohto vozidla, inac budes jazdit vacsinou len na benzin s prazdnou bateriou a ten trojvalec turbobenzin si urcite v meste aj daco chlipne..... - budes mat len klasicke benzinove vozidlo predohrab s 100kW motorom..... a vobec nevyuzijes jeho prinos.... pricom kombinacia motor/elektromotor je to dost svizne (165kW)
Da sa dobijat aj pri jazde po dialnici, ale pre plne nabitie treba absolvovat trasu, pocitam tak miniimalne 150km...... a benzinacik si pri vyssich rychlostiach po dialnici vezme aj 8-9 litrov....
Ja to vozidlo beriem len kvoli jazdeniu v meste s tym, ze kazdy den ho mozem nabit pri dome... Plus bude ako druhe vozidlo v pripade nudze sa tam da nalozit rodina a ist aj na dlhsiu trasu avsak uz nie az tak ekonomicky.... taktiez som sa nechal presvedcit lne preto, ze ma nizky najazd 33tkm, no ak by malo mat 100tkm a podobne, tam uz ten akumulator nebude mat bohvieaku kapacitu.... a treba brat model 08/2019 a novsi, az tie mali 10kWh akumulatory a tie predtym boli 7.7 a nejako sa aj predcasne zvykli posrat.... Radsej by som pouvazoval o niecom inom.... s vacsim elektro-dojazdom a kratsou nabijacou dobou, alebo o malom dieseli X1 s-drive apd.....
S tymi svetlami mas pravdu - vela ich je s halogenami a aj to moje bohuzial (aj ked ostatnu vybavu ma celkom solidnu). Ale kedze primarny ucel je jazda v meste a najviac cez den, a zasa v noci je mesto v podstate osvetlene, tak to neberiem ako nejaky velky hendikep....
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: active tourer 225xe plug-in hybrid

Pondelok, 15. Apríla 2024, 07:51

Prikladam sa k tvojmu nazoru ohladom mojej situacie a zjavne plugin nebudem riesit.
Chcel som stvorkolku a benzin ale u BMW je stvorkolka (okrem Xiek) sa pri benzinoch dava pri tych vyssich motorizaciach.

Zatial jazdim X3 E83 v dizli ale to nieje auto na moje jazdenie do 15 km denne.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Autor témy
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: active tourer 225xe plug-in hybrid

Pondelok, 15. Apríla 2024, 08:04

tak skusit hladat x1 f48 x-drive 2.0i
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: active tourer 225xe plug-in hybrid

Utorok, 16. Apríla 2024, 07:32

V bendzine su F48 tak o 5k drahsie v proovnani 2AT , v rovnakej cenovej relacii sa pohybuju len dizle.

Neviem ci tam bola zmena a fixli problem s kvitnucimi zadnymi dverami - Mame F48 2017 a zadne dvere pod oknami zacali kvitnut asi tak dva roky do zadu.

Ale nechcem zasierat vlakno o skusenostiach s AT 225xe, prajem vela stastnych km bez poruchy a nehody!
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Autor témy
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: active tourer 225xe plug-in hybrid

Utorok, 16. Apríla 2024, 19:04

Tak auto je uz doma... Zatial len absolvovana cesta z BA na vychod, takze na skusenosti a hodnotenie este priskoro ale za tych 400km si ma to celkom ziskalo :smile:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných