... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Wuzzi
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 29.3.2024
Auto: 335i N54
Kraj: Nitriansky

Ktoré BMW na daily ?

Piatok, 29. Marca 2024, 20:47

Seruste,

V dohľadnej dobe budem kupovať nové auto na daily, budem ho potrebovať na dlhšie trasy a hlavne aby fungovalo a bolo vždy k dispozícií každý deň, čo pri 335i nie je najvhodnejšie, či už z dôvodu servisu alebo denných nákladov :D. Preto som si sem prišiel po radu, chcem práve BMW, pretože mi vyhovuje samotná jazda a komfort a zároveň som nemal možnosť mať dlhšiu dobu takýto bavorák. Samozrejme nečakám, že servis aj u daily bude 100€ za rok, a ani nečakám spotrebu 5Litro, niečo viem o servise a nákladoch ale zas nechcem mať model, ktorý je viac náchylný na servis a opravy, nie som mechanik, takže to tak dopodrobna neviem a určite niekto z vás tu je fajnšmeker do bavorákov. Už som o nejakých bavorákoch rozmýšlal ale vždy tam bolo veľké ALE, no neviem či to ale je bežné alebo nie. Najviac som rozmýšlal nad E39 530d, ano som milovník benzínu ale je to svižné auto s týmto motorom aj s príjemnou spotrebou naviac to nemá dpf ako dnešné autá a jediný benzín čo by som u E39 privítal je 540i, čo je už dosť vzácne a drahé. Len čo som pozeral E39 tak drvivá väčšina z nich sú absolútne vergle a pár tisícová investícia je nutnosť (chápem že záleží model od modelu a majiteľa od majiteľa) Ďalej som rozmýšlal nad E90, buď nejakým dieslom, nie som si 100% istý ale mám pocit že prvé modely nemali ešte dpf (320d), poprípade 325 - 330i. Ďalej som rozmýšlal aj nad E60 530i - 545i (aj keď 545i už sú o niečo drahšie) poprípade 530d - 540d len zas E60 je ďalšia mačka vo vreci čo som si tak zisťoval a servis tam nie je lacný ale skôr drahší, možno sa mýlim, nevlastnil som žiadnu E60 ale tá by mi vyhovovala najviac pohodlnosťou. Takže si idem po radu, ktorá z možností E39, E90 a E60 je najlepšia a s akým motorom ? Budget mám okolo 8000€ no nemám problém za veľmi pekný a zachovalý kúsok dať aj 10 000€ ak v tom budem vidieť zmyseľ. Poprípade odporučte vy, Xkové rady nechcem, iba sedan.

Ďalej by som poprosil ak by sa dalo nedávať mi návrhy na oktávky a podobné nezmysli, ďakujem ;)
 
PetoK
Príspevky: 9693
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Ktoré BMW na daily ?

Piatok, 29. Marca 2024, 21:49

Hladaj E90 320d 120kW M47 bez DPF.
 
Wuzzi
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 29.3.2024
Auto: 335i N54
Kraj: Nitriansky

Re: Ktoré BMW na daily ?

Sobota, 30. Marca 2024, 01:04

E90 320d mám už dlhšie v hladáčiku, čo poznám chalanov, ktorý majú 320d tak sú s ňou nadmieru spokojný, hlavne ma to láka kvôli absencii DPF, čo je pre mňa absolútne podstatné ak chcem diesel, len by som chcel nejaké rozpísanie, prečo je to vhodnejšie oproti tým, ktoré mám v merku ;) Poprípade na čo si dať pozor a podobne. Tým, že som nevlastnil iné BMW a 335i je moje druhé auto tak neviem podľa toho posúdiť čo sú v pohode náklady a čo nie pri bežných autách, 335i má cenu servisu úplne niekde inde :D
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: Ktoré BMW na daily ?

Sobota, 30. Marca 2024, 07:46

E90 je male auto, E60 je dialnicne auto pohodlnejsie.. ja som kupil e60 540 za 8. do servisu hned 4 a od vtedy to jazdi bez vacsich problemov, sem tam daco treba poriesit, inak velka spokojnost. spotreba je inde ako pri diesly samozrejme, ale benzin V8.. a ten zvuk....
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Ktoré BMW na daily ?

Sobota, 30. Marca 2024, 11:48

Wuzzi napísal:
E90 320d mám už dlhšie v hladáčiku, čo poznám chalanov, ktorý majú 320d tak sú s ňou nadmieru spokojný, hlavne ma to láka kvôli absencii DPF, čo je pre mňa absolútne podstatné ak chcem diesel, len by som chcel nejaké rozpísanie, prečo je to vhodnejšie oproti tým, ktoré mám v merku ;) Poprípade na čo si dať pozor a podobne. Tým, že som nevlastnil iné BMW a 335i je moje druhé auto tak neviem podľa toho posúdiť čo sú v pohode náklady a čo nie pri bežných autách, 335i má cenu servisu úplne niekde inde :D

1. Spolahlivy motor bez nutnosti menit retaz
2. Nema dpf od vyroby
3. Da sa pekne cipnut
4. Nema velke prevadzkove naklady
5. Napravy su drziaky ak neratam tlmice,ktore po 250K uz treba menit
6. Dobra spotreba
7. Nenapada ma teraz nic uz
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných