... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
K2-Blade
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 28.11.2017
Kraj: Prešovský

Bmw e60 "Kopec srandy"

Streda, 13. Marca 2024, 07:33

Zdravím chalani, skúsim Vám opísať moju novú anomáliu. (Bmw e60 173kw po fl xD AT)

Cca prvých 40km jazdy po meste a mimo bez problémov, vyšiel som na diaľnicu, ustálená rýchlosť, a cca po 20km rýchlosť 140km/h mierny kopec som začal obiehať ale mierne ani nepodradilo a zrazu v aute niečo buchlo " trhlo " a otáčky mi skočili z 2200 na 1800 a hneď sa vrátili na 2200, takto mi to spravilo ešte 3x, hneď som zišiel z diaľnice a všetko začal kontrolovať, chod motora OK, bez poruchy na idrive, žiadna kontrolka, ako kebyže sa nič nestalo, od toho momentu som začal autu nakladať a skúšal rôzne situácie a už to neurobilo ani 1x.

-Automat som dával na kompletný repas do ZF Jihlavy pred asi 3 rokmi, od toho momentu som spravil asi 30K km. ( menili hydromenič a mechatroniku)
-Dnes idem na originál diagnostiku od bmw
 
bmwrider
Príspevky: 88
Registrovaný: 4.11.2021
Kraj: Zahraničie

Re: Bmw e60 "Kopec srandy"

Streda, 13. Marca 2024, 23:28

Čus,...no fakt těžko říct,...po diagnostice uvidíš,..ale obecně,jsme nuceni živořit v takových zlodějských zkurvystátech,které nemají na světě obdoby,no příčinou je naše přizdisráčství,zbabělost,zabedněnost a neochota postavit ty vládnoucí podvodné zmrdy ke zdi nebo na šibenici. ;-),no ustupováním ještě nikdo nikdy nic nevyhrál.

Kolegovi před pár lety "repasovali" automat na e 38 v zf pakra nebo jak se to jmenuje v Kojetíně,...pár týdnů OK,než se almara zdánlivě bez příčiny hryzla,reklamace pochopitelně neuznána,....příčina "bagatelní"..chybělo pouze pár litrů oleje /almara NIKDE netekla/.
Tady ve zdejších protektorátních zkurvystátech především není vůle,dělat něco kvalitně,....o co víc tupé ovce vládní židozmrd okrádá,o to více kradou ovce,přesněji o to více se krádají a udávají mezi sebou. Na opravě automatu není až taková věda,..ale,..nic se na to v koloniích nesežene,atypická těsnění,pouzdra,ložiska,obecně.což není nic jiné,než záměr,pokud člověk něco sežene,je to 1000% předražené (ovce chcou pouze banány a sliby vzdušných zámků),...rozebírat agregát,který není z technických důvodů možno poskládat zpět jaksi postrádá smysl.
V Jewropě takřka nesehnatelné věci na repase servořízení a kompresorů klimatizací mi kdysi zasílal jeden pán z nejmenovaného automotive zastoupení v Moskvě,nikdy se nestalo,že by komponenta neseděla nebo nedošla,..no dnes se od nich nic objednat nedá,..ale židáci pochopitelně nezabrání zákazníkovi zaplatit za objednávku,zboží pochopitelně cestou sem ukradou,peníze v nenávratnu,drobný detail dem-okrást.i.je.

V bájné zemi Fentanylu a neomezených možností,omezených pouze velikostí kartonové krabice a výškou mostní konstrukce ,našeho vzoru USA - automaty běžně bez větších problémů skládají a opravují negři,..to jsou ti tvorové ve vývojovém slepém mezipřechodu mezi opicí a člověkem,rodící se s obvyklým handicapem inteligenčního kvocientu do rozsahu IQ max 80. :-D Něco je tady špatně,...asi nám kolonizátoři ještě nedodali ten fentanyl nebo fakt nevím :-D
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 945
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Bmw e60 "Kopec srandy"

Štvrtok, 14. Marca 2024, 09:33

:lol:

BTW, je možné, že hydromenič ti odchádza do večných lovíšť, ten sa prejavuje kolísaním otáčiek... Daj vedieť, čo písala diagnostika.
Prílohy
dafuq-wtf.gif
dafuq-wtf.gif (2.78 MiB) 629 zobrazení
 
K2-Blade
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 28.11.2017
Kraj: Prešovský

Re: Bmw e60 "Kopec srandy"

Sobota, 16. Marca 2024, 18:33

Ja som ale dával robiť automat do JIHLAVY, a diagnostika neukázala nič, všetko mám v zelenom bez poruchy :)
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Bmw e60 "Kopec srandy"

Nedeľa, 17. Marca 2024, 18:59

bmwrider: tak to bol krasny prispevok.... inac z usa sa daju nakupit vsetky diely pre opravy tychto prevodoviek od fy. sonnax a myslim ze aj tu v "eurokurvystane" maju zastupenie. Tak isto z ukrajiny resp cez ich zastupenie v polsku - maktrans.net. Je vsak pravda ze malokto robi veci poriadne a kvalitne, ale to bude hlbsi problem suvisiaci s mnohymi inymi vecami.....

K2-Blade
to buchnutie bolo aj citit ze trho celym vozidlom fest? Moze to suvisiet s funkciou mechatroniky najskor, pripadne regulacne ventily na mechatronike. Ale to tazko povedat.... Ked to urobilo len raz, tak treba s tym jazdit kym sa to nezacne prejavovat castejsie, ale existuje aj moznost, ze sa toho uz nedockas, co ti prajem....
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Bmw e60 "Kopec srandy"

Pondelok, 18. Marca 2024, 13:35

Osobne kedze sa to stalo v kopci aj ked miernom by som ako prve skontroloval hladinu oleja v prevodovke...staci ze chyba a prevodovka si v kopci rada kopne, ale pises ze prevodovka vtedy nepodradila....no pozri ako prve olej a samozrejme nacitat auto tiez cez diag....
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
K2-Blade
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 28.11.2017
Kraj: Prešovský

Re: Bmw e60 "Kopec srandy"

Utorok, 26. Marca 2024, 19:56

Od toho momentu už prešlo pár dní a pár noci, urobil som cca 700KM a auto jazdí, ako keby sa nič nestalo, budem Vám písať ak sa znova niečo udeje resp. niečo nové zistím.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných