... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
Lelyrotonde
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 21.3.2024
Auto: E39 525
Kraj: Zahraničie

Diagnostika necita nic okrem DME a ABS.

Štvrtok, 21. Marca 2024, 16:47

Zdravim,som zufaly prekutral som cely internet ale neviem prist ma chybu.

Mam e39 525 2001 a pocitac mi cita iba dme a abs skusal som cez Inpu a Delphi.co je velmi zvlastne lebo dme je na tej istej linke ako ags a to necita.

Na obd pin 7 ma 12V a pin 8 vselijako preskakuje(zvlastne ze ale abs cita lebo to je na pine 8)
Poodpajal som vsetky moduly ale stale nic.
Skusil som spravit bypass pinu 8 rovno do palubovky,ale nic.
Palubovku som potom napojil na zdroj mimo auta,ale necita,co by znamenalo ze tam je problem,ale stale mi necita ags ani pri odpojenej palubovke.
Skontroloval som aj spojny bod 8 pinu pod kobercom ale tam je to suche a ciste.

Pre par mesiacmi som zapojil bateriu naopak a odpalilo mi to moduli vo dverach a kufor ale to som vsetko spravil,auto sa inak sprava normalne az na tu diagnostiku.
Co sa mohlo este odpalit co by som mal pozret?
Pisal som vselikade na fora ale nikto mi nevie poradit.

Budem vdacny za akykolvek input,dakujem
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Diagnostika necita nic okrem DME a ABS.

Štvrtok, 21. Marca 2024, 19:29

Spoj piny 7,8
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Diagnostika necita nic okrem DME a ABS.

Piatok, 22. Marca 2024, 15:00

Lelyrotonde napísal:
Zdravim,som zufaly prekutral som cely internet ale neviem prist ma chybu.

Mam e39 525 2001 a pocitac mi cita iba dme a abs skusal som cez Inpu a Delphi.co je velmi zvlastne lebo dme je na tej istej linke ako ags a to necita.

Na obd pin 7 ma 12V a pin 8 vselijako preskakuje(zvlastne ze ale abs cita lebo to je na pine 8)
Poodpajal som vsetky moduly ale stale nic.
Skusil som spravit bypass pinu 8 rovno do palubovky,ale nic.
Palubovku som potom napojil na zdroj mimo auta,ale necita,co by znamenalo ze tam je problem,ale stale mi necita ags ani pri odpojenej palubovke.
Skontroloval som aj spojny bod 8 pinu pod kobercom ale tam je to suche a ciste.

Pre par mesiacmi som zapojil bateriu naopak a odpalilo mi to moduli vo dverach a kufor ale to som vsetko spravil,auto sa inak sprava normalne az na tu diagnostiku.
Co sa mohlo este odpalit co by som mal pozret?
Pisal som vselikade na fora ale nikto mi nevie poradit.

Budem vdacny za akykolvek input,dakujem
100% odpalena elektronika v budikoch. Diag line z pin 7 ide priamo do budikov a tie su v podstate branou medzi Diag Line a K-BUS, cize vsetko co je na K-BUS nefunguje a neda sa s tym spojit. DME a ABS ma vlastne prepojenie na DIAG line, preto ti to vidi len tie dve veci. AK by si mal zaujem to vyriesit, ozvi sa do ss.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných