... všetko o BMW ...

reklamne predmety bmwklub.sk
 
peto15015
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 14.3.2024
Auto: Bmw
Kraj: Banskobystrický

E34 525TD občas nestartuje a stráca vykon

Štvrtok, 14. Marca 2024, 00:52

BMW 525 TD povodne 2.4td

Občas nestartuje a občas stráca vykon - väčšinou ide normálne na plný výkon..

Doteraz 2 roky išlo bez problemov
Rok stalo ale bolo pravidelne prestartovane sem tam aj kratšia jazda.

Teraz keď som začal jazdiť išlo normálne týždeň - dva
Potom sa stalo že dlho tocilo nenaslocilo skúsil som zas a po dlhom točeni naskočilo myslel som že zle ukazuje naftu tak som dotankoval a nejaký čas bolo ok.

Potom sa to začalo opakovat.
Dotankovalo sa 30L pol dňa bolo ok potom zas dlhsie točilo a pri jazde prestalo ťahať asi 3min. Potom išlo a po pár min zas a keď som zhasol tak zas len tocilo a nechcelo nakopnut.

Kúpil som nové cerpadlo do nádrže magneti marelli

Deň bolo ok cca 150km a cca 20 štartov ok potom zas nechcelo naštartovať cerpadielko hučalo a len tocilo.

Potom nakoplo išlo v plnom výkone a po polhodine strácalo výkon až zdochlo za jazdy potom zas nechcelo chytit a na 3-4x dlheho tocenia chytilo potom výkon dakedy strácalo dakedy zas išlo perfektne.
 
peto15015
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 14.3.2024
Auto: Bmw
Kraj: Banskobystrický

Re: E34 525TD občas nestartuje a stráca vykon

Štvrtok, 14. Marca 2024, 00:54

Poprosím nejaké rady neviem čo vyskúšať.
Skúsim relatka či sú ok a hadičky inak ma nenapadá nič.

Mám ešte dve plne pojazdné auta s týmto motorom takže nieje problém prehodiť diely a vyskusat

Ďakujem za rady
 
bmwrider
Príspevky: 88
Registrovaný: 4.11.2021
Kraj: Zahraničie

Re: E34 525TD občas nestartuje a stráca vykon

Nedeľa, 17. Marca 2024, 15:35

Zdarec,...kolik máš v nádrži nafty? Nádrž je z důvodu vybrání pro kardan rozdělena defacto na 2 poloviny,je spojena přepouštěcím systémem,který přečerpává palivo z jedné poloviny do druhé,podmínkou je funkční podávací elektrické čerpadlo v nádrži,když je nádrž plná,tak si nízkotlaká čerpací část ve vstřikovacím čerpadle nasaje naftu už sama,auto ale bude dlouho startovat,...pokut Ti klesne hladina v nádrži do té míry,že jedna polovina nádrže zůstane prázdná /pokud je elektrická podavačka nefunkční/auto vynechává až nakonec zdechne. Nerad bych Ti kecal,ale minimum paliva v nádrží,aby byla hladiny obou polovin vyrovnané je 25 lt (už si to přesně nepamatuji),......podavačku do nádrže jedine OEM nebo VDO-Siemens ,...jsou dost drahé,ale ostatní náhrady stojí za vyliž,může se stát,že čerpadlo nevyvine dostatečný tlak k protlačení paliva z 1poloviny nádrže do 2,v systému propojovacího potrubí jsou jednocestné membránové ventily,celé je to uchyceno v nádrži v držácích a těsněno O kroužky z materiálu FKM fluorkaučuk Viton,O kroužky jsou hnědé či zelené barvy,jiný materiál agresivní palivo rozleptá,těsnost systému v nádrži je podmínkou funkčnosti celé soustavy. Magneti marelli je dnes shitt vyráběný v číně,...já jsem měl v minulosti podobný problém s čerpadlem,po montáži náhrady VEMO čerpadlo nevyvinulo tlak nutný k protlačení paliva,jinak normálně "vrčelo",...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných