... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
juraj olek
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 8.2.2024
Auto: BMW x3 g01
Kraj: Prešovský

BMW x3 g01 parkovací asistent

Sobota, 16. Marca 2024, 08:13

Ahoj,
Som čerstvý majiteľ BMW X3 G01 r.v. 2019. Skúšam parkovací asistent a takmer nikdy mi nenájde parkovacie miesto. Neviete mi poradiť, kde robím chybu? Postupujem presne podľa návodu, ale z X skúšok, som zaparkoval len 2krát.
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: BMW x3 g01 parkovací asistent  Topic is solved

Sobota, 16. Marca 2024, 11:06

Neviem sice ako je vyladeny v X3 ale vseobecne su tie parkovacie asistenty dobre iba na jednoduche parkovanie, ked je vela miesta. Ak nema dostatocne miesto (podla neho) tak jednoducho miesto nie je. Ak je zlozitejsie parkovanie kde na prvy pohlad miesto bolo tak tam vojde a ked zisti, ze uz dalej "je to problem" tak to rovno vzda.
 
Užívateľov profilový obrázok
H@wky
Príspevky: 463
Registrovaný: 28.12.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: TN, Dca, IL

Re: BMW x3 g01 parkovací asistent

Sobota, 16. Marca 2024, 13:26

RTG napísal:
Neviem sice ako je vyladeny v X3 ale vseobecne su tie parkovacie asistenty dobre iba na jednoduche parkovanie, ked je vela miesta. Ak nema dostatocne miesto (podla neho) tak jednoducho miesto nie je. Ak je zlozitejsie parkovanie kde na prvy pohlad miesto bolo tak tam vojde a ked zisti, ze uz dalej "je to problem" tak to rovno vzda.
kámo,ty si riadny odborník :D
 
Užívateľov profilový obrázok
H@wky
Príspevky: 463
Registrovaný: 28.12.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: TN, Dca, IL

Re: BMW x3 g01 parkovací asistent

Sobota, 16. Marca 2024, 13:29

juraj olek napísal:
Ahoj,
Som čerstvý majiteľ BMW X3 G01 r.v. 2019. Skúšam parkovací asistent a takmer nikdy mi nenájde parkovacie miesto. Neviete mi poradiť, kde robím chybu? Postupujem presne podľa návodu, ale z X skúšok, som zaparkoval len 2krát.
pusti parkovaci asistent a pomaly prechadzaj cez parkovacie miesto aby si zmeral vzdialenost, mal by ti ponuknut moznost parkovania ak je parkovacie miesto vyhovujuce. das smerovku a drzis tlacitko P. auto uz prevezme kontrolu nad operaciou.
P.S.: musis mat zapnuty pas, inak to nepojde
PPS: neexistuje jednoduche a zlozite parkovanie :D
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: BMW x3 g01 parkovací asistent

Sobota, 16. Marca 2024, 14:14

H@wky napísal:
mal by ti ponuknut moznost parkovania ak je parkovacie miesto vyhovujuce
NO shit sherlock a kedze ma nejaku nastavenu minimalnu sirku/dlzku aby sa vmanevroval, tak pokial si pod rozsahom, tak to berie, ze miesto nema hoci tam manualne zaparkujes. Tam kde standardne dokazem zaparkovat asistent si netrufa. Alebo parkujes medzi dve auta, ktore svojim nepresnym statim vytvaraju lichobeznik, tak parkovanie zacne lebo na zaciatku si v tolerancii a potom v polke to vzda a zahlasi, ze prevezmite riadenie, lebo uz nie si v idealnom poli.
Vyskusane u viacerych vyrobcov na roznych autach. Pravdou je, ze X3 som neparkoval a preto som povedal, ze "standardne"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných