... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12253
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW E91 325D M57N2 chybný vstrek ?

Pondelok, 2. Októbra 2023, 22:34

PeqpeK napísal:
podla mna to moze kludne pouzivat ten snimac na rampe...pred startom tam ocakava 2-4bar a nie su tam, tak zapise chybu, po starte to mozno ide lebo podavacka este neni uplne dead
potom ma este napada ze by bol integrovany v tom ohreve...

Dobry postreh…


Fuel heating
The fuel heating unit is integrated in the fuel filter and is activated depending on the temperature and pressure in the fuel filter. Pressure switches and thermostats are also integrated in the fuel filter. The fuel heater only works with the ignition switched on.
The fuel heater is switched on in the case of:

- Fuel pressure > 6 bar AND
- Fuel temperature < 2 °C

The fuel heater is switched off again in the case of:


- Fuel pressure < 5.5 bar for a duration of > 5 min OR
- Fuel temperature > 12 °C OR
- During the starting process: if the electronics in the fuel filter detect a battery voltage < 7.5 V for longer than 0.2 s

Troubleshooting
The fuel heater is not activated by the DDE control unit. However, the fuel heater reports a detected filter blockage via the signal DIAG_DKH to the DDE control unit. The DDE control unit then stores the fault.



Skonroluj konektor na vyhreve palivaku(palivak si kedy menil? Znacka?)
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
niemand
Príspevky: 35
Registrovaný: 2.9.2023
Kraj: Bratislavský

Re: BMW E91 325D M57N2 chybný vstrek ?

Pondelok, 2. Októbra 2023, 22:40

Mea culpa,
Tiež som už nato došiel .
Kľudne mi vynadaj do hrbatých psov.
Pôjdem sa zastreliť do rybníka.
 
h0rac
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: BMW E91 325D M57N2 chybný vstrek ?

Utorok, 3. Októbra 2023, 16:57

TT-SIMIK napísal:
Dobry postreh…


Fuel heating
The fuel heating unit is integrated in the fuel filter and is activated depending on the temperature and pressure in the fuel filter. Pressure switches and thermostats are also integrated in the fuel filter. The fuel heater only works with the ignition switched on.
The fuel heater is switched on in the case of:

- Fuel pressure > 6 bar AND
- Fuel temperature < 2 °C

The fuel heater is switched off again in the case of:


- Fuel pressure < 5.5 bar for a duration of > 5 min OR
- Fuel temperature > 12 °C OR
- During the starting process: if the electronics in the fuel filter detect a battery voltage < 7.5 V for longer than 0.2 s

Troubleshooting
The fuel heater is not activated by the DDE control unit. However, the fuel heater reports a detected filter blockage via the signal DIAG_DKH to the DDE control unit. The DDE control unit then stores the fault.



Skonroluj konektor na vyhreve palivaku(palivak si kedy menil? Znacka?)

SImik, palivový filter som vymenil minulý rok v októbri, cca 18 tis KM dozadu. Značka Mann.
Čo sa týka toho predhrevu, tak keď som pozeral palivový filter pred 2 týždňami či náhodou z neho nevytečie bordel tak jednak bol čistý, ale tiež som odpájal konektor na predhreve nafty a keď som ho opäť zapojil tak zatiaľ chyba Fuelfilter Warmup ( kraftstofffilter ) už nevyskočila

edit 2: tak nič znovu vyskočila chyba s predhrevom nafty
 
Gašťo
Príspevky: 16
Registrovaný: 22.6.2020
Auto: E91, 318d
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, Bratislava

Re: BMW E91 325D M57N2 chybný vstrek ?

Utorok, 10. Októbra 2023, 21:15

Tak ako? Čo nové? Celkom ma zaujíma, ako sa vyvíja táto záležitosť.
 
h0rac
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: BMW E91 325D M57N2 chybný vstrek ?

Pondelok, 16. Októbra 2023, 20:04

Malý update : zatiaľ po výmene regulátoru tlaku na rampe je klud. Urobil som cca 750 km bez zaváhania. Neviem či treba urobiť adaptáciu pri výmene tohto ventilu, niekde som sa dočítal že by bolo dobré ju urobiť no tento konkrétny reset podľa popisov som v Ista nenašiel. Našiel som len ABL : Delete engine adaptation value ale zatiaľ som sa toho nechytal.
Je tu aj video kde ukazuje chlap presne tento ventil pre M57 motor a hovorí že je nutné to resetovať no má iný typ diagnostiky a mne chybu akú má on nevyhodilo.
Prikladám link
Reset adaptácie

Zatiaľ auto ide dobre, mám pocit že je trošku vyššia spotreba z " dlhodobého" hľadiska. Keď som resetol spotrebu cez BC páčku tak na rovnakej trase som urobil zhruba podľa palubákov 6.2 l a cca 900 - 1000 km na nádrž. Teraz najnižšie ako som sa dostal je 6.5l čo nie je tragédia a voči prejdeným KM ( cca 250km na štvrť nádrže ) som teraz urobil necelých 200 km a štvrťka je fuč. ( nebolo ešte takto chladno )

Ak je nutné urobiť adaptáciu, vedel by niekto poradiť ktorou funkciou konkrétne ?
 
h0rac
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: BMW E91 325D M57N2 chybný vstrek ?

Sobota, 17. Februára 2024, 19:04

Tak menší update na oživenie tejto témy.
Po výmene regulátoru tlaku paliva na rampe sa vypnutie auta chvalabohu už nezopakovalo, no chyba 4B0B nezmizla.
Po zhruba 2 tisíc KM som opäť vymenil snímač tlaku paliva ( second hand original BMW ) no takisto žiadna zmena , ani na správaní auta ani s chybou 4B0B.
V januári som vymenil predhrev nafty ktorý mi vyhadzovala diagnostika - chyba ohľadom predhrevu sa už nezopakovala ale vplyv na chybu 4B0B to nemá , stále ju vyhadzuje diagnostika.
Dnes som sa teda odhodlal na ďalší diel v tejto sústave pretože auto síce jazdí dobre ale vadí mi že tam svieti tá chyba, tak som vymenil regulátor prietoku paliva na čerpadle (MRV ) za nový Bosch keďže aj originál čo tam je bol bosch. Všetko som poskladal vymazal chyby no chyba 4B0B stále naskakuje.

Pri pozorovaní tak naskočí iba vtedy keď je auto vypnuté. Pokiaľ je auto naštartované a vymažem chyby tak chyba sa neukáže , všetko je v poriadku.
Akonáhle vypnem motor a dám načítať údaje o aute tak chyba naskočí ... ak vymažem chyby pri vypnutom motore chyba naskočí okamžite.

Diagnostika je čistá, jediné 2 chyby sú len JBE Axuilary water pump ( čo má skoro každá E9X a mal som ho aj pred chybou 4B0B) a potom už spomínaná chyba 4B0B.

Ten reset adaptácií som nerobil keďže sa nikto nevyjadril a nenašiel som to v Iste.

Niekto nejaké nápady čo by to teda ešte mohlo byť ? Žeby ozaj to robilo palivové čerpadlo v nádrži aj keď už auto za jazdy nevypína ?

Ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12253
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW E91 325D M57N2 chybný vstrek ?

Nedeľa, 18. Februára 2024, 00:08

Urob adaptacie paliva ak v iste su…Neviem ako pri E rade z hlavy,ale pri F su. Ked menis cokolvek na palive,ventil,senzor,cerpadlo treba ich robit…Moze byt chyba aj rj…
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
h0rac
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: BMW E91 325D M57N2 chybný vstrek ?

Nedeľa, 10. Marca 2024, 16:25

Veru nenašiel som adaptácie paliva v Iste, jedine keď sa mení váha vzduchu... buď to na mojom aute nie je možné alebo mám blbú verziu Ista ? mám 4.0.1

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných