... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
delarock
Autor témy
Príspevky: 161
Registrovaný: 17.8.2014
Kraj: Košický

G30 Vrzganie napravy nevedno odkial

Utorok, 20. Februára 2024, 22:10

Ahojte riesil niekto vrzganie G30 kasne ? mam M packet s adaptivnymi tlmicmi (540i)

Najviac to pocut napr ked idem pomalicky dole poriadnym kopcom do pravotocivej zakruty ( ked odbacam na ulicu) pripadne ked dobrzduje clovek, alebo ked sa pohynam na plnom raide . Brzdy to nerobia, sedacka tiez nie (ta sice tiez vrzga ale inak ) Z vonku napravy vyzeraju na prvy pohlad ok testovali mi ich. Ked namazali komplet vsetky manzety a klby tak sa mi zdalo ze den dva to az tak nerobilo. Hlavne sa chcem spytat cii to nieje nejaka “detska” chyba tychto aut lebo zacina ma stvat ze auto v malych rychlostiach vrzga ako lada. Ked ide clovek po nerovnostiach v nizsej aj vyssej rychlosti absolutne bez problemov.
 
PeterPP
Príspevky: 14
Registrovaný: 19.11.2023
Auto: BMW G30 520xd 2020
Kraj: Prešovský

Re: G30 Vrzganie napravy nevedno odkial

Streda, 21. Februára 2024, 10:52

Rovnako to mám aj ja, občas pri niečom to zavŕzga alebo zapraští, ale to skôr je spôsobené uvoľnením bŕzd pri rozbehu. Všimol som si to pri viacerých autách, nie len mojej g30. Ja osobne to neriešim, robí to len pri rozbehu a mám dojem, že to robilo aj od nova (nemal som to auto dennodenne od 1. km) ale občasne som sa na ňom vozil
 
delarock
Autor témy
Príspevky: 161
Registrovaný: 17.8.2014
Kraj: Košický

Re: G30 Vrzganie napravy nevedno odkial

Streda, 21. Februára 2024, 15:55

dakujem za postreh, akurat by som sa chcel spytat ci vo vasom pripade to robi aj ked sa nerobi nic s brzdou, lebo mne to vrzga ako som pisal mam dojazd dole kopcom a odbocka na ulicu doprave a vtedy pocujem vrzgot fajne ……
 
PeterPP
Príspevky: 14
Registrovaný: 19.11.2023
Auto: BMW G30 520xd 2020
Kraj: Prešovský

Re: G30 Vrzganie napravy nevedno odkial

Štvrtok, 22. Februára 2024, 18:41

Áno, stane sa u mňa aj keď nebrzdím a vytáčam sa ale neriešim to nejak. Možno nejakí mechanici by tu vedeli poradiť, možno nejaké uloženie tlmičov alebo …
 
delarock
Autor témy
Príspevky: 161
Registrovaný: 17.8.2014
Kraj: Košický

Re: G30 Vrzganie napravy nevedno odkial

Utorok, 5. Marca 2024, 20:13

Najhorsie je ze pri beznej prehliadke to ani nejak neni zjavne odkial to ide bolo auto na zdvihaku :) Trosku ma to stve lebo co som odpredal mojmu mechanikovi F10 535I tak ta je o 8 rokov starsia ale nevydava ziadne zvuky :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných