... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
dbas199
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 22.3.2021
Auto: BMW E39 530Da
Kraj: Košický

F30 teplota oleja

Pondelok, 27. Novembra 2023, 19:03

AhojtePred nedávnom som si zadovážil F30 320xD 2017 (130tkm)
Píšem s prosbou o radu, nakoľko sa mi auto nezohrieva na prevádzkovu teplotu 100 stupňov. Teplota pri normalnej jazde od štartu stúpa nahor úplne bez problemov ani sa to nezohrieva nejako dlho, ale ručička nikdy nieje presne v strede ale cca na 95 stupňov a tu sa aj drží počas celej jazdy, neevidujem žiaden pokles teploty ani nič podobné, pokiaľ viem tak u týchto modelov má byť presne na 100.
Týmto sa chcem opýtať či niekde hľadať problem, alebo je to v zimnom období štandartná teplota.
Dohrávam aj foto aby ste mali predstavu na akej teplote sa to drží

Ďakujem za rozumné odpovede:)
Prílohy
IMG_2013.png
 
jnet318d
Príspevky: 3
Registrovaný: 14.1.2024
Auto: F31 - 318d
Kraj: Košický

Re: F30 teplota oleja

Nedeľa, 14. Januára 2024, 05:59

zdar.
uplne presnu odpoved nedostanes mimo servisu ale ak mas dostatok oleja, dostatok chladiacej kvapaliny tak to nieje problem. Samozrejme predpokladame ze necujes rachotenie retaze, volnobezne otazky neskacu, nemas ziadne chybove hlasenia. Nieco take som spozoroval aj u seba v meste pri nizkej zatazi ale hned ako som to vzal na dialnicu teploty boli ok. mozno len musis prehnat pavuciny. skus si cez vikend spravit testovacu jazdu. najprv slusne zohrej auto a potom zacni pridavat zataz po zohriati zapni sport a prezen ho 5-10 min na dialnici.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: F30 teplota oleja

Utorok, 27. Februára 2024, 21:54

to je normalne. Odkial si prisiel nato, ze prevazdkova teplota ma byt presne 100st?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných