... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

bmwtt.sk
 
777matoh777
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 1.12.2023
Auto: Bmw X5 F15 m50d
Kraj: Prešovský

Re: Zhavice bmw X5 m50d 2015

Streda, 20. Decembra 2023, 21:39

Dobre nekoduje! Registruje staci?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12254
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Zhavice bmw X5 m50d 2015

Streda, 20. Decembra 2023, 21:57

Neregistruje….iba zhavice maju funkciu v diag
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Zhavice bmw X5 m50d 2015  Topic is solved

Štvrtok, 21. Decembra 2023, 13:55

777matoh777 napísal:
Dobre nekoduje! Registruje staci?
nekoduje sa nic ani neregistruje. Len u motorov N47 sa po vymene robi identifikacia po vymene, aky typ tam ide, ale pre N57 nie, takze mozno preto ti nefunguje ta registracia, lebo DDE taku servisnu funkciu nepodporuje, cize u tvojho vozidla je napevno danne ake tam maju ist.
Bezny katalog pise ze do rv 2017 idu tie BERU, ale ten vzdy zobrazuje vsetky alternativy, a tu kompatibilitu nevie vzdy urcit spravne, je to taky vseobecny katalog, ale katalog na bmw serveri zasa uvadza tie BOSCH co som spominal a ziadna ina alternativa tam zobrazena nie je. Pri kliknuti na ten druhy typ zhavica na vykrese mi to pise "the part is not installed in this vehicle". Cize jedna vec moze byt pre motory N57TU a ine to moze byt pre tvoj motor oznaceny ako N57X, toho sa ta vec s rokom 2017 nemusi tykat. Len nevieme v com je vlastne problem, po vymene auto nezhavi alebo co?
Mas spravnu RJ zhavenia? mala by byt 12217822100
 
777matoh777
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 1.12.2023
Auto: Bmw X5 F15 m50d
Kraj: Prešovský

Re: Zhavice bmw X5 m50d 2015

Štvrtok, 21. Decembra 2023, 19:59

Ide o to ze pri prvych mrazoch auto naskocilo ale zdochlo resp zacalo triast alebo tocilo dlho…na diag to pisalo chybu lin komunikacie…pozrel som na nete podla kodu chyby vyzeralo to na rj zhavenia tak sa objednala k tomu sa objednali zhavice poskladalo sa to ale potom to pisalo chybu zhaviaceho koliku z toho som vysiel ze tie bosch zhavice asi niesu kompatibilne +neslo to prihlasenie tej rj respektive zhavicov. Tak preto som tam nechal stare zhavice ktore sice obeh mali so skusackou ale tri boli dost zadimene ako keby zle zhavili…ts chyba lin komunikacie je stale v pameti zavad a moze to znamenat viem mrte zavad na zbernici lin kde ke rj zhavenia, alternator, cerpaldo pomocne na vodu a ibs baterie (ta tiez pise chybu slrat na minus kabel som objednal zatial neprisiel) auto rano vypise ze zhavi ale niekedy proste zacnu skakat otacky (od paru ludi mam info ze vraj tie zhavice nielen zhavia na start ale aj prizhavuju pri nizsisch teplotach na zaciatku choda motora) samozrejme ked auto zacne trochu pri tych teplotach zdochinat ako keby vypise aj chybu vstreku na valci c1 kde bol zhodou okolnosti aj jeden z tych zadymenich zhavicov. Preto chcem dat do poriadku najpr zhavenie. Potom vymenim rovnonten ibs kabel na baterke a tak pojdem dalej az pokial nezmiznu vsetky chyby. Podla schemy ktoru mam som premeral vsetky komunikacne kable zo zbernice lin od vsetkych sucasti na zbernici do RJ motora a vsetky kable su v poriadku neprerusene. Cely zivot som mal VW group a vsetok servis som si riesil sam od elektriky az po rozvody a podobne teraz mam BMW prvy krat cize vsetko riesim len cez portaly fora a podobne co sa tychto veci tyka. To ze pri N57 sa to neregistruje som nepostrehol kedze som cital vraj ano a aj diag to podporuje. Vdaka
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Zhavice bmw X5 m50d 2015

Piatok, 22. Decembra 2023, 11:47

LIN Je to seriova single wire zbernica. AK tam mas chybu komunikacie, tak pochopitelne to zhavenie nemoze fungovat spravne.... Ved ten modul zhavenia komunikuje s DDE cez LIN bus, tak komunikovat nemoze a nemoze ani fungovat. Tvoj problem bude suvisiet s IBS. Ak je vadny, blbne doslova cele vozidlo (este horsie to bolo s vozidlami e60 ktore mali BSD zbernicu) a nic na LIN nekomunikuje spravne. Vymen IBS senzor a bude to fungovat. Po vymene IBS je potrebne nechat vozidlo 3 hodiny v klude, pretoze IBS si kontroluje stav baterie. Na skusku ho mozes odpojit. Chyba IBS komunikacie samozrejme zostane, ale mala by zmiznut chyba komunikacie s RJ zhavenia.
 
777matoh777
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 1.12.2023
Auto: Bmw X5 F15 m50d
Kraj: Prešovský

Re: Zhavice bmw X5 m50d 2015

Piatok, 22. Decembra 2023, 14:43

Vdaka, vyskusam to aj odpojit. Label tu mal byt iz davnejsie len nejako nedosiel. Tak hned ako pride ho vymenim a uvidime.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných