... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
synak
Autor témy
Príspevky: 180
Registrovaný: 12.5.2013
Auto: G05 2022
Kraj: Bratislavský

špinavé projektory - laserové svetlomety G05

Piatok, 15. Decembra 2023, 18:38

…vedel by ste prosim niekto, kto ma G radu a laserove, alebo led svetla, pozriet v akom stave mate projektory/ cocky ?
Ja mam na G05 22 000km a projektory na oboch svetlometoch maju z vnutra taky hnusny ako keby olejovity/prachovy zlty film.
Auto nejazdi v prasnom prostredi a parkuje iba v garazi.
Porovnal som so susedom ( X3 2020 90 000km “ obycajne” LED ) a on ich ma priezracne ciste.
Vidno to len pri zapnutych svetlach ako na foto.
Chystam sa s tym do BMW, auto je este v zaruke, ale chcem mat nejake referencie, aby som vedel ci tam mam po nich hulakat, ked mi budu tvrdit ze je to normalne, dik.

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1043
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: špinavé projektory - laserové svetlomety G05

Piatok, 15. Decembra 2023, 21:53

Nie je to normalne. Otazna je pricina. Nebastrngoval niekto so zadnymi krytmi/zaslepkami apod.? Nechodis na umyvarku ,kde do vsetkeho peru wapkou o sto dvesto? Alebo nebodaj nejaku parnu rychloumyvaren v obch.centre? Taketo pravidelne teplotne soky mohli poskodit tesnost svetiel.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Observer
Príspevky: 131
Registrovaný: 25.6.2018
Auto: naftove
Kraj: Zahraničie

Re: špinavé projektory - laserové svetlomety G05

Sobota, 16. Decembra 2023, 17:02

nemusi to byt nutne vada... aj na mojej G30 LCI s lasermi su sosovky nazltle, je to dane konstrukciou laserovych svetiel
na rozdiel od LED, Laser produkuje modre svetlo (modry laserovy luc), ktory je premietany cez sustavu sosoviek a v jednej sosovke je zlty fosfor, s ktorym laser reaguje a vznika velmi jasne biele svetlo (https://www.autoevolution.com/news/this ... 50098.html)
zrejme kvoli rozptyleniu svetelneho luca su sosovky projektora naviac akoby matne (vid fotky sosoviek na mojom aute)

IMG_5362_resize.JPG
vnutorna sosovka

IMG_5363_resize.JPG
vonkajsia sosovka
 
synak
Autor témy
Príspevky: 180
Registrovaný: 12.5.2013
Auto: G05 2022
Kraj: Bratislavský

Re: špinavé projektory - laserové svetlomety G05

Nedeľa, 17. Decembra 2023, 15:54

Dakujem za odpoved a foto, ak smiem byt otravny, vedel by ste sem dat aj foto so zapnutymi svetlami ?
Takto pri vypnutych svetlach su aj moje projektory ciste a na pozadi sa iba premietaju/odrazaju zlte “vnutornosti”, to je ok a chapem preco je tam ten zlty odraz, ale po zapnuti svetiel sa zobrazi na vnutornej strane projektora taky ako keby prachovy povlak, to je to co ma stve a co napr. susedove auto nema, ale dobry point s tou laserovou technologiou a tym fosforom, mne to pride ako keby sa v tych svetlometoch nieco postupne odparovalo ( ten fosfor ? ) a zachytavalo sa to na sosovkach/projektoroch.
Preto sa to mozno na obyc LED nedeje.
Netesnostou to asi nebude, svetlomety na nerosia, auto nemalo nehodu ani sa v nich nikto “nevrtal”.
Plus som cital na viacerych forach ze BMW z cennikov a konfiguratorov stahuje laserove svetla, G05/06 po FL ma uz iba LED, boh vie preco, cena vyroby, alebo casom zistili nejaky problem ( napr ten moj )

Obrázok
 
Observer
Príspevky: 131
Registrovaný: 25.6.2018
Auto: naftove
Kraj: Zahraničie

Re: špinavé projektory - laserové svetlomety G05

Pondelok, 18. Decembra 2023, 11:01

nech sa paci... posielam foto mojich svetiel, ked svietia :mrgreen:
pri zapnutych svetlach je aj u mna vidno nejaku "kresbu" na prejektore (na vonkajsom svetle), mne to pripada, ako keby pri montazi to niekto chytil mastnou rukou (viem, ze to je asi hlupost, ale najlepsie to IMHO opisuje ako to vyzera...) mam to tam od zaciatku (t.j. co je auto u mna = 2,5 roka / 35t km) a nemam pocit, ze by sa to menilo alebo zhorsovalo funkcnost svetla, auto je G30 LCI 07/2020, t.c. cca 60.000 km
k tomu, preco BMW prestalo ponukat laserove svetla som cital, ze tie nove matrix lights su vraj rovnako ucinne (alobo dokonca este viac) ako laser a na vyrobu neporovnatelne lacnejsie, neda sa vylucit, ze za tym je aj nejaka vyrobna vada, o ktorej BMW nechce hovorit..... (https://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=1996795)
dokonca, podla toho, co som sa dozvedel v citovanom vlakne, G30 LCI by mala mat kombinaciu matrix a laser lights... :-k
Prílohy
IMG_5443c.jpg
IMG_5441.JPG
IMG_5440.JPG

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných