... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
juro xd
Príspevky: 23
Registrovaný: 23.8.2023
Auto: BMW 530xD
Kraj: Nitriansky

Re: Po výmene turba nabera výkon až po cca 3000rpm

Sobota, 9. Septembra 2023, 18:17

Najskôr skontroluj či sú nahodené všetky vzduchové hadice. Ja som po zaslepení klapiek nenaklikol hadicu na škrtiacu klapku a auto stratilo tah a nepísalo žiadnu chybu.
 
blahuta243
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 11.3.2021
Auto: Bmw e60 525d 2004
Kraj: Košický

Re: Po výmene turba nabera výkon až po cca 3000rpm

Sobota, 9. Septembra 2023, 19:04

Je to skontrolovane je to okey no teraz som odpojil podtlakovu hadicku z egr a siel som sa previezt ziadna zmena moze byt ze neotvara egr a preto taky vykon?
 
juro xd
Príspevky: 23
Registrovaný: 23.8.2023
Auto: BMW 530xD
Kraj: Nitriansky

Re: Po výmene turba nabera výkon až po cca 3000rpm

Nedeľa, 10. Septembra 2023, 08:06

EGR pracuje hlavne pri volnobežných a zvýšených otáčkach. Ak je nefunkčný,tak to nemá zásadný vplyv na výkon motora. Prečo sa vlastne menilo turbo,ked píšeš,že malo pekný zátah odspodu??
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Po výmene turba nabera výkon až po cca 3000rpm

Nedeľa, 10. Septembra 2023, 15:41

juro xd napísal:
EGR pracuje hlavne pri volnobežných a zvýšených otáčkach. Ak je nefunkčný,tak to nemá zásadný vplyv na výkon motora. Prečo sa vlastne menilo turbo,ked píšeš,že malo pekný zátah odspodu??
ked je nefunkcne tak moze ostat otvorene aj vtedy kedy nema, cim zamedzi prisunu cerstveho vzduchu a auto nasledne nema vykon a dymi, alebo ani nemusi ist nastartovat ;)
 
juro xd
Príspevky: 23
Registrovaný: 23.8.2023
Auto: BMW 530xD
Kraj: Nitriansky

Re: Po výmene turba nabera výkon až po cca 3000rpm

Nedeľa, 10. Septembra 2023, 15:50

Píše,že má el.regulaciu turba,takže to bude Euro4. A to by sa nefunkcný EGR hlásil ako chyba v DDE. Či už trvalo otvorený,alebo zatvorený. Alebo sa mylim??
Celkovo píšem to tejto témy,len preto,aby sa autor uistil,že sú správne namontované všetky komponenty po výmene turba.
Pokial by sa spravila kontrola plniaceho tlaku ,aspon by vedel či je turbo úplne mrtve,alebo má nižší tlak ako práve požadovaný a pod..
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Po výmene turba nabera výkon až po cca 3000rpm

Nedeľa, 10. Septembra 2023, 16:45

juro xd napísal:
Píše,že má el.regulaciu turba,takže to bude Euro4. A to by sa nefunkcný EGR hlásil ako chyba v DDE. Či už trvalo otvorený,alebo zatvorený. Alebo sa mylim??
Celkovo píšem to tejto témy,len preto,aby sa autor uistil,že sú správne namontované všetky komponenty po výmene turba.
Pokial by sa spravila kontrola plniaceho tlaku ,aspon by vedel či je turbo úplne mrtve,alebo má nižší tlak ako práve požadovaný a pod..
vobec ho nemusi pisat ak tam niekto sahal do softu…zazil som
 
Užívateľov profilový obrázok
milan316
Príspevky: 62
Registrovaný: 10.7.2010
Auto: 525d E60
Kraj: Nitriansky

Re: Po výmene turba nabera výkon až po cca 3000rpm

Piatok, 10. Novembra 2023, 11:10

Ahoj. Podarilo sa ti to vyriešiť?
 
blahuta243
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 11.3.2021
Auto: Bmw e60 525d 2004
Kraj: Košický

Re: Po výmene turba nabera výkon až po cca 3000rpm

Piatok, 10. Novembra 2023, 11:15

Ahoj zatial stale nie ale posielam na reklamaciu tuebo tak uvidime
 
Užívateľov profilový obrázok
hello_its_jurja
Príspevky: 46
Registrovaný: 21.11.2019
Auto: E60 530dA 160kW '04
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Po výmene turba nabera výkon až po cca 3000rpm

Štvrtok, 23. Novembra 2023, 14:22

blahuta243 napísal:
Ahoj zatial stale nie ale posielam na reklamaciu tuebo tak uvidime

Ja už som sa popálil, čo sa týka elektronickej regulácie. Našťastie reklamáciu uznali a dali mi tam originál diel a celkovo sa to zlepšilo, každopádne tiež mi turbo zaberá trošku neskôr ako by som chcel (povedzme 1800-2000 rpm+).

Elektronickú reguláciu daj určite originál, držím palce.
 
Užívateľov profilový obrázok
hello_its_jurja
Príspevky: 46
Registrovaný: 21.11.2019
Auto: E60 530dA 160kW '04
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Po výmene turba nabera výkon až po cca 3000rpm

Utorok, 28. Novembra 2023, 10:17

Inak mám jeden poznatok, možno to niekomu pomôže.

Po repase turba, sa mi dosť často stávalo, že mi auto hodilo na pár sekúnd do núdzového režimu. Končieval som s chybou 4521. Už som chcel turbo reklamovať opäť, lebo mi ktosi povedal, že nedosahuje taký výkon ako by malo (pravdepodobne preto, že stred turba je iný a výfukové plyny vrtulku obchádzajú), ale potom som sa prudko zamyslel a po googli som si sadol do auta s tým, že zalogujem tlaky. Ten kód súvisí s tou elektronickou reguláciou, čo mi ale netrklo skôr je fakt, že podľa freeze frame ten tlak bol väčší ako nejaký požadovaný a tu bol problém.
Totiž, ten môj povoz predchádzajúci majiteľ "čipol", pretože mu to prišlo lacnejšie riešenie ako vymeniť odchádzajúce turbo (neriešte, už som mu tú nelogiku vysvetlil). Čo však už opomenul povedať bol fakt, že mu to "čipol" dedinský manták, ktorý "len dačo pomenil niekde na tlakoch a hodnotách paliva". Keď som potom porovnával sériové mapy s tými čo som mal v aute tak som prišiel na to, že to tak naozaj je, ALE (!!!) tzv. SVBL bolo stále na svojej sériovej pôvodnej hodnote. Respektíve o niečo málo menej...ako je to možné, no neviem.

SVBL je single value boost limiter (alebo obdoba), a bol na hodnote niečo pod 2500, čo bol problém lebo repasované turbo dokázalo veľmi rýchlo natlačiť ďaleko viac a tým pádom si RJ nevedela rady čo s tým a auto hodila do núdzaku (bez CEL, čo je tiež haluz, ten dtc kód ten chumaj v RJ vypol).

Takže riešenie ? Turbu nič nieje, ani jeho elektronike (klop klop na drevo) stačilo vypáliť sériový SW do RJ motora (EDC16 dačo dačo). Čím som síce stratil pár percent výkonu, ale furt lepšie jako byť nebezpečný na ceste nielen pre seba ...
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Po výmene turba nabera výkon až po cca 3000rpm

Utorok, 28. Novembra 2023, 13:48

no spominal som to hore ze to moze byt aj softom, teda u Teba to tak evidentne bolo...moznosti je vela

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných