... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
Time4Tim
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 5.11.2023
Auto: BMW e61
Kraj: Trenčiansky

Alternátor/IBS

Sobota, 18. Novembra 2023, 20:04

Ahojte, chcel by som sa spýtať na radu, či náhodou niekto nezažil niečo podobné. Mám BMW 520d e61, 120kw. Asi pred týždňom keď som išiel na aute na napísalo červenú kontrolku charging fault. Cca pred rokom som repasoval alternátor. Tak som zisťoval čo to môže byť, a dočítal som sa tu na fóre že mám skúsiť najskôr vymeniť regulátor alternátora. Ten som vymenil, no za dva dni opäť. Auto som dal pozrieť elektromechanikovi a zistil že kapacita batérie ktorú som mal je na vyhodenie. Objednali sme novú a vyzeralo to že frčí, frčalo to až 2 dni. Zase to isté. A teraz už neviem čo to môže byť. Chcel som sa spýtať či sa dá nejako zistiť či to robí samotný alternátor, alebo IBS kábel. Ďakujem za rady.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Alternátor/IBS

Sobota, 18. Novembra 2023, 21:54

zmenit mechanika, proste to nedobija…repas zahrnal aj regulator? cez skryte menu vies pozerat napatie
 
Time4Tim
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 5.11.2023
Auto: BMW e61
Kraj: Trenčiansky

Re: Alternátor/IBS

Sobota, 18. Novembra 2023, 22:52

myslim si že nezahrňal vtedy regulator.... Takže si mysliš že to bude zrejme alternator ?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Alternátor/IBS

Nedeľa, 19. Novembra 2023, 14:16

ja nedavam na dojmy, ze si niekto "mysli", ani na svoje, vzdy sa presvedcim poriadnou diagnostikou, v tomto pripade tak, ako som popisal - sledovat napatie ked sa to deje, pozriet, ci mas zapisane kody s podpatim, az nasledne ked sa potvrdi, tak menit diely

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných