... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Bmwnooob
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 5.3.2023
Auto: BMW f10 530xd
Kraj: Žilinský

BMW f10 strata výkonu

Nedeľa, 22. Októbra 2023, 14:20

Zdravím mam taký problém so svojim auto 530XD 190kw že auto občasne nemá plný výkon, je to dosť častejšie keď jazdím na aute dlhšie. Auto ide plynule aj pri zoslabenom výkone, potom auto "kopne" a už ide naplno.
Keď nejde auto na plný výkon tak tiež to zobrazuje športový display, ukazuje nejakých 130kw.
Diagnostika(čínska) zobrazuje len 2 chybné kódy: 28E200 , 25B700.
Live data ukazujú rovnaké hodnoty váhy vzduchu pri zoslabenom výkone tak ako aj pri plnom.
Jediný rozdiel som si všimol pri Wastegate valve: pri zoslabenom výkone hádze hodnoty okolo 50-60%, pri plnom výkone okolo 28-40%.
Viete mi poradiť čo to može byť?
 
Putero
Príspevky: 51
Registrovaný: 13.5.2014
Auto: Bmw
Kraj: Bratislavský

Re: BMW f10 strata výkonu

Štvrtok, 26. Októbra 2023, 20:41

Bmwnooob napísal:
Zdravím mam taký problém so svojim auto 530XD 190kw že auto občasne nemá plný výkon, je to dosť častejšie keď jazdím na aute dlhšie. Auto ide plynule aj pri zoslabenom výkone, potom auto "kopne" a už ide naplno.
Keď nejde auto na plný výkon tak tiež to zobrazuje športový display, ukazuje nejakých 130kw.
Diagnostika(čínska) zobrazuje len 2 chybné kódy: 28E200 , 25B700.
Live data ukazujú rovnaké hodnoty váhy vzduchu pri zoslabenom výkone tak ako aj pri plnom.
Jediný rozdiel som si všimol pri Wastegate valve: pri zoslabenom výkone hádze hodnoty okolo 50-60%, pri plnom výkone okolo 28-40%.
Viete mi poradiť čo to može byť?
plniaci tlak je aký?
 
Bmwnooob
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 5.3.2023
Auto: BMW f10 530xd
Kraj: Žilinský

Re: BMW f10 strata výkonu

Nedeľa, 29. Októbra 2023, 18:08

Nakoniec diagnostika ukázala chybu senzora teploty pred katalyzátorom, no po výmene chyba zostala, mechanik sa mi neskôr pozrie či nieje niekde kabel pretaty do radiacej jednotky alebo môže byt zla radiaca? Plniaci tlak je dobrý len pri plnom výkone, pri zoslabenom je slabší asi to bude tým senzorom

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných