... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
undy
Príspevky: 2194
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Pondelok, 16. Októbra 2023, 14:30

 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Pondelok, 16. Októbra 2023, 15:06

Petoo0123 napísal:
ak dáš preč egr , dlhšie sa zohrieva motor. na každom aute po egr off sa o 1/2roky odjebalo dpfko.. proste v rj motora máš údaje live data atď., budeš tam mať 1 a tu istu hodnotu nebude sa nič meniť. maš tam napr snimač teploty výfukových plynov atď. z ktorých si dpf bere údaje.. zle udaje od egr= dpf off ... ... tak ako keď máš hocijakú chybu od ohrev paliva žhavice atď. nič nesmieš mať aby neodjebalo dpf.... lebo ptm neregeneruje.. na tých autach kde odíde už egr je otazka času kedy či už vymeníš egr abo nie odíde aj dpf... proste všetko ma svoju životnosť ... :D

Az nato ze egr ma primiesavat spaliny do saneho vzduchu aby znizilo teplotu horenia, tym padom vznikne menej oxidov (ny, naty, ity,icity…..) dusika uhlika a ktovie akych kokotov este. Ked otvorime rozum, kto nema pouzije wiki, zisti ze vsetko su to plynne latky, ktore filter pevnych castic, dopiči, nema ako zachytit….
Zadruhe egr sa otvara len pri konstantnej jazde jednou rychlostou
Toto si zaramujte a uz tu nechcem pocut ze egr ma vplyv na dpf, jedine ked mas zpisanu chybu v dde….
Laik tu musi ucit ludi co sa tym zivia dopici, nonsens
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1043
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Pondelok, 16. Októbra 2023, 17:39

Napisal som to pre teba a pre vsetkych do Google. Citaj(-te)! Ved sam si doporucil citat.
https://www.google.com/search?q=can+egr+valve+affect+dpf&client=ms-opera-mobile&sca_esv=573801698&channel=new&espv=1&sxsrf=AM9HkKmii0kN8zpMUtNbyp4xt06U7QIf7g%3A1697473357107&ei=TWMtZcXMAfKO9u8P2f6ogAE&oq=can+egr+valve+affect+dpf&gs_lp=EhNtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1zZXJwIhhjYW4gZWdyIHZhbHZlIGFmZmVjdCBkcGYyCBAhGKABGMMESLYnUK4RWN0VcAB4AZABAJgB6QGgAbcEqgEFMC4yLjG4AQPIAQD4AQHCAgQQIxgnwgIFEAAYogTCAgoQIRigARjDBBgK4gMEGAAgQYgGAQ&sclient=mobile-gws-wiz-serp
Bohuzial sa velmi mylis. Asi tomu naozaj nerozumies.Alebo sa nesikovne snazis napodobnovat tvojho zboznovaneho oravskeho guru.Alebo nie si ny,naty, ale rovno "isty".
Pri tej oberblbosti ,ktoru som ti vypichol na predoslej strane si si neuvedomil,ze ten "plyn" do egr pochadza z toho isteho zdroja, ako to, co ide do filtra. Cize nie laboratorny laliovo cisty vzduch,ale vyfukac se vsim vsudy.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Pondelok, 16. Októbra 2023, 17:59

Gratulujem, prave ti presli ,,sadze,, cez egr a rovnako ich zachyti dpf ako by ich chytil keby sli rovno don😂 to co si tu linkol za picovinu
Hovorim ti este raz
Egr miesa nasavany vzduch zo spalinami preto aby teplota v momente ,,vybuchu,, bola pod urcitu hranicu (priklad 1200) stupnov,
Vtedy vznikne menej splodin
Dpf ma za ulohu chytat mikro ,,sadze,,
Ty si myslis ze egr je zazracna skrinka kde sa vsetko zle na dekarbo premeni a boostne dpf life +100%?
Zadalsie to slavne egr ktore je tak velmi potrebne, ja plus minus vacsinu casu zavrete… znizuje to emisie v momente ked nepotrebujes vykon
Tymto som skoncil myslite si co chcete ja mam pici, tu som vam to napisal polopate a uryvky z googlu si strc vies kam
Tu som ti opisal co sa realne deje, nie ako ty
Dpf without egr not working corectly😂
Hawk čvarga!
Edit : ked ti chyba mu, napis co mam ja snim dopici?
Edit 2 ok inak, popis mi, naco sluzi a ako funguje egr pre m47n (110kw) ta dpf nema… pocuvam….
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1043
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Pondelok, 16. Októbra 2023, 18:29

Vies co, nerozumiem reci tvojho kmena. Skus si odpoved najst na tej wiki.
Je pomerne bezne ,ze ludia si kvoli snahe usetrit robia z aut vraky. Ale prezentovat to ako super napad, je nieco ine.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Pondelok, 16. Októbra 2023, 18:30

Vysvetli mi ako funguje egr na e46, ta dpf nema, ked ja som ten co tomu nerozumie😂
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Pondelok, 16. Októbra 2023, 18:43

mitocross napísal:
Vies co, nerozumiem reci tvojho kmena. Skus si odpoved najst na tej wiki.
Je pomerne bezne ,ze ludia si kvoli snahe usetrit robia z aut vraky. Ale prezentovat to ako super napad, je nieco ine.
Cakam na odpoved, si ma nasral
Odpovedz, preco je egr v e46? Ta dpf nema
Edit poviem to tajomstvo, egr je v aute koli emisiam, nie koli dpf, ked ti to ale vykoduje/servisuje daky guru, sa necuduj ze auto dojebane
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1043
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Pondelok, 16. Októbra 2023, 19:59

Myslim,ze pekne a jednoducho ,a pre okoloiducich citatelov, vysvetlene je to tu: https://mag.toyota.co.uk/toyota-egr-valve-exhaust-gas-recirculation-valves/


Samozrejme ty miesas hrusky s jablkami a snazis sa navodit dojem,ze kazda vec je jednoucelova,ze vzduch si ide sam, castice si idu same, egr vzniklo za nejakym ucelom a ziaden dalsi uz nemoze mat,ani neovplyvnovat ine sucasti systemu,atd. ,ze oravska garaz je iny kaliber ako automobilka bmw ci toyota...

Egr vzniklo primarne za ucelom znizenia NOx. Ciastocky vtedy neboli primarnym problemom.
(tu niekde vyrobili tvoje E46)
Dpf vzniklo kvoli stale vyssim vstrekovacim tlakom a tym padom mensim ciastockam vo vyfuku.
Egr ale spolu s NOx ovplyvnuje aj spalenie ciastociek/ich mnozstvo vo vyfuku - zmiesavaju a spaluju sa druhy raz. A pri mnohych autach s dpf sa egr aj aktivne pouziva (a tato funkcia sa da aj menit,kodovat, vsakze?) o.i. aj na tieto ucely - znizovanie mnozstva pevnych castic, asistenciu pri spustani regen.,rychlejsie zohriatie (aj) pre (vo vysledku) nizsi objem castic do vyfuku atd. Takze ano ovplyvnuje -nepriamo,ako je pisane aj v clanku vyssie.
Teraz sa uz mozes "odsrat" a ist relaxovat.
Ak sa chces este nieco spytat, precitaj si to znova, potom linky,potom wiki a tak dokola. Raz to mozno aj ty pochopis co na co sluzi.

Znova opakujem, ze dovod vyhadzovania egr,dpf sa da pochopit - peniaze. Uslachtily dovod to ale nie je. A vyhodenie egr bez vyhodenia dpf nie je je ani rozumne ani usetrenie,ked uz.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Utorok, 17. Októbra 2023, 06:36

Ďakujem som spokojný, že som svoj čas nemrhal nadarmo
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Utorok, 17. Októbra 2023, 09:07

na N57 cez 100tis. km a 3,5r. s upravenym vykonom & vypnutym egr, dpf zatim funguje (dokopy ma cez 320tis.)
otazku na predoslej strane som nedal pre rozputanie hadky ale cisto zo zvedavosti, ze kolko to dpf chalanovi vydrzalo kedze ma skusenosti s kratsou zivotnostou ;)

a tiez to magicke slovo zivotnost :D kazdy sa s tym ohadzuje ale sak napiste realne skusenosti, udaje, data, nech to ma aj trochu odborneho charakteru
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Utorok, 17. Októbra 2023, 09:54

Ja nemam dalej síl tu rozoberať ako dunguje dpf a ze NOx ma uplný piču vplyv na celé dpf, ale jebem nato, oravská dieľna vie piču predsa
 
undy
Príspevky: 2194
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Streda, 25. Októbra 2023, 14:15

Abyssko napísal:
Ja nemam dalej síl tu rozoberať ako dunguje dpf a ze NOx ma uplný piču vplyv na celé dpf, ale jebem nato, oravská dieľna vie piču predsa
výnimočne musím súhlasiť.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Streda, 25. Októbra 2023, 15:27

S tou dielnou?😂
 
undy
Príspevky: 2194
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Odstavenie EGR /zaslepenie

Streda, 25. Októbra 2023, 16:57

nie, ta je ok, i keď clovek mi tam nesadol

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných