... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
delarock
Autor témy
Príspevky: 161
Registrovaný: 17.8.2014
Kraj: Košický

G30 540i XDrive -trhanie prvych par metrov po vymene olejovych naplni

Streda, 6. Septembra 2023, 15:14

Ahojte chcel by som sa poradit s par vecami. Vopred diky za odpoved.

1. Absolvoval som pri 110 000 km po konci zaruky vymenu olejovych naplni (v servise ktoremu verim len sa tam tak skoro nedostanem).
Olej v automate bol cisty, v diferencialoch a xdrive uz to bolo trosku horsie ale zas nic tragicke. Vymenili sa naplne, (prevodovka + tusim xdrive reset adaptacii. )
Auto sa plus minus zabehlo prve km po adaptaciach radi pekne.Co som si ale vsimol po vymene prvych stoviek metrov rano proste mierne potrhava - nie pri preradzovani, ale pri konstantnom stupni a zatazeni cize podozrievam rozvodovku resp diferencialy.Pred vymenou som to nepocitoval. Akonahle trosku silnejsie pridam resp zahrajem potom uz ani znamka po potrhavani. . Stretol sa niekto s niecim podobnym? Preslo uz cca 800 km od vymeny.

2. Viete niekto odporucit servis klimatizacacie v Kosiciach, kde fakt dokladne vycistia klimu? Bol som s F10 napr v aquareine kde robili dokonca kombinaciu usg ozon a vysledok som mal pocit ze nebol nic moc.

3. Pouzivate niekto TPMS senzory z druhovyroby? vedel by niekto odporucit nieco? Davam zimaky na 18 ky bmw disky s non run flat 870 kami continentalkami ale nemam chut deaktivovat senzory.
4. Lava predna poloos ma udajne volu, volant zatial nevibruje. Riesili by ste to proaktivne alebo zacat to riesit az ked zacne vibrovat volant ?? Bol to typicky problem tych G30 iek? V autorizaku sa s tym velmi nestretli, iba problem s manzetami

5. NIeco pri prechode v malickej rychlosti cez nerovnost v tom aute vrzga! pride mi to ako zo zadnej napravy ale niesom si isty, tlmice to na 100 percent niesu (mam adaptivne) je tam nejaka detska chyba na naprave?. Na vonok vizualne ziadne uniky oleja ani nic.

Dakujem!
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: G30 540i XDrive -trhanie prvych par metrov po vymene olejovych naplni

Streda, 6. Septembra 2023, 18:50

Sleduj to trhanie, buď sa to zhorší, alebo časom sa stratí. Išiel by som pre istotu kuknúť na diagnostiku, či niečo tam nenájdeš. Poloos by som dojazdil, do nejakej rozumnej miery opotrebenia s tým, že do budúcna rátam s výmenou. Také vŕzganie podvozka sa na začiatku ťažko niekedy diagnostikuje, najlepšie to tiež sledovať ono sa to časom zhorší, vrzganie zosilnie a potom sa to ľahšie hľadá...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
MySh0
Príspevky: 213
Registrovaný: 11.5.2015
Kraj: Bratislavský

Re: G30 540i XDrive -trhanie prvych par metrov po vymene olejovych naplni

Sobota, 9. Septembra 2023, 12:47

Pozri stabilizator, zvykne sa odlepit guma a potom to vydava take vrzgane zvuky.
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1043
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: G30 540i XDrive -trhanie prvych par metrov po vymene olejovych naplni

Utorok, 12. Septembra 2023, 15:54

trhanie - xdrive adaptacie, moze suvisiet, treba sledovat prejavy
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: G30 540i XDrive -trhanie prvych par metrov po vymene olejovych naplni

Streda, 11. Októbra 2023, 12:07

Urob este raz adaptacie a vyskusaj, pneu su zjazdene rovnomerne ?
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných