... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
0xB6F5F0
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 12.9.2023
Kraj: Banskobystrický

330i n53 podtlak v motore

Utorok, 12. Septembra 2023, 16:38

Ahojte,
Tvori sa mi velky podtlak, veko nejde otvorit - pri odchyleni (silou) sa zacne trapit brblat brechat a vsetko podobne / zohriaty motor po cca 5-7m jazdy vydava kviliaci zvuk. Vsetko co som googlil a zistoval ma smerovalo k separatoru oleja. Vymenil som ho (na n53 je to sucast veka, trebalo sa s tym trosku pohrat). Po vymene ziadna zmena. Rozhodol som sa teda ze kupim cele veko s tesnenim. Vymenene, zial problem pretrvava. Mate s tym niekto skusenosti?
Som laik a amater, kazdu radu si velmi vazim. Vdaka

podobne video mojich symptomov: https://youtu.be/0f22aPacKRI?si=045cL51IYbhU3tlR
 
0xB6F5F0
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 12.9.2023
Kraj: Banskobystrický

Re: 330i n53 podtlak v motore

Štvrtok, 5. Októbra 2023, 00:04

ahojte,

updatujem: problem vyrieseny, pomohlo to co som aj spravil, vymena celeho veka. Po vymene som skusal iba nastartovat a nezdal sa mi chod motora preto som pisal ze problem pretrvava. Stacilo ho trochu nechat povrcat previezt sa par metrov. No co, som laik.

Kazdopadne este jedna otazocka ak sa nahodou najde niekto kto by poradil. Dnes som sa zase nejak sparal v motore a podarilo sa mi zavadit o konektor do kompresora na klimu. Zlomil som ho, treba novy. Da sa osobitne niekde kupit cely kabel alebo to davaju len s kompresorom? Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: 330i n53 podtlak v motore

Štvrtok, 5. Októbra 2023, 11:09

Kupis len koncovku a prepinujes si ju

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných