... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
BMW ZV008CZ
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 27.4.2015
Auto: Bmw e60, e61
Kraj: Banskobystrický

BMW E60 facelift - problém s klimatizáciou

Nedeľa, 1. Októbra 2023, 09:24

Chalani, mám problém s automatickou klimatizáciou. v lete mi jednehé krásneho dňa začalo fúkať na okno a nohy teplý vzduch a v stredných klapkách studený. zistil som oto rýchlo lebo som zvyknutý mať v aut zimu, a som v koncoch že čo tomu vlastne je. nestretli ste s s tým niekto? dočítal som sa tu na fóre že to môže byť regulačný ventil cladenia, ale keď som si to vyhľadával podľa dielov našlo mi ho ale len pre modely pred faceliftom a s manuálnou klímou, pri facelifte s automatickou klímou mi to nenašlo. nestretol sa s tým niekto tuna?? čo to mopže byť? krokové motorčeky, zapchatý výparník?? alebo čo tomu je. lebo teraz ako sa už ochladilo tak ak nenastavím teplotu na min. a koleskom nenastavím na úplne do studeného nedá sa v tom aute vydržať keď je teraz vonku okolo 20C. diag absolútne nič nenašla žiadne chyby, jedine snímač AC kvality ovzdušia, ale ten už je na ceste nový. ďakujem za rady.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: BMW E60 facelift - problém s klimatizáciou

Nedeľa, 1. Októbra 2023, 10:12

Už sa to tu riešilo...ak to nemaš tak nastavene, tak buď jednotka kúrenia v prdeli, alebo tie ventily...pravdepodobne....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW E60 facelift - problém s klimatizáciou

Utorok, 3. Októbra 2023, 20:24

klasika vadne vodne ventily a spravidla to v kratkom case odvali aj IHKA. Vodne ventily musis vymenit, a IHKA vymenit (panel ovladania klimy a kurenia), pripadne to dat opravit, vo vacsine pripadov sa to podari. Ak budes mat zaujem o tu opravu IHKA, tak ma kontaktuj. Co sa tyka ventilov, neviem kde a co si hladal, ale hladal si asi zle alebo na zlom mieste, lebo tieto ventily sa daju normalne kupit a nie je s tym ziadny problem.
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: BMW E60 facelift - problém s klimatizáciou

Utorok, 3. Októbra 2023, 20:46

ventil odchadza, moj (po cca 240t km), popraskane tesnenie, zatecene cievky.
OEM cislo dielu pre IHKA high (dvojcestny) 64116931708, su daj dake nahrady napr. FEBI BILSTEIN 171944

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných