... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12285
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Štvrtok, 21. Septembra 2023, 19:13

Nahrievanie tyciek pre uvolnenie nikdy neposkodi tycky…Musel by ich prehrievat nejak exteemne ale to by uz manzety nedali…ak geo nastavili tak tie si menil menil potom zbytocne dodatocne….plavanie ti mozu robit aj gumy….ale aj tlmice….kolko mas km? Podvozok adaptivny? Klasika?
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1935
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Štvrtok, 21. Septembra 2023, 19:23

TT-SIMIK napísal:
Nahrievanie tyciek pre uvolnenie nikdy neposkodi tycky…Musel by ich prehrievat nejak exteemne ale to by uz manzety nedali…ak geo nastavili tak tie si menil menil potom zbytocne dodatocne….plavanie ti mozu robit aj gumy….ale aj tlmice….kolko mas km? Podvozok adaptivny? Klasika?
Presne tak....tlmiče môžu byť zlé....ale to by bolo zase aj na pneu už vidieť...opotrebenie...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Jakub89
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 26.10.2017
Kraj: Bratislavský

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Štvrtok, 21. Septembra 2023, 22:02

Ďakujem za každý postreh.
Dnes som volal do Proracingu a hneď reagovali aby som prišiel na prekontrolovanie geometrie. Geometria bola preukázaná, že je v poriadku. Tak isto tvrdia, že nahrievanie nemá dopad na nesprávne naštelovanie geometrie. Buď ich nahriatie pustí nastaviť šrob alebo nie a treba ho vymeniť. Takže tam by som asi tiež problém nevidel.
Skúšali nájsť vôlu na podvozku aj spôsobom postavenia auta na tyč spôsobom pridvihnutia jednej strany auta a predným kolesom ho postavili na tyč v tvare L počas zošlapnutej brzdy. Následne pohybom tyče postrehli pohyb kolesa v pred a vzad. Údajne sú chybné predné ramená. Je ale zvláštne, že silentblok predných ramien som dával vymienať 11/2022 vylisovaním za značku Lemforder. Vyjadrenie proracingu je, že tento spôsob nie je dobrý a preto to takto dopadá, že nastane vôla. Je to pravda?
Mne sa to nezdá a tak isto ani servisu kde dávam auto servisovať.
Podľa proracingu treba vymenit celé ramená a na novo spraviť geometriu.
Ja už naozaj neviem kto a v čom má pravdu a kde by mohol byť problém.
Auto má niečo málo caz 250 000km. Podvozok je adaptívny.
Odporučili mi ale ísť ešte na test tlmičov niekde v Ivanke. Myslíte, že sa môže niečo preukázať?
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1935
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Piatok, 22. Septembra 2023, 09:16

No vidíš...prv tvrdiš, že žiadne vôle nemáš, potom, že ramena su zlé, že si dal silenty prelisovať, krivy volant po geometri atd atď...ja niesom tiež zastancom prelisovania silentblokov, pretože sa môže stať, že nove nemusia pasovať, rameno sa môže pokriviť atd..radšej menim cele nove ramená a hotovo...od telefonu počitača ti nikto nezistí, že čo je zle na aute....všetko už sme ti poradili, že ako treba postupovať na čo si dat pozor.... jedna dobra rada na zaver: obrať sa na chalanov čo su s okolia ba tuto na klube a vedia čo robia a odnes im auto, lebo, keď tak budeš postupovat jak doteraz bude to finančne naročné plus nervy v prdeli...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7519
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Piatok, 22. Septembra 2023, 09:29

bolo by dobre uviest aj ktore silenty si menil nakolko tam mas tie ramena 3 a dve z nich maju po 2 silentblokoch
na spodnom zadnom uz bolo vidno opotrebenie ked sme to pozerali ak si pamatas (bavime sa o prednej naprave)
a tie bullshity s nahrievanim ze poskodili tycky ma pobavili :)
vymenil by som tie ramena, komplet vsetky…skor ci neskor to bude aj tak treba tak ak to nie je auto na jednu sezonu tak nemas co riesit
 
Jakub89
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 26.10.2017
Kraj: Bratislavský

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Piatok, 22. Septembra 2023, 09:37

Takto sandrito, pisem tu priebeh zistovania mojeho problemu a prisiel som si poradu, odporucenie.
Idem vylucovacou metodou a nie menenim hlava nehlava. Preto sa pytam ludi z fachu aky maju postreh ohladne geometrie a tyciek riadenia, excentrov a aktualne udajne vadnym ramenam ktore podla servisu kde som to daval robit by vadne nemali byt a realizuju tak pravidelne opravu.
Samozrejme auto bolo aj na kontrole u jedneho chalana tu z fora. Rada dat si prioritne spravit geometriu v proracingu a potom sa ukaze.
Takze nech sa paci ak je tu nejaky odbornik co ma servis a venuje sa tomu a vedel by mi pomoct budem rad ak si najde na mna cas a skusi to pozriet.
Dakujem
 
Jakub89
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 26.10.2017
Kraj: Bratislavský

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Piatok, 22. Septembra 2023, 09:44

Peto dakujem za koment a odporucenie vymeny celeho predku. Ak si ale pamatas nenasiel si tam tak velku volu na tom ramene aby si sam zhodnotil ze auto preto lieta z prava do lava. Geometria to vyriesila docasne popripade ked je bezvetrie a ide sa predpisovo.
Nezdala sa ti zadna naprava ze by tam mohla byt vola preto si naozaj nie som isty ze vymena celeho predku by bolo riesenie co by samozrejme bolo financne naozaj dost narocne predpokladam.

Menil sa silentblok predenho ramena.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1935
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Piatok, 22. Septembra 2023, 10:19

Jakub89 napísal:
Peto dakujem za koment a odporucenie vymeny celeho predku. Ak si ale pamatas nenasiel si tam tak velku volu na tom ramene aby si sam zhodnotil ze auto preto lieta z prava do lava. Geometria to vyriesila docasne popripade ked je bezvetrie a ide sa predpisovo.
Nezdala sa ti zadna naprava ze by tam mohla byt vola preto si naozaj nie som isty ze vymena celeho predku by bolo riesenie co by samozrejme bolo financne naozaj dost narocne predpokladam.

Menil sa silentblok predenho ramena
No tak to daj Peťovi opraviť a máš pokoj.... čo furt skúmaš? Dam vymetiť kompletku ramena tlmiče keď treba geometriu nasledne a hotovo...po tych km to bude bez tak na vymenu šecko...a život ide ďalej...jazdíš na f07 komfortny podvozek, čo si pyta peneži po určitych km....
Treba sa ti čapnuť po kešeni a dať to dokopy a nie sa okuňať jaky napad dakoho napadne...aby ťa z peneži pocical so žiadnym vysledkom....
Nehnevaj sa, ked som sa ta dotkol, ale tak to skratka je...pekny deň prajem...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Jakub89
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 26.10.2017
Kraj: Bratislavský

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Piatok, 22. Septembra 2023, 10:26

Dakujem sandrito este raz za vysoko odbornu radu vymenme vsetko vsak potom to bude ako nove bez problemu. Dalej sa pozdrzim a nebudem komentovat to co si napisal pre zachovanie nejakej urovne tohoto fora…
Aj tebe pekny den.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7519
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Piatok, 22. Septembra 2023, 10:52

Jakub89 napísal:
Peto dakujem za koment a odporucenie vymeny celeho predku. Ak si ale pamatas nenasiel si tam tak velku volu na tom ramene aby si sam zhodnotil ze auto preto lieta z prava do lava. Geometria to vyriesila docasne popripade ked je bezvetrie a ide sa predpisovo.
Nezdala sa ti zadna naprava ze by tam mohla byt vola preto si naozaj nie som isty ze vymena celeho predku by bolo riesenie co by samozrejme bolo financne naozaj dost narocne predpokladam.

Menil sa silentblok predenho ramena.
nieco ine je auto pozerat na 2 stlpovom zdvihaku ked naprava visi a ine na 4 stlpovom ked stoji na svojej vahe cize ak tam bol jasny pohyb kolesa, podla mna nasli pricinu
plus za tu dobu co to riesis sa to mohlo uz aj dalej vyvinut

ked geo nepomohla, tak vymena to urcite nebude zbytocna(preto som to radil ako prvy krok), pri tom veku su tie silenty uz unavene (aj tie ostatne, nie len tie co sa menili)

predne ramena su tam 3, najcastejsie sa meni velky na priecnom spodnom vpredu, takze asi ten sa menil
no ale ak su tam este origo ramena, uz su aj tak pred smrtou imho (nie len silenty ale aj capy odidu)

jo a tych co rozpravali o tom nahrievani by som uz dalej nepocuval :)
 
Jakub89
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 26.10.2017
Kraj: Bratislavský

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Piatok, 22. Septembra 2023, 11:04

Dakujem Peto za postreh a radu.
Ano prelisovaval sa silentblok na tom ramene. Cize ak chapem spravne nebola to najstastnejsia vymena prelisovanim silentbloku pretoze rameno ma tiez svoj vek a uz nie je v poriadku aj ked sa to pri kontrole tak nezda?
Su to olejove silentbloky a nie su tie prelisovane vytecene tak zato mi to nejde do hlavy ze by v tom mohol byt problem.

Cize skrz toho co vieme a si videl odporucas vymenit to predne rameno spodne co sa prelisovaval silentblok a tiez zadne kde si postrehol volu? Nasledne geometria a moze sa dufat ze to bude ono a nie silentblok zadnej napravnice co sme naposledy tiez spekulovali ale zatial to nikto na aute nemenil…
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1052
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Piatok, 22. Septembra 2023, 13:01

Ja len par postrehov:
- ramena cez 200k. km na SK su takmer vzdy suce na vymenu, minimalne obe (teda styri) spodne
- EDC tlmice vydrzia obvykle dvojnasobok toho co normalne tlmice, tzn. tak do 300k.km, comu sa tiez blizis
- vymena celeho predku je super, ale potom mozno zistis, ze bude treba aj zadok riesit, a to je polahky polovica hodnoty auta - edc tlmice zozenies len oem, ramena rychlo zistis ze oem su najlepsie (a najdrahsie). Ja mam opacny rekord s Lemforder ,spodne ramena na predoslu E70 - asi polsky falzifikat - 5000km a kontajner! Potom ako nahrada TRW a tie boli ok. Kazdy chce investovat co najmenej do oprav, tak som zvedavy ako rychlo (a lacno) sa ti to podari odstranit. Kolko vlastne stalo to diskutabilne prelisovavanie silentu+material? Cele ramena, ked aj aftermarket, nie su az take drahe.

Na predoslej strane som pisal, ze si myslim, ze je to moze byt kombinacia starych dielov podvozka a aj nevhodneho typu pneu (napr. tie letne co si kupil, Rychlostny a hmotnostny index je spravny? Kolko fukas?). Z uplne opacnej strany cenoveho spektra (za par euro) by som poradil, vymenit svoje gumy/kolesa , ked nie za ine letne (idealne si pozicat napr. jednorozmer runflat), tak za stare zimne a pozorovat, kolko toto ovplyvnuje chovanie. Nasledne sa pustit do drahsich veci.
- Otazka: Co moze sposobovat nestabilitu "od 110km/h"? Nahriate tycky sa veru nenatahuju :smile: Fukne vietor a rozklepana kostra podvozku (jeden silent, druhy silent,... kazdy bmw silent je po 10 rokoch chyteny/ zvetraly) spolu s vyflusnutymi tlmicmi a zuvackovymi gumami a auto ide na vsetky smery... ( k tym pneu mam tiez skusenost, ked mi predosly majitel s fanfarami oznamovall nove pneu na kupovanom aute - znacka Rotalla , R20 velky dvojrozmer - mali 1000km ked sli uskakane , huciace, tenke deformujuce sa šupky z bananu do kosa - a geometria ani podvozok to nesposobili, len Dunlop letne uz uspesne spravili dalsich 20k.km).
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
undy
Príspevky: 2201
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Piatok, 22. Septembra 2023, 13:39

čo sa týka pneu, môžu robiť veľký rozdiel. Pamätám si doteraz ako som sa nestačil diviť na jednom mne známom úseku s vyjazdenymi kolajami. Na letných som musel doslova držať volant, na zimných som tam chodil s jedným prstom na volante. Rozmer bol identický, prezuvali sa na tie isté disky. V závislosti od pneu to boli dve rozdielne autá..
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12285
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Piatok, 22. Septembra 2023, 23:18

Tak tak….napis co mas za pneu,rok,tlak? Toto som viac krat tiez riesil…
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Jakub89
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 26.10.2017
Kraj: Bratislavský

Re: F07 nad 110km/h začne byť nestabilné

Utorok, 26. Septembra 2023, 08:35

Ahojte, dakujem velmi pekne kazdemu za postreh, radu.

Ohladne kolies a pneumatik to mam takto:

Letna sada style 302 r19 dvojrozmer
v predu 8,5x19 ET25
v zadu 9,5x19 ET39
Pneumatiky Hankook ventus s1 evo3 XL
v predu 245/45 r19 102Y DOT 23 tlak 2,4
v zadu 275/40 r19 105Y DOT 22 tlak 2,4

zimna sads style 234 r18 jednorozmer
8x18 ET30
Pneumatiky Hankook winter i cept evo3 M+S XL 245/50 r18 104V DOT 22 tlak v predu 2,2 a v zadu 2,4

Tlaky v pneumatikach su pri zatazeni auta jednou max dvoma osobami podla stitku na dverach.

Letne ani zimne pneumatiky nie su runflaty.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní