... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Erik L.
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 7.2.2017
Auto: E46 318d,E91 325i
Kraj: Nitriansky

N53B30 Zápach benzínu,kontrolka motora a strata výkonu.

Streda, 23. Augusta 2023, 06:58

Idem sa podeliť so skúsenosťou, aby ste nepodcenili zápach benzínu z motora. Začalo to slabším zápachom benzínu, ktorý mal byť podľa fór normálny 😅Nebolo to nič extra, občas ho bolo trochu cítiť v okoli auta. Chod a ťah motora skoro normálny,neregistroval som velke vynechavanie-občas ho pridusilo/zatriaslo pri rozbiehaní (v poslednej dobe častejšie) Jeden krásny deň, po náhlom zrýchlení, mi skočila kontrolka motora, strata výkonu a extra zápach benzínu do kabíny. OBD mi vypísalo chyby 30DC , 29DC , 2A2D. Delphi vypísala aj nízky tlak na rampe. Normálnu diag som nemal k dispozícii. :-) Hneď na parkovisko a skúmanie. Pod sánim z Boxu na káble, kvapkal benzín. Hneď vedľa štartér a na druhej strane alternátor-nič bezpečné!
Chyba bola v samotnom snímači Nízkeho tlaku paliva LPFP senzor 13537614317 - Po odpojení konektora(12527507526) zo snímača vytiekol benzín,keďže je na konektory tesnenie, aby sa nedostala doň voda, tak benzin nevytekal ani von, kým sa nezvýšil tlak paliva a vtekal do boxu s káblami a pomaly sa odporoval. V boxe bol uz nazbieraný benzín. Po vychladnutí Auto “normálne”štartovalo aj išlo, aj za takýchto podmienok, kým sa nezvýšili otáčky nad 4000 cca. Teraz vypisuje chybu už iba smerujúca ku čerpadlu v nádrži, ktoré sa asi potrápilo, ak problém pretrvával dlhšie. Po čase dám aj echo či a aký to malo vplyv aj na spotrebu. Hádam to niekomu raz pomôže a hlavne odporúčam neignorovať zápach benzínu!!
Prílohy
IMG_3570.jpeg
IMG_3571.jpeg
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12254
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: N53B30 Zápach benzínu,kontrolka motora a strata výkonu.

Streda, 23. Augusta 2023, 07:37

O niecom podobnom viem na dieseli,nafta sa po izolacii kabla dostala az do vnutra RJ….
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1882
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: N53B30 Zápach benzínu,kontrolka motora a strata výkonu.

Streda, 23. Augusta 2023, 09:49

S tym maju hlavne problemy auta co mau elektricky ovladane casovanie vaciek, v tom pripade to tlaci olej cez kable.
U Mercedesoch nic neobvykle, maju nato extra medzikusy/adaptery aby to zabranovalu sireniu oleja skrz kable.
Kamos mal rovanky problem na e46-ke s N42 kde mu cez solenoid vanosu tlacil olej cez celu kabelaz.

V kazdom pripade dobre info ze to vie tlacit aj benzin cez snimac tlaku.
Ale tusim som uz niekde postrehol ze to vie tlacit palivo aj cez vstrekovace...
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných