... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Lagger610
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 8.8.2023
Auto: BMW E60 520d LCI
Kraj: Prešovský

Výmena žiaroviek

Utorok, 8. Augusta 2023, 19:38

Zdravičko moje auto má už cez 15 rokov a žiarovky v predných svetlách sú už skoro mŕtve (hlavne dialove a angle-eye). Keďže viem že výmena žiaroviek nie je úplne jednoduché, tak by som sa chcel postarať o úplne všetky ktoré tam mám. Najprv som zvažoval repas no z pracovného a časového hľadiska som nenašiel riešenie. Moja otázka na Vás skúsenejších znie aké presne žiarovky tam idu? Angle-eye, denne, nočné, diaľkové proste všetky. Mám bmw e60 520d N47 120kw ročník 2008. Svetla sú s funkciou natáčania do zákrut plus nasviecovanie hmloviek vpravo-vľavo. Ďakujem všetky za rady. (Kľudne môžete dať aj konkrétne značky a typy, ktoré máte vyskúšane).
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Výmena žiaroviek  Topic is solved

Streda, 9. Augusta 2023, 06:32

a ty tam mas ake svetla ked mas denne, AE, nocne a dialkove ine? :) natacanie do zakrut sa nenasvecuje hmlovkami ale tym vnutornym svetlom v hlavnom svetlomete
denne/parkovacie/AE su H8, ich vymenou nebude lepsia svietivost
"nocne"/dialkove/bi-xenon su D1S, moze sa zlepsit svietivost po vymene
prisvecovanie do zakrut su H3, ich vymenou sa pravdepodobne nezlepsi svietivost
 
Lagger610
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 8.8.2023
Auto: BMW E60 520d LCI
Kraj: Prešovský

Re: Výmena žiaroviek

Streda, 9. Augusta 2023, 06:53

Ďakujem krásne za rýchlu odpoved, ešte mensi dotaz k angle-eye keďže sú dokopy 4 dve v jednom a dve v druhom svetle je potrebné zakúpiť 4ks H8? A majú rovanke rozmery aj vnútorne aj vonkajšie ? Ďakujem
 
undy
Príspevky: 2194
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena žiaroviek

Streda, 9. Augusta 2023, 07:26

angel eyes v každom svetle je len 1x H8 žiarovka, tá osvetľuje oba krúžky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných