... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

obchodna sekcia
 
sediment
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 7.12.2013
Auto: Bmw 118d
Kraj: Trenčiansky

Porucha senzoru naklonenia volantu

Utorok, 9. Septembra 2014, 18:49

Zravim. Mam BMW E87 118d, rok vyroby 2005. Dnes mi na palubnom pocitaci zasvietili naraz 3 ikony DTC, porucha brzd (vykricnik v zatvorkach) a nizky tlak pneu. Presmejdil som forum a zistil, ze sa jedna najcastejsie bud o poruchu abs senzorov alebo o poruchu senzoru natocenia volanu. Kedze abs funguje tak ako ma, predpokladam, ze sa jedna o poruchu senzora volantu (samozrejme si to necham este potvrdit diagnostikou). Myslim, ze by to malo byt ono lebo aj ked zapnem smerovku, vytocim volant a vratim do povodnej polohy tak neprestane blikat. Zevraj byva zaneseny a staci vycistit opticky disk tohto senzoru. V pripade, ze to nebude fungovat bude treba novy senzor. Snazil som najst part number tohto dielu, neviem sa k nemu dopracovat absolutne nikde. Dokonca ani na etk.cc neviem tento diel dohladat aby som nasledne nasiel jeho cislo. Pritom v aute stopercentne je. Viete mi poradit? Bud cislo tohoto dielu, alebo web adresu kde by sa nejake dali kupit?

Takisto akekolvek postrehy, tipy a pripomienky k mojej situacii uvitam. Ak bol niekto v podobnej situacii piste ako ste riesili.
Za odpovede vopred dakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
kamil9
Príspevky: 688
Registrovaný: 23.8.2011
Auto: BMW i3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Tulčik

Re: Porucha senzoru naklonenia volantu

Utorok, 9. Septembra 2014, 19:09

posli mi VIN do spravy a poslem ti cislo dielu..
 
Užívateľov profilový obrázok
kamil9
Príspevky: 688
Registrovaný: 23.8.2011
Auto: BMW i3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Tulčik

Re: Porucha senzoru naklonenia volantu

Utorok, 9. Septembra 2014, 19:22

 
Užívateľov profilový obrázok
po_e87
Príspevky: 918
Registrovaný: 13.1.2009
Auto: E87 LCI montego blue
Kraj: Prešovský

Re: Porucha senzoru naklonenia volantu

Utorok, 23. Septembra 2014, 12:27

Ja to tie presne to iste. Riesim to tu technicke-okienko/nastavenie-snimaca-uhla-natocenia-volantu-na-e46-t90220.htmlno bez odpovede.


takze E87 2007. Diagnostika ukazala kod 94B5 Steering angle senzor internal. Kalibracia cez original diagnostiku nepomohla ani vymazanie chyby. Ikony zmysli no po dalsej jazde a prudkom otoceni volantu to znovu ukaze. Snimace na kolesach neukazuje. Jedine precistit snimace po sedadlom jazca ( to bolo na obrazky detail) a potom priamo senzor uhlu natocenia volantu.
Nasiel som link kde mozno vymena baterie pomoze. http://www.thebimmerpub.com/2013/03/25/ ... diagnosis/

Novy serzor je riadna palka teda. Este som nasiel nieco take ze prehratim softu to pomoze no je tam risk teda by som to dal original servisu. Tu je viac info ; technicke-okienko/dsc-steering-angle-sensor-adjustment-required-t95744.html

Inak mal si aj chybu 6E3E DSC: Steering angle sensor adjustment required ???

Este som neskusal ABS tak budem prudko brzdit je bude skakat pedal.

Dakujem za vsetky rady.
Obrázok
E82 front M-Paket bumper,Rocker,M-Paket rear bumper glossy black,Wheels 207M,Eibach pro kit
SLOVENSKY VYROBCA eurookien,interierovych a exterierovych dveri http://WWW.DREVOTECH.SK
 
Užívateľov profilový obrázok
po_e87
Príspevky: 918
Registrovaný: 13.1.2009
Auto: E87 LCI montego blue
Kraj: Prešovský

Re: Porucha senzoru naklonenia volantu

Utorok, 23. Septembra 2014, 12:45

Pripadne som nasiel riesenie vycistenim optiky na e60:
bmw5-e60-e61/aktivne-riadenie-snimac-natocenia-uhlu-volantu-t92644.html
Obrázok
E82 front M-Paket bumper,Rocker,M-Paket rear bumper glossy black,Wheels 207M,Eibach pro kit
SLOVENSKY VYROBCA eurookien,interierovych a exterierovych dveri http://WWW.DREVOTECH.SK
 
Užívateľov profilový obrázok
po_e87
Príspevky: 918
Registrovaný: 13.1.2009
Auto: E87 LCI montego blue
Kraj: Prešovský

Re: Porucha senzoru naklonenia volantu

Nedeľa, 26. Októbra 2014, 08:32

Problem vyrieseni u naj seriozneho technika Kamil-Dvorianky. Po prehrati komplet software ( ktory povodny bol z roku 2002 ](*,) ) sa problem nevyriesil. Takze interna chyba: Schaltzentrum.
61319123042 http://bmwfans.info/parts-catalog/E87N/ ... ng_column/
Cize Schaltzentrum komplet s packami sa objednalo ( ktore obsahuje aj snimac uhlu natocanie.) podla vybavy auta. Po vymene celho dielu sa problem na trvalo odstranil. Na koniec nahratie opat celeho auta ako aj Schaltzentrum samotne sme napokon nasli. Tymto profesionalnym pristupum a vybornou cenou som odchadzal spokojne domov.
Obrázok
E82 front M-Paket bumper,Rocker,M-Paket rear bumper glossy black,Wheels 207M,Eibach pro kit
SLOVENSKY VYROBCA eurookien,interierovych a exterierovych dveri http://WWW.DREVOTECH.SK
 
Obruck
Príspevky: 16
Registrovaný: 10.9.2020
Auto: E91 320d
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ružomberok

Re: Porucha senzoru naklonenia volantu

Štvrtok, 27. Júla 2023, 08:56

Zdravím Vás, mám problém so snímačom uhlu natočenia volantu, tiež mi ukazuje chybu 94B5.
Skoro stále svietia na palubovke tie 3 chyby, tlak pneu DSC a DBC. Čistil som aj krúžok v tom module kde sú smerovky, bol aj predtým čistý. nepomohlo to. Respektíve, vyzeralo to že to trochu pomohlo, ale aj tak sa o chvíľu pri otáčaní volantom chyby objavili znovu. ABS funguje.
Spočiatku mi to z jari vyhodilo len sem-tam, ale teraz to už svieti stále.
Okrem toho modulu s krúžkom za volantom to môže byť ešte niečím?
Budem robiť aj zadnú nápravu, lebo už sa nedá nastaviť, povoliť, je tam všetko pôvodné a mám odklon na oboch kolesach -2°, dere obe gumy zvnútra a na ľavom kolese ešte zbiehavosť - 0,47°.
Môže to byť aj tým? Alebo zohnať nový modul s krúžkom a najskôr skúsiť vymeniť ten.
 
Obruck
Príspevky: 16
Registrovaný: 10.9.2020
Auto: E91 320d
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ružomberok

Re: Porucha senzoru naklonenia volantu

Pondelok, 7. Augusta 2023, 06:29

Vymenil som celý modul natočenia so smerovkami, vyzerá, že to bude stačiť nakódovať, lebo smerovky už začalo vypínať, takže polohu už bude poznať.
Len ten nový modul je z E88, čiže má páčku, ktorá neovláda zadné okno oproti môjmu z E91.
Moja otázka je, či bude fungovať korektne ten modul, keď si z môjho starého modulu vyberiem páčku na stierače a zapojím ju do nového modulu z E88, dúfam, že to bude modul z E88 kompatibilný a bude ovládať aj okno. Aj tá výmena je zložitá, lebo ho treba celý rozobrať, krúžok vybrať a dokonca aj plošák, lebo konektor je zo zadnej strany plošáku.
Číslo dielu je ktorý som kúpil je 61 319 123 041, pre moje E91 je 61 31 9 123 043, myslím, že rozdiel je len v tej páčke, že E91 má zadný stierač, mne ide o to, či keď vymením páčku z môjho modulu, či mi bude po nakódovaní stierať zadné okno a bude to fungovať.Ďakujem.
Naposledy upravil/-a Obruck v Utorok, 8. Augusta 2023, 14:08, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12254
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Porucha senzoru naklonenia volantu

Pondelok, 7. Augusta 2023, 07:29

Nebude fungovat,nema elektroniku pre zadne okno….
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Obruck
Príspevky: 16
Registrovaný: 10.9.2020
Auto: E91 320d
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ružomberok

Re: Porucha senzoru naklonenia volantu

Pondelok, 7. Augusta 2023, 08:16

Ďakujem. takže idem zhánať modul 042. Ešte môžem skusit, čisto kružok vymenit do môjho modulu čo vyhadzovalo internú chybu senzora, ak by to nejakou nahodou pomohlo a nebola chyba v elektronike ale v krúžku, aj ked krúžok vyzerá ok čistý pekný...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12254
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Porucha senzoru naklonenia volantu

Pondelok, 7. Augusta 2023, 12:56

No ak je tvoj cisty uplne bez prskancov, nemusiš ho menit,väčšinou ho ked umyvaju kokpit nevediaci odfajčia sprejami......ty možeš mat aj inde chybu.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Obruck
Príspevky: 16
Registrovaný: 10.9.2020
Auto: E91 320d
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ružomberok

Re: Porucha senzoru naklonenia volantu

Utorok, 8. Augusta 2023, 14:07

Nakoniec bola predsa len chyba v tom krúžku. Čistý bol, ale včera, keď som sa ešte raz naň díval, tak som videl malé vydratie, taký škrabanec zo zadnej strany, od plastu, ktorý je za krúžkom. Čierna farba bola trochu presunutá tam, kde nemala byť, to som riadne očistil a to miesto, kde tá čierna farba chýbala som zamaľoval centrofixou. Elektronika dobrá. Asi to spôsobil neoriginálny ten diel kde je navinutá páska s vodičmi, tú som menil pred rokom. asi trochu viac tlačila na krúžok, ktorý sa na jednom krátkom mieste trochu vydral, resp. bol tam škrabanček.
Ale vyzeralo, že to už pôjde, ale znovu začalo chybne zasahovať ESP, tak som vymenil len samotný krúžok z druhého modulu a vykonali sme zladenie a konečne je to opravené, včera za prejdených 500km už žiadna chyba, ide to v poriadku.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných