... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Elsheik
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 8.9.2022
Auto: bmw 330i
Kraj: Žilinský

Pomoc

Sobota, 17. Júna 2023, 15:52

Ahojte,

Prosím súrne hľadám niekoho, kto by sa mi vedel pozrieť na auto (e90 330i r.2005), hneď ako som vymenil valve cover gasket, tak mi začala vybiehať chyba 002A87 EXhaust Vanos, mechanism spolu s Crankshaft. Netuším prečo, nerobil som žiadne iné zásahy. Prípadne ak by ste vedeli niekoho odporúčiť kto je shopný bol by som nesmierne vďačný... (Žilina a okolie) , (REEM, Car- cool BMW, PJ cars poznám, hľadám niekoho odbornejšieho).
 
whiskeY11
Príspevky: 11
Registrovaný: 31.3.2023
Auto: BMW E90 325i
Kraj: Nitriansky

Re: Pomoc

Nedeľa, 18. Júna 2023, 11:41

Vzhľadom k tomu že ti to predtým nerobilo, spravilo sa preučenie Valvetronicu po výmene tesnenia cez ISTU/INPU (BMW diagnostika)? Viem že Valvetronic nesúvisí s výfukovou vačkou ale presne túto chybu hádzalo aj mne, prestalo to po preučení Valvetronicu a odvtedy mi ju už 2000km nevyhodilo.
Ako ďalšiu vec by som potom skúsil vybrať VANOS solenoidy, prečistiť ich a vymeniť medzi sebou. Ak chyba zmizne, tak sa porúčajú solenoidy.
 
Elsheik
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 8.9.2022
Auto: bmw 330i
Kraj: Žilinský

Re: Pomoc

Pondelok, 19. Júna 2023, 14:22

S Valvetronicom máš určite dobrý point, nad tým takisto rozmýšľam, len som neveril, že by to mohlo tak rozhadzať aj ostatné veci. Snažil som sa spustiť servisný úkon cez ISTU na nastavenie polohy Valvetronicu, ale bol tam problém s prenosom dátami. VANOS solenoidy ma tiež napadli,tie som vyčistil a vymenil. Objednal som sa na termín s tým, že potrebujem nastaviť polohovanie pre ten Valvetronic, tak som zvedavý. Ďakujem za rady.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných